BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip ką nors išrasti?

Lapkritis 28th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, psichologija |

Turbūt esate susidūrę su neišsprendžiama problema (bent taip jos kartais atrodo), ar aštriu poreikiu sugalvoti ką nors naujo. Greičiausiai ne vienas yra laužęs galvą: norėčiau ką nors išrasti ir tai patentuoti ar pradėti, pavyzdžiui, savo verslą. Bet kaip tai padaryti?

Mums įprasta naudoti visus stereotipinius būdus ir kai nepadeda - mesti tą bjaurų užsiėmimą. Manęs niekas nemokė išradinėti. Neteko susidurti su žmonėmis, kurie būtų sakę: mane spręsti problemas ar kurti mokė mokykloje ar aukštojoje.

Tačiau po truputį šios spragos pildosi. Visiems, kurie mėgsta pajungti smegenis darbui šis metodas tikrai patiks.

Vienas Rusijoje gyvenęs (liežuvis neapsiverčia pasakyti rusas) mokslininkas G.S. Altshuller’is sukūrė metodiką pavadinęs ją TRIZ (paspaudę ant pavadinimo pateksite į nemokamą vienos valandos anglišką podcast). Wikipedia: TRIZ yra rusiškas akronimas ТРИЗ, sudarytas iš rusiško pavadinimo Теория решения изобретательских задач pirmųjų raidžių. Kartais naudojama angliška santrumpa TIPS (iš Theory of Inventive Problems Solving). Skirtingai nuo „smegenų audros“ (kitaip „smegenų šturmo“; brainstorm) metodo, paremto vaizduotės atpalaidavimu ir atsitiktine idėjų generacija ar nuoseklaus visų variantų perrinkimo, TRIZ siūlo algoritmizuotą ėjimą link tikslo - patobulintos ar naujai sukurtos techninės sistemos.

Sukūręs šia teoriją ТРИЗ, jis neapdairiai pasigyrė sovietinei valdžiai, kad gali išspręsti bet kokią problemą, už ką buvo persekiojamas ir represuotas. Užtat šiandien G.S. Altshuller’is turi pasekėjų visame pasaulyje ir jo sukurto algoritmo pagalba žmonės kuria ir išradinėja. Rusijoje sukurta visa išradėjų ugdymo nuo mokyklos sistema.

Lietuvoje taip pat galima užtaikyti į vieną-kitą paskaitą, kuri remiasi TRIZ’u.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Leave a Reply