BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Svečio įrašas: Kūdikiai Buduliai - šachtininkai

Balandis 3rd, 2011 setis Posted in Apie elektroninę prekybą, Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Trendai (mados), sveikata |

Šis rašinėlis tiems, kas turi ar ketina turėti kūdikį. Aišku, kai jis gimsta, kiekviena mama tikisi, kad jis augs ramus ir visiškai sveikas. Deja, pasikalbėjus su mamomis akivaizdu, kad didžiąją daugumą bent pilvuko skausmai tikrai kamuoja. Be interneto šiandien, vadovaujantis vien tik tuo, ką tau sako ar išrašo vaikų gydytoja, tą padaryti būtų sudėtinga. Aš darau prielaidą, kad cheminiai preparatai mėnesio kūdikiui pridaro daugiau žalos nei naudos. Rašau visiems, ketinantiems vaiką užauginti sveikesnį.

Pirmas įdomus faktas, mano draugė turi panašaus amžiaus kūdikį Anglijoje. Pirma gydytojos reakcija į pilvo skausmus Lietuvoje - blogas mamos maisto racionas. Ten gydytojai jokių apribojimų mamos maistui nedaro. Mūsų pediatrai aiškina, jog negalima valgyti agurkų, pomidorų, visų pučiančių vidurius: kopūstų, ankštinių daržovių ir pan. , rupios duonos,  rugščių uogų (spanguolių, bruknių), uogienių, obuolių, kriaušių, vynuogių, riešutų, džiovintų vaisių, salotų, jogurtų su uogom, šaldytų uogų, tarkuotų bulvių patiekalų, paprikos, burokėlių ir t.t. ir t.t. Belieka tik morkos ir bulvės:) Labai įdomus dalykas dar: mūsų gydytojai sako, kad jei norite vyno taurės ar kavos, gerkite iškart po maitinimo. O va daržovių, kur visi vitaminai, tai prašom atsisakyti, kai alkoholis tiesiai nueina į kraują. Paklausus gydytojos, kodėl tokie skirtumai? - šypsosi. Gal mūsuose niekas nesupažindina medikų su naujausiais mokslininkų tyrimais, kurie teigia, kad tiesioginės įtakos suvalgomas maistas kūdikiui neturi.

Britų pediatrai kūdikiams skiria “Gripe Water” - žolinį preparatą. Amerikonai “Colic Calm” - homeopatinį vaistą. Mūsų gydytojos išrašo cheminį. Aš savo kūdikiui išbandžiau abu. Bent jau mums veiksmingesnis amerikoniškas preparatas - vaiko verksmas, tiksliau klykimas iš skausmo, nurimsta iškart - per pora minučių. Dabar gailiuosi, kad į pirmuosius vaiko užsiverkimus be priežasties, žiūrėjau pro pirštus, kitaip tariant - kankinau iš nežinojimo. “Colic Calm” konsistencija tirštoka ir juodos spalvos, todėl kūdikis dažnai atrodo kaip šachtininkas arba vienas iš LT personažų - Budulis.

Kodėl pas mus niekas nesuinteresuotas šitų preparatų atvežimu ir pardavimu vaistinėse? Dabar gali nusipirkti nebent pagal skelbimus “iš rankų”. Gerai, kad bent galima pagal serijos numerį pasitikrinti galiojimo laiką ir preparato originalumą.

Patiko (0)

Rodyk draugams


4 Responses to “Svečio įrašas: Kūdikiai Buduliai - šachtininkai”

  1. Homeopatiniai vaistai ne ka efektyvesni nei placebo efektas…

  2. Turbut nesat turejes kudikio su skaudanciu pilvu. Tokio amziaus kudikiams placebas neimanomas, jie tiesiog nesuvokia, jog geria vaistus, kas yra butinas elementas - veikia fantastiskai - akimirksniu.

  3. Manau didelis stabdis Lietuvoje yra patys medikai. Elementarus pavyzdys: neseniai buvau poliklinikoje, kadangi labai skaudejo gerkle. Gydytoja paklause, kokius vaistus vartoju, pasakiau, kad homeopatinius ir namines “garinimo” proceduras. Tai gavau velniu nuo daktares, kad taip niekad nepasveiksiu, o homeopatinius reikia gerti PRIES SERGANT!!! Suzavejo si mintis :D Cheminis receptas, israsytas daktares, nukeliavo i siuksliu deze, o as visiskai isgyjau :) Beje, daktare i mano pasakyma, kad cheminiu vaistu nevartoju reagavo abejingai ir israse receptuka savo nuoziura, visai nesigilindama i mano gyvenimo buda.

  4. O kur ir kaip galima pasitikrinti originalumą ir galiojimo laiką ? ;)

Leave a Reply