BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pilietiškumo testas

Rugsėjis 18th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Trendai (mados), Valstybinis sektorius |

Ateina jūsų geriausia draugė ir entuziastingai pasakoja, kad grįžo po motinystės atostogų į darbą, neoficialiai. Iš tikro ji eis į darbą, bet alga bus neoficiali, todėl ir toliau gaus motinystės pašalpą.

Jūs iš pradžių džiaugsmingai sveikinate draugę su išspręstu pajamų klausimu, o vėliau šmėkšteli mintis - juk tai - mažų mažiausiai apgavystė, o gal net vagystė. Bet jūs greit save nuraminate, jog taip elgiasi visi, o valstybei taip ir reikia, jei ji nesugeba susitvarkyti, o Kubilius iš vis toks ir anoks…

O jei pasižiūrėjus į šią situaciją kitaip - jūsų draugė įdarbinta neoficialiai, reiškia - nemokės mokesčių, reiškia - tuos mokesčius mokės visi, kurie oficialiai dirba. Dar, ne gana to, ji gaus motinystės pašalpą iš tų pačių surinktų mokesčių nuo tavo uždarbio. O kas jei tokių daug? Pavyzdžiui, neoficialių anoniminių apklausų metu paaiškėjo, kad tokių yra apie pusė visų bedarbių? Gal čia tik gandas, bet sako buvo reido metu patikrintas 1000 bedarbių iš jų 400  atrasti dirbantys - neoficialiai…

Jau ne gana to, kad tik pusė visų gyventojų yra darbingo amžiaus, ne gana to, kad daug išvažiuojančių, ne gana to, kad bedarbystė siekia 18 procentų, mes dar turime visą armiją sukčiaujančių.

Parašiau visą tai ir pats savęs išsigandau, o ką jei reiks pradėti visiems į akis nuo rytojaus rėžti, kad tu vagi, pradedant giminėm, baigiant draugais, pažįstamais, bendradarbiais. Ar neliksiu vienas kaip pirštas su savo pilietiška pozicija.

Patiko (0)

Rodyk draugams


8 Responses to “Pilietiškumo testas”

 1. If the world didin’t suck, we’d fall off…

 2. Labas, gyvename ne Rusijos okupuotose ir valdomose žemėse. Gyvename teoriškai nepriklausomoje šalyje, kuri yra valdoma mūsų pačių išrinktų žmonių. Kad ir kokie tie žmonės bebūtų, negalime toleruoti vagysčių. Jeigu anas blogas, tai nereiškia kad ir aš galiu būti blogas, tik truputį geresnis. Tokių atvejų yra pilna, net jeigu ir vyriausybė būtų 99% švari, ji vistiek viena be piliečių pagalbos nesugebėtų kovoti su tokiais dalykais.

  Visada tokiose organizacijose kaip STT, VMI yra jaunų, patriotiškų, teisingų jaunuolių kurie dar nėra paveikti tos sovietinės mados „Vok ir tylėk, nes jei nevogsi, tai kažkas kitas pavogs“, todėl dauguma jų turi teisingą požiūrį.

  Tavo vietoje būtų teisinga pranešti apie tokias vagystės iš mūsų šalies (mūsų, tai ne Rusijos) anonimiškai. Tai gali padaryti nemokamu telefonu 1882 arba interneto svetainėje http://www.vmi.lt/lt/index.aspx?itemId=10240282 . Užpildyk kuo daugiau detalių, palik duomenis, kad kilus klausimams iš VMI pusės jie galėtų susisiekti su tavim ir viskas, iš jų pusės 100% anonimiškumas yra garantuojamas, todėl darbdavys tikrai apie tai kad tu pranešei nesužinos. Atliksi pilietinę pareigą, o ką jau VMI darys, tai čia jau ne tavo reikalas. :)

 3. [...] Pilietiškumo testas [...]

 4. na va, ir šio blogo autorius įsijaučia ir supranta su kokiomis mintimis, tas mūsų iškeiktas Kubiliukas ateina į darbą ir išeina iš jo… :)

 5. Rėžti teisybę. Tik va teks susipukti su visais. Bet ką padarysi.

 6. Baisiausia, kad daugumos žmonių smegenys iki tiek nedirba. Aš už tai, kad rėžti, žmonės turi mąstyti, kaip ir reikalauti bilietų mikroautobusuose bei kvitų visokiose mokesčius sukančiose bandelių parduotuvėse.

 7. anoniminis bailys Says:

  O jeigu paziurejus is kitos puses? Darbdavys isleidzia motinystes atostogu su salyga, kad turesi siektiek padirbeti neoficialiai, nes jei sakykim jis priims nauja buhaltere, senosios jau nebereikes, ir senoji gales i darba nebegrysti. Na o jeigu jau i darba eini, tai uz dyka dirbti nesinori.

 8. Taip taip, o jei dar is kitos puses :) Kazkada uzvedziau sia tema draugu rate, labiau apie kysius, bet ir apie mokesciu slepima. Net tie, kuriuos laikiau saziningais ir mastanciais, pasisake uz, jauni zmones, isilavine…Is tikruju graudus vaizdas.

Leave a Reply