BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

P2P paskola

Rugpjūtis 1st, 2010 setis Posted in Apie elektroninę prekybą, Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Socialiniai tinklai, Trendai (mados) |

Visi Lietuvoje puikiai žino kas yra P2P - (angl. Peer-to-peer) bet koks tinklas, kuriame keitimasis resursais vyksta tiesiogiai tarp vartotojų. Na jei ir nežino, tai yra pūtę filmą, muziką, programas ar bent jau girdėję apie Warez P2P, BitTorrent, Azureus, Morpheus, µTorrent, eDonkey, eMule, Linkomanija ir t.t.

Pasiskolinti pinigų iš socialinio tinklo draugų - P2P paskola - skamba neįtikėtinai, bet britai tą daro nuo 2005. www.zopa.com. Principas labai paprastas: yra visas tinklas žmonių, kurie nori paskolinti už procentus, ir kita to pačio tinklo dalis, kurie skolinasi.
Zopa.com/uk yra vienas pirmųjų startavusių ir jame gali pasiskolinti nuo vieno iki 15 tūkstančių svarų. Paimti paskolą galima 12 - 60 mėnesių terminui, grąžinti bet kada ir mokėti tik už faktines skolinimosi dienas.


Skolintis galima dviem būdais - per Zopa.com sistemą, kur pinigai paimami iš bendro katilo arba per sąrašą, kur kiekvienas skolintojas gali žinoti kam ir kiek skolina. Tam, kad pasiskolinti turi turėti trijų metų pilną adreso “istoriją”, detales apie mėnesines išlaidas nuomai ir paskolai, pateikti dviejų paskutinių metų darbdavių telefono numerius ir banko sąskaitos detales. Viskas vyksta on-line režimu per 15 minučių. Kiek supratau iš proceso aprašymų tam, kad tokia paslauga atsirastų ir pas mus, mažų mažiausiai trūksta vieno tipo institucijų - finansinių agentūrų, kurios nesusijusios su jokiu banku, suteikia visą informaciją besikreipiančiajam skolininkui arba skolintojui apie jo paskolos reitingą. Zopa.com šiandien veikia Italijoje, Japonijoje, Amerikoje ir Didžiojoje Britanijoje.


UK žmonės neseniai išrinko Zopa kaip labiausiai patikimą asmeninės paskolos tiekėją, o 2010 laimėtas Moneywise klientų aptarnavimo apdovanojimas.  Gal kas nors 2009 iš Lietuvos emigravusių 200 000 tautiečių šiuo socialiniu skolinimu ir pasinaudos.

http://www.youtube.com/watch?v=3yZ9z58cbMk&feature=player_embedded#!

Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Patiko (0)

Rodyk draugams


22 Responses to “P2P paskola”

 1. įdomu, kokius procentus gauna skolintojai

 2. Jeigu ši agentūra Zopa.com ketins eiti į rusiją, manau 100 proc kad rusijos rinkai keis pavadinima!

 3. Pauliui: Over the last 12 months Zopa lenders have made an annual return of 8.3%, before bad debt.
  T. : nebūtinai, pavyzdžiui šūkis galėtų būti “Zopa banko paskoloms” :)

 4. Prinsipas labai paprastas, dėl procentų tai praktiškai gauni tiek, už kiek paskolos gavėjas skolinasi, tik Zopa uzsideda papildoma marza padengti savo islaidas (1%) ir taiko vienkartini mokesti aplikuojant dėl paskolos.
  Dėl reitingo, tai aš supratau, kad Zopa pati priskiria skolininkui vieną iš jū reitingų ir pagal tai nustato palūkanas.
  Įdomu, ar Lietuvoje susidarytų pakankama masė skolintojų ir besiskolinančių, kad toks projektas būtų pelningas. Visgi reikia resursų šiek tiek, norint kad veiktų sklandžiai, o jų kaštam padengt, reikia nemažai paskolų… Kad būtų besiskolinančių neabejoju (greitųjų kreditų sėkmė tą rodo), bet ar būtų norinčių skolinti?

 5. Naudingas straipsnis!

 6. Nuo šiol seksiu jūsų blogą!

 7. Išsamu!!!!

 8. Geras pasisakymas

 9. Labai vertinga informacija, šaunu, kad atsiranda nusimanančių ir apie tai viešai rašančių :)

 10. Smagu, kad vis dar galima rasti teisingos informacijos, kurioje neslepiami svarbiausi dalykai :)

 11. Vertingas straipsnis!

 12. Trumpai ir aiškiai!

 13. Hmm.. seniai domiuosi kreditu verslu, bet Jusu straipsnyje suzinojau kazka naujo. Dekui.

 14. Naudinga informacija apie gera skoliniomosi buda.

 15. Dabar popiliaru visame pasaulyje skolintis is privaciu asmenu. Lieuvoje ko gero, taip pat reiketu panasios skolinimosi platformos.

 16. Ka gi, visus sveikinu, tai jau ivyko. Privacios paskolos jau dalinamos bent 2 imoniu. Kaip jos zada, paskolos palukanu procentai mazesni.

 17. Tikrai įdomus ir informatyvus straipsnis. Dar nebuvau girdėjusi apie tokias paskolų formas. Reikės pasidomėti ir gal pati galėsiu skolinti pinigus.

 18. Autorius visiškai teisingai pastebėjo — paskolos internetu pigesnės skolinantis iš privačių kreditorių.

 19. Pauliau, pati tarpusavio skolinimosi platforma leidžia nustatyti, kokį procentą gaus pats skolintojas. Labai patogu, kadangi net tarp skolintojų įsivyrauja konkurencija, todėl gali gauti paskolą geriausiomis sąlygomis.

 20. Labai idomu ir issamu. Mane domina ir informacija apie paskolu refinansavima https://www.manokreditas.lt/paskolu-skolu-refinansavimas/

 21. O man idomu apie paskolu sujungima, gal planuojate padaryti toki pat issamu straipsni apie tai ?

  https://www.altero.lt/lt/paskol-sujungimas

 22. Ir mane domintu informacija apie paskolu refinansavima, paskolu sujungima

  http://greitospaskolos2.blogas.lt/greitieji-kreditai-%e2%80%93-verta-ar-neverta-9.html#comment-1

Leave a Reply