BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nerakintas WiFi priedanga piktadariams

Vasaris 5th, 2011 setis Posted in Lietuvoje, Pasaulis, Socialiniai tinklai, Trendai (mados), psichologija |

32 procentai apklaustų amerikiečių prisipažįsta vagiliaują naudodami kaimynų neužrakintą WiFi ryšį.
Perskaičiau formuluotę ir susigėdau, juk aš pats esu ne kartą džiaugęsis pamatęs nemokamą, neužrakintą ryšį ten, kur kartais net ir mobilus operatorius negali užtikrinti minimalaus duomenų perdavimo. Esame kažkada išpaikinti nemokamų WiFi zonų, kurios vėliau buvo užrakintos. Radęs atvirą, mintyse visada padėkoju ir stengiuosi naudotis minimaliai, tenkindamas tik būtiniausius poreikius.

Tuo tarpu esu sutikęs ne vieną jaunuolį, kuris be skrupulų, radęs “skylę” užleidžia “siurbėles”. Maždaug - patys “durni”, jei nerakina.

Komentaruose internete apie šį amerikiečių tyrimą radau net kelis įrašus, kuriuose sakoma, “o man - ne gaila, aš operatoriui moku fiksuotą mokestį ir palieku visiems, turintiems poreikį, atvirą kanalą, o tie, kurie ima piktnaudžiauti - papuola į juodąjį sąrašą”. Įdomus požiūris, o kas jei visi, mokantys fiksuotą mokestį, pasidalintų?

Akcija “pašierink savo nenaudojamą WiFi”.

Atkreipkite dėmesį, jog toks atviras priėjimas sumažina jūsų saugumą nuo piktavalių, pvz:. besinaudojančių Firesheep programa.

Niekada nebūsite tikri, kad tokie įrankiai kaip Firesheep, leidžiantys, net pradedantiems įsilaužėliams sėdintiems netoliese susižvejoti jūsų įsijungimo duomenis ar mokėjimo kortelių numerius ir atlikti nusikalstamus veiksmus.

Straipsnyje
teigiama, kad pedofilai, pavyzdžiui, atviras “Wi-Fi jungtis naudoja vaikų pornografiją atsisiuntimui. Dar blogiau, Pietryčių Azijoje, atviri Wi-Fi taškai yra naudojami teroristų tarpusavio bendravimui ar net nuotoliniu būdu sukelti sprogimui.

Patiko (0)

Rodyk draugams


9 Responses to “Nerakintas WiFi priedanga piktadariams”

 1. [...] Nerakintas WiFi priedanga piktadariams vartojimo.blogas.lt/nerakintas-wifi-priedanga-piktadariams-1707.html – view page – cached 32 procentai apklaustų amerikiečių prisipažįsta vagiliaują naudodami kaimynų neužrakintą WiFi ryšį. Perskaičiau formuluotę ir susigėdau, juk Tags [...]

  [WORDPRESS HASHCASH] The comment’s server IP (208.74.66.43) doesn’t match the comment’s URL host IP (74.112.128.10) and so is spam.

 2. Aš savo interneto ryšį irgi kaimynams “šeirinu”. Negi gaila? Tiesa, mano maršrutizatorius turi funkciją, kuri specialiai tokiam interneto darijumuisi sukuria papildomą saugų tinklą, atskirtą nuo vietinio.

 3. Ne apie tai kalba, DNR, kad gaila ar negaila :) Jei naudodamasis tavo pašęrintu ryšiu išlaušiu Pentagono duombazę ir ją atiduosiu wikilyksams, kaip dabar madinga, tai nė kiek neabejok - kalėjime supūsi tu - ne aš :)))

 4. Džyzus, kiek čia ekspertų susirinkę - pradedant g12 bekliedinčio apie sodinimą į kalėjimą vien pagal IP neturint jokių kitų įrodymų ir baigiant usatoday beteigiančiais, kad teroristai karštligiškai ieško laisvo wi-fi, kad galėtų bombą aktyvuoti :D

 5. praeivi, tu taip primeni vieną internetinį kretinizmu sergantį mažvaikį, kad gali būti, jog tai - tu. Bet geriau būtų, kad tai nebūtum tu, nors, anot vieno narkomano, svarbiausia, praeivi, - gerai mokykis.

 6. g12, o tu labiau apgailėtinas nei galvojau :D

 7. yra toks dalykas kaip La Fonera, tai savotiškas socialinis tinklas kur žmonės dalinasi nemokamu wifi, iš to net daromas verslas.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 8. zinant kokie kompetetingi pas mus teismai, kurie vadovautusi kokio nors “egzperto” isvadomis, beveik neabejotina kad kaltas liks IP savininkas.

Leave a Reply