BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ginklo savigynai rizika

Sausis 14th, 2011 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, pareigūnai, psichologija |

Mano viena pažįstama pasipasakojo, kad naktį blogai miegojo, nes vyras buvo išvykęs, o likti vienai name Vilniaus priemiestyje - baisiai nejauku. Savo pasisakymą jauna mergina pabaigė: - Reikia įsigyti ginklą.

Kažkada teko bendrauti su teisėsaugos ekspertais ir net vagimis profesionalais tema: kaip apsisaugoti nuo atvirų plėšimų ir smurto.

Kaip dabar prisimenu, tiek policijos akademijos profesoriaus, tiek kalėjime sėdinčių vagių antrinimus, kad, jei auka išsitraukia ginklą, nebepaliekama kito atsitraukimo kelio užpuolikui - tik dvikova iki mirties. Streso akimirką identifikuoti koks ginklas traukiamas iš užanties - dujinis ar kovinis, yra labai sunku. Šiaip yra minimum trys galimybės situacijai pasibaigti: išvis nieko nedaro nesutikę pasipriešinimo - tik pasiima tai, ko atėjo, palieka aukas sumuštas - surištas, arba tas - pats blogiausias variantas. Pas mus niekas apie tai nekalba arba aš negirdėjau.

Jei - tai profesionalai, jie,  tikriausiai, yra treniruoti ir ginklą turi taip pat, o jei - atsitiktiniai užklydėliai, tai,  jiems išgąsdinti, ko gero, užtektų ir paprastesnių priemonių savigynai, tokių kaip elektrošokas ar dujų balionėlis. Aš prieš ginklų laikymą, ypač pas netreniruotus žmones. Jei yra ginklas - jis privalo iššauti, klausimas tik kokiomis aplinkybėmis. Atskira tema yra būtinosios ginties viršijimas.

Gal galėtų koks gerai išmanantis šiuos dalykus plačiau apie tai papasakoti?

Patiko (0)

Rodyk draugams


3 Responses to “Ginklo savigynai rizika”

 1. Apie šiuos dalykus visiškai neišmanau… bet nesu girdėjas kad “naminukai” profesionalai eitu plėšti ginluoti. Ir dar koviniu ginklu. Ir dar (tikriausiai) neteisėtai laikomu.

  Nors jei apie atvirus plėšimus.. vėlgi rimti žmonės tuo neužsiiminėja. Tik visokios padugnės.

 2. Kalbant apie ginklus yra populiari labai klaidinga nuomonė, kad pats ginklo turėjimas tau suteikia pranašumą ir pergalę. Ilgainiui tai perauga į dideles problemas, kai pradedi daugiau ir nepasvertai rizikuoti. O faktai yra tokie - viską lemia ne ginklo turėjimas, o mokėjimas juo naudotis.
  Blogas pavyzdys, bet vaizdus:
  http://www.youtube.com/watch?v=1C3XNDyVXRg&feature=fvw
  :)

 3. jei Jus pries ginklo laikyma namuose - Jusu niekas nevercia to daryti. Bet palikit kitiems zmonems teise patiems spresti.
  Beto, pateikta argumentacija - mau maziausia yra klaidinanti. Kodel Jus ja pateiket, tai kitas klausymas. Ar atsitiktinai, ar samonimgai.

Leave a Reply