BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Naudojate žoleles? Reikia jūsų įsitraukimo

Gegužė 4th, 2011 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, pareigūnai, sveikata |

Gavau elektroniniu paštu.

Perspausdinu, nes manau, kad mūsų, kaip vartotojų teisės gydytis natūraliomis priemonėmis bus ribojamos:

Noriu atkreipti jūsų dėmesį į Europos sąjungos direktyvą dėl uždraudimo prekiauti vaistažolėmis ir kitais natūraliais papildais.
Girdėjome tai jau anksčiau, bet buvo sunku suvokti, kad tai gali virsti tiesa. Tačiau deja, kad ir kokie mes naivūs, tai jau priartėjo.

Direktyva 2004/24/EC, arba THMPD (Traditional Herbal Medicinal Products Directive) įsigalioja nuo balandžio 30 d. Pagal ją reikalaujama, kad visos vaistažolės, visi augalai, kurie naudojami gydymui turi praeiti labai ilgą ir brangią procedūrą, kokią praeina cheminiai vaistai. Tam kad įrodyti, kad kiaulpienė ar gyslotis yra jums naudingi reikės daugybės ekspertų, tyrimų ir bandymų, didelių pinigų sumų. Kol tai neatlikta, parduoti žolelę bus nelegalu.
Vyksta teisminis procesas prieš šią direktyvą, bet jiems reikia mūsų paramos, visų žmonių palaikymo.
Naudojate žoleles? Tuomet gal norėsite pasirašyti peticiją.

Tinklapyje žemiau yra daugiau detalių šiuo klausimu ir taip pat peticija:
www.savenaturalhealth.eu

Galite google paieškoti daugiau…

TELL YOUR FRIENDS ABOUT IT !
Watch the video about the action the Alliance for Natural Health is taking in regard to the THMPD (directive) on YouTube.

http://www.youtube.com/watch?v=Rah6T1Thf1c&feature=player_embedded#at=202

If you wish to know more about the THMPD and the actions being undertaken to counter it at the European level, click on the following link:

http://www.anh-europe.org/files/100824_ANH-Briefing_Paper_THMPD_final.pdf

If you wish to support the Alliance for Natural Health financially, you can click on the following link (page in English):

http://www.anh-europe.org/node/3113

Patiko (0)

Rodyk draugams


5 Responses to “Naudojate žoleles? Reikia jūsų įsitraukimo”

 1. Ką čia bepridursi.. Kažkur girdėjau, kad yra šalių, kuriose farmacinės įmonės lobizmui išleidžia daugiau pinigų nei reklamai. Panašu, kad tai tiesa. Pasirašiau ir kitus paraginsiu. Pastaba autoriui - neveikia pateikta nuoroda į http://www.savenaturalhealth.eu.

 2. Ačiū už pastabą, jau pataisiau.

 3. Kaip visada daug triukšmo dėl nieko… Niekas neuždraus jūsų tų vaistažolių, tiesiog jei norėsit parašyti ant pakelio kad dziovintu dobiliuku arbata pades jums nuo veido rauksliu jums tai reikes irodyti tyrimais ir tiek… o kaip pardavinejote ciobreliu ramuneliu ar liepu zideu arbatas taip ir gales pardavineti tik negales rasyti kad jos gydomojo poveikio…
  Manau labai logiskas sprendimas ginantis varotojo teises…

 4. Jei paskaitytumėte pačią direktyvą, suprastumėte, kad kalbama apie vaistažoles kaip vaistus. T.y. vaistažolės, kurios bus skiriamos kaip medikamentas ligai gydyti, privalės praeiti patikrinimo procedūrą. Yra vis dėlto tarp “čiobrelis padeda įveikti kosulį” ir “čiobrelis gydo kosulį”.
  Kitaip sakant, jei vaistažolė skiriama kaip vaistas, ji turi tiesiogiai gydyti ligą.

 5. Labai palaikau šią ES direktyvą. Nors mulkiai ir turėtų turėt teisę gydytis bet kokiu neveikiančiu šlamštu, pezaliodami apie farmacininkų sąmokslus, gaila jų nugydomų vaikų.

  @ Alba ir bach: +1

Leave a Reply