BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ko žiauriai trūksta Lietuvos žmonėms

Rugsėjis 8th, 2010 setis Posted in Apie elektroninę prekybą, Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, Socialiniai tinklai, Trendai (mados), blogai, pareigūnai |

Šiandien pasirinkti vieną ar kitą pirkinį nėra lengva. Žmogus turi dvi - tris galimybes: pasitikėti draugų, jau įsigijusių daiktą, rekomendacija, pilnai atsiduoti į parduotuvės konsultanto rankas arba ieškoti informacijos - atsiliepimų internete. Perkant kokį brangesnį ir ilgam laikui skirtą tarnauti daiktą tenka naudotis visais trimis informacijos rinkimo kanalais. Visi kanalai turi savų nemažų trūkumų –  technologijos kinta greitai, draugų ilgai naudojami daiktai sensta, taip pat, kaip ir jų patarimai. Parduotuvės konsultantai, tikėtina, visų parduodamų daiktų nėra išbandę ir remiasi tik marketingo specialistų suformuotais išskirtinumais. Informacija internete dažnai talpinama sąmoningai, įskaitant ir komentarus ar atsiliepimus su tikslu parduoti.

Vienoje knygoje teko skaityti apie Amerikos elektronikos parduotuvių tinklą, kuris padarė neįtikėtiną plėtrą šalyje dėl savo populiarumo pirkėjų tarpe. Tinklo savininkai duodavo net keletą “sveikam protui” prieštaraujančių nurodymų:
1.       Neparduoti daikto pirmo pirkėjo apsilankymo metu.
2.       Reikalauti atsakyti į klausimą apie pirkėjo tikslus.

Įsivaizduokit: ateinat į parduotuvę, tiksliai susiradęs, kad norit nusipirkti, tarkim, tokį ir tokį televizorių, o kažkoks konsultantas jūsų klausia: o kokiam tikslui jūs norite to televizoriaus? Sužinojęs, kad jums reikia gero laiko praleidimo, jis jums pasiūlo pasirinkti iš trijų variantų: namų kino sistemos, kompiuterio su IP TV priedėliu,  naujausią TV su satelito komplektu ir liepia ateiti apsisprendus po savaitės. Šito tinklo sėkmė parodo, kad žmogus perka ne daiktą, o problemos sprendimą.

Kur rasti ekspertus, kurie tavo unikaliems poreikiams pasiūlytų geriausią sprendimą už optimalią kainą? Jau nekalbant apie paprasčiausių sukčių išskaičiavimą.
ConsumerReports.org - nepriklausomi, pelno nesiekiantys ekspertai, kurie atlieka šimtus įvairiausių testų tam, kad galėtų pateikti ekspertizės išvadas visiems ketinantiems pirkti. Gyvena jie iš registracijos mokesčio ir neima pinigų iš klientų, kurių produktus testuoja. Pažiūrėkite pristatomąjį video anglų kalba.

O dar pridedu jų reportažą apie vandens šildymo sistemas. Turėkite omenyje, kad detalias ataskaitas apie tyrimus, gauna tik registruoti nariai.

Patiko (0)

Rodyk draugams


5 Responses to “Ko žiauriai trūksta Lietuvos žmonėms”

  1. Radau viena tinklaraštį (deja priklausomą), bet atlikusį buities prietaisų tyrimą http://www.vienasaskaita.lt/tinklarastis/?p=218

  2. [...] bet man labai trūksta informacijos, susijusios su naudojimusi produktais ir paslaugomis. Pradedant ekspertų tyrimais ir išvadomis, baigiant vartotojų pasitenkinimo indeksu, pavyzdžiui, naudojantis [...]

  3. [...] kad neturime Lietuvoje parduodamos produkcijos “testuotojų”. Galėtų tuo užsiimti didieji padangų [...]

  4. [...] bloge minėta nepriklausomų ekspertų Consumer Reports grupė nuolat sulaukia vaiduokliškų skundų. Pasirodo [...]

  5. neparduosi per pirma karta, tai niekada ir neparduosi, auksine taisykle.

Leave a Reply