BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ką jei džinsams nusipirkti reiktų skelbti konkursą?

Rugpjūtis 17th, 2010 setis Posted in Lietuvoje, Pirkimo įpročiai, Valstybinis sektorius |

Įsivaizduokit situaciją - jums reikia pavyzdžiui naujų džinsų. Jūs tiksliai įsivaizduojate, ko jums reikia, net žinote tikslų adresą, parduotuvę ir lentyną, kur jie guli, bet jų niekas jums nusipirkti neleidžia, nes kol viešai nepaklausėte kas ir už kiek jums parduos džinsinės medžiagos M dydžio kelnes mažiausia kaina - tol pinigų panaudoti pirkimui negalite. Ir dar kaina - vienas iš pagrindinių kriterijų.

Tai, ką čia aprašiau, yra labai grubi viešojo pirkimo schema.  Įsivaizduokite kokius džinsus ir kur pagamintas jūs gautumėte. Ir galite maždaug įsivaizduoti, kaip bandytumėte šią situaciją apeiti. Kita vertus, juk, perkant viešuoju būdu, stengiamasi apginti viešąjį interesą. Trumpoje distancijoje gal ir taip - reikia gi prekėms išleisti kuo mažiau pinigų, tačiau ilgalaike prasme - kiek tie kinietiški džinsai laikys, galų gale, kaip jie atrodys, kaip gerai jie nešiosis?

http://armapci.wordpress.com/2010/05/17/2010-05-17-viesieji-pirkimai/

Kokybę irgi galima aprašyti. Taip, galima, tik reikia būti džinsų siuvimo technologu, kad aprašymas, o, dar svarbiausia, įvertinimas būtų adekvatus. Pirkimus valstybėje dažniausiai atlieka žmonės, neturintys supratimo apie pirkimo objektų esmę, vietoje to, kad koncentruotųsi į tikslus, jie susitelkia į tai, kaip nupirkti konkretaus pardavėjo konkrečią prekę, kas pažeidžia įstatymus ir visiškai neatstovauja viešajam interesui. O perkami ne džinsai, o tikrai valstybei svarbūs ir labai brangūs dalykai. Atsirado visa eilė sukčių, kurie iš tų pirkimų daro verslą (sukuria specialią įmonę džinsams pasiūti). Pinigai, kurių didžioji masė atkeliauja iš Europos Sąjungos, tampa partijų ir politikierių savireklamos objektu. Žodžiu, skaudulys, kaip reikiant. Kritikuoti ir piktintis gali visi, bet ką padaryti, kad situacija pagerėtų?

  1. Pajungti, tiek aprašant objektą, tiek įvertinant pasiūlymą, visuotinai pripažintus pirkimo objekto srities ekspertus, pasirašančius deklaraciją, kad intereso neturi. Gal net sudaryti tokių ekspertų registrą gali padėti asociacijos.
  2. Dalinti kompleksinius konkursus į projektines ir vykdymo dalis, numatant skirtingus kriterijus. Pirmojoje dalyje kūrybinius ir kokybinius, antroje - kainos.
  3. Padaryti privalomą įsigijimo efektyvumo matavimą ir nuolat tobulinti procedūras.

Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Patiko (0)

Rodyk draugams


One Response to “Ką jei džinsams nusipirkti reiktų skelbti konkursą?”

  1. Graudi tiesa. Išsigimę pas mus tie viešieji pirkimai.

Leave a Reply