BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žudyk drakoną FB, tegyvuoja drakonas Diaspora

Rugpjūtis 4th, 2010 setis Posted in Lietuvoje, Pasaulis, Socialiniai tinklai |

Vakar Delfyje pasirodė ne juokais įpykusio Dominyko Cze (Pravda.lt) straipsnis, kuriame atvirai kviečiama uždaryti savo Facebook sąskaitą ir pereiti į Diasporą. Daugelis apžvalgininkų vertina Diasporą, kaip labai rimtą alternatyvą Facebook’ui. Kodėl? Pastaroji kuriama kaip atviro kodo programa ir, anot Dominyko, leis žymiai saugiau dalintis informacija. Viskas iš tikro gražu ir nuostabu, tik klausimas kas įsigys Diasporą po to, kai ji pataps visa apimančiu drakonu ir ką su ja padarys?

Delfi skaitytojų vertinimas

Delfi skaitytojų vertinimas

Ką naujo Facebook davė man asmeniškai. Aš turėjau galimybę susirasti ir apjungti draugus iš labai įvairių savo gyvenimo ir veiklos etapų, skirtingų geografinių platumų. Galiu jiems visiems vienu metu nusiųsti pranešimą, galiu apie kiekvieną iš jų pasiskaityti jų sienoje, sužinoti kuo jie gyvena, kas jiems rūpi, ką jie jaučia ir ką mąsto. Lygiai taip pat galiu nusiųsti jiems asmeninį laišką ar persimesti vienu kitu žodžiu on-line pokalbyje. Mano darbas susijęs su bendravimu, todėl FB atnešė vieną unikalų dalyką, kurio iki šiol nebuvo išvis. Prieš susitikdamas su žmogumi, tu „pagooglinęs“ gali rasti jo nuotrauką ir pažiūrėti jo pagrindinius draugus. Du kartus iš dešimties randi paveikslėlį ar kokią nuotrauką, kuri nelabai ką sako apie žmogų, bet - tai taip pat komunikacijos apie save forma. Man asmeniškai dar man patinka matyti, kur lankosi mano draugai ir pažįstami. Ir dar - man nepatinka, kai socialiniuose tinkluose ima veikti Napoleonas Bonapartas arba Vardenis Pavardenis.

Paklausite kodėl? O gi todėl - kad FB socialinis tinklas yra realių socialinių ryšių kopija ir tu, jei ir persimeti realiame gyvenime su nežinomuoju keliais žodžiais, tačiau giliai nepažįstamo į savo tarpą neįsileidi.  Aš būsiu nepopuliarus - bet esu už tai, kad anonimams arba apsimetėliams Facebook’e ne vieta. Jie neslepia, kad stengiasi nukopijuoti realią visuomenę su individais, turinčiais realius profilius, nuomones, santykius, susivienijimus. Manau, kad tai ir yra esminės Facebook pasaulinės sėkmės raktas. Kita vertus, Dominyko Cze išsakyti perspėjimai taip pat turi pagrindo ypač tiems, kurie elgiasi socialiniame tinkle neatsakingai.

Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Patiko (0)

Rodyk draugams


9 Responses to “Žudyk drakoną FB, tegyvuoja drakonas Diaspora”

 1. Atsiprašau visų, norėjusių komentuoti. Dizaino šablono klaida. Tikiuosi nuo šiol viskas veiks be priekaištų…

 2. Bukoptimistas rašė: komentaras į Žudyk drakoną FB, tegyvuoja drakonas Diaspora:

  visi sako kad ir skype blogis, bet maža dalis pereina į kitą alternatyvą. Kas trukdo? Tie patys kontaktai. Juk negali visus vienu metu perkelti. O turėti du ar daugiau yra kiek problematiška.
  Manau čia bus tas pats. Tuo labiau informaciją kažkur reikės saugoti. paskaičiau FAQ. ir buvo įdomus klausimas:
  Where will the data of the users be hosted? On servers you buy/rent?
  Short answer: Where ever you like.
  We think most people will use some sort of hosting provider to host their seed. This could be a traditional web host, a cloud based host, an ISP, or a friend.
  Tai reiks turėti serverį ir ten laikyti informaciją. Visgi bus kažkoks tiekėjas, kuris turės visą tavo informaciją :)
  Nors viskas bus šifruojama, tai neapsaugos nuo asmeninės informacijos nutekėjimo, jei nemoki naudotis ar nesupranti grėsmių. t.y. nuo žmogaus klaidos ar nežinojimo.

 3. Negalvojai rasyt angliskai sito blogo? nebus per seklus vandenys cia Lietuvoj?

 4. Idek sita straipsni i delfi pilietis kaip atsakyma Dominyko Cze straipsniui. Kad ji idetu reikia parasyti laiska delfio redaktorei kuria rasi prie delfi kontaktu skilties

 5. Tundrai: pagal geografiją matau, kad skaito ne vien lietuvoje, turint omenyje, kad 2009 emigravo 20000 daugiau nei gyvena Klaipėdoje. O jei neišsisukinėjant - nesijaučiu toks stiprus anglų kalboje :)
  Dominykui: ačiū - pasiųsiu.

 6. [...] įdomų straipsnį „Žudyk drakoną FB, tegyvuoja drakonas Diaspora“ vartojimo.blogas.lt. Apie kuriamą naują alternatyvą Facebook socialiniam portalui. Pagrindinis naujos platformos [...]

 7. Diaspora yra netgi saugiau nei paprastas E-mailas :)

  Pagalvokit, kai siunčiat žinutę e-mail’u, tai tą žinutę gali perskaityti tie, kas turi priėjimą prie mail serverių. Diasporos atveju tu turi savo serverį ( panašiai kaip su Skype’u ) niekas negali pažiūrėt, ką vienas žmogus persiuntė kitam žmogui.

  Facebook’as - tai žmonijos klaida.

 8. Zmogaus privatumas yra svarbiau uz viska. as pats naudojuos slapyvardziu facebook ir ji naudoji tik tam, kad galiu paziuret ka kiti mano draugai/pazistami veikia. man jo visai nereikia. Pavojinga sitiek privacios info laikyti vienoje privacioje imoneje. Jie is to tik ir gyvena, kad parduoda tokia info marketingistam ir po to detaliai analizuoja trendus….Taip pat nenustebsiu, jei viena diena Facebook pasisavins visas jusu nuotraukas, kaip jau buvo zadejes, Ka ka tik padare kita populiarus tinklas…Watch out…Big Brother is Watching you! sekliai morkos nemiega…taigi mastykit, ka darot, jaunoji karta..

 9. Reikia Tavo SOS!

Leave a Reply