BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

DPD - DoPy.(sąmoningai praleista raidė).dy

Gruodis 7th, 2010 setis Posted in Apie elektroninę prekybą, Buitis, Lietuvoje, psichologija |

Vartojimo.bloge šiandien pikto vartotojo įrašas:

Esu piktas kaip šernas. Jeigu kada pirksite užsienyje, kelis kartus pasitikrinkite kokiu būdu ir su kokia tarnyba pirkinys pasieks jus. NEDUOK DIEVE jei tai bus DPD. Melskitės, kad kontora, kurioje dirba psichinę negalią turintys kurjeriai, per klaidą pristatytų jums jūsų pirkinį.

Istorija numeris vienas.

Esu tikrai dažnas interneto pirkėjas iš užsienio ir darau tą pakankamai senai. Buvau vienas pirmųjų Ebay ir Pay Pal vartotojų Lietuvoje. Kiek kartų esu kažką siuntęsis jokių didesnių problemų patyręs nebuvau iki tol, kol pirmąkart susidūriau su DPD. Istorija sena, bet esmė buvo tokia: aš užsisakiau motociklininko šalmą į namus. Gavau iš pardavėjo siuntos kodą, kurio pagalba interneto svetainėje sekiau siuntinio kelionę (tai buvo absoliuti naujiena, nesu tikras, bet DPD tai reklamavo kaip išskirtinumą). Po kokių trijų - keturių pasitikrinimų pamačiau, kad procesas vyksta lėtai, todėl trūko kantrybė.

Staiga gavau prašymą iš pardavėjo atsiųsti pirkinio įvertinimą, nes, atseit, aš jį gavau. Net prisėdau iš netikėtumo… įlindau į DPD sistemą. Radau įrašą, jog buvo nesėkmingai du kartus bandyta pristatyti ir siuntinys trečią kartą sėkmingai įteiktas. Pakėliau triukšmą namie, surengiau akistatą ir apklausą kaimynams: -  na niekas nieko nematė. Paskambinau į DPD, atsiliepė mergaitė, kuri atsiprašė - neva įvyko klaida - mes tikrai jums nepristatėme, o grąžinome prekę į centrinį sandėlį. Mergina pažadėjo perskambinti. Tyla.

Pats paskambinau sekančią dieną vėl. Nauja mergaitė ir istorija iš naujo. Kol galų gale sujungė su jaunuoliu, kuris išrėžė - vežėme prekę 9:30, o kitą dieną 14:00. Sakau: “Palaukite, čia yra namų adresas, dienos metu visi dirbame ir mokomės, atvežkite anksti ryte arba vėlai vakare”. Koks gi durnius dirba užsisakęs siuntinį?

Atsakymas buvo neigiamas - ne - neįmanoma. Mes dirbame kaip visi normalūs žmonės ir po darbo nevežame. Gerai - neatlyžtu - pasakykite laiką, kada atvažiuosite, aš specialiai lauksiu. Atsakymas - nežinom, kada vairuotojas važiuos…, sėdėkit visą dieną, nereikėjo užsisakyti į namus. Kai pradėjau reikalauti sandėlio adreso ir grasinau atvažiuoti atsiimti pats, tuomet davė kurjeriui mano telefono numerį, kuris mane įspėjo penkiolika minučių prieš atvažiuodamas. Taip šalmą atsiėmiau.

Istorija numeris du (visai šviežia).

Užsakiau mobilų telefoną iš Pixmania.com. Turėdamas patirties su nesėkmingu šalmo pirkimu, užsakinėjau, kad pristatytų pirkinius darbo adresu. Gavau informaciją, kad išsiųsta. Siuntinys atvažiavo greit ir viskas buvo puikiai, nors siuntinį pristatinėjo tas pats DPD. Deja, bet telefone buvo programinės įrangos gedimas, jį teko grąžinti.

Grąžinimas vyko puikiai, tiesa su kita tarnyba - UPS. Vėl gaunu pranešimą, jog naujas telefonas išsiųstas ir nurimstu, nieko netikrinu, tikėdamasis, jog greičiausiai pirmoji istorija buvo tiesiog nesėkmė. Kai namiškiams trūksta kantrybė, jog telefono vis dar nėra, įlendu į DPD sistemą.

Visa mano “operacinė sistema pakimba” - įrašas skelbia: po dviejų iš eilės nesėkmingų bandymų pristatyti dienos metu į pilną žmonių ofisą, siuntinys keliauja atgal pas pardavėją. Beje, greičiau nei kelionė į priekį. Skambinu savo administratorei, apšaukiu - kodėl niekas nepriėmė siuntinio? Ji prisiekia, kad niekas nebuvo atvažiavęs; tomis konkrečiomis nurodytomis dienomis pati buvusi ofise - niekas jokio siuntinio nepristatė… Paskambinusi į DPD iš vadybininkėlio sužino - atseit, kodėl užsakyme nenurodyta, jog tai ofisas?
Na tada jau man trūksta kantrybė ir skambinu pats - vėl galinis išmintimi dalinasi vadybininkėlis, įsitikinęs savo tiesa . Paklausus, kodėl išsiuntėt atgal pardavėjui, gaunu atsakymą: “Kodėl nenurodėt, kad tai ofisas? Sakau: “O kurjeris ar buvo užėjęs? Aš juk sėdžiu tuo adresu”. Atsakymas - ne. Pasirodo kurjeris net nebandė užeiti - ir taip abu kartus. Tai kokiu reikia būti psichiniu ligoniu -  atvažiuoti iki durų ir užėjus nepasitikrinti ar ten yra žmogus, kuriam skirtas siuntinys? Kelintos stadijos klaustrofobija, autizmas ir nenoras socializuotis?
Šventa firma ta DPD - įdarbina psichiškai neįgalius kurjerius.

Istorija dar nesibaigusi. Venkite DPD ir perspėkite visus.

Patiko (0)

Rodyk draugams


7 Responses to “DPD - DoPy.(sąmoningai praleista raidė).dy”

  1. Jo jo, cia “karonas” DPD numeris, jei netycia nusipirksi visa Europos dangoraizi, isvarysi visus nuomininkus, pasikabinsi viena vienintele lentele “MANO OFISAS” ir atsisedes apacioje pats vienas sedesi ir lauksi siuntinio, DPD kurjeris atvaziuos prie Europos, pamatys, kad cia didelis pastatas su lentele “MANO OFISAS”, prisiusios is baimes i kelnytes ir isvaziuos namo, nes nenurodei, kad visam dangoraizyje yra tavo ofisas ir esi vienas vienintelis jo gyventojas… Siukstu ir ant nuosavo buto duru klijuoti “Saugo Falck security” lipduka, nes DPD pagalvos, kad cia visas Falck’o ofisas ir net nepaskambins i duris… :)

  2. Aš neseniai su DPD turėjau reikalų, tai iš ryto apie 11 valandą gavau žinutę, kad šiandien nuo 8 iki 18 valandos bus pristatytas krovinys ir prieš pristatant kurjeris su manimi susisieks. O jeigu nebusiu nuo 8 iki 18 tai pranešti nurodytu numeriu. Tai iš principo nėra taip tragiškai, tik keista, kad žinutę siunčia vos ne per pietus o žada pristatyti nuo 8 ryto :)
    Su nostalgija prisimenu laikus, kai siuntiniai ateidavo iki pietų o ne vakarop :-|

  3. Man tas pats yra buve su DHL… Viskas baigesi, kad knygos grizo i amazon.com, tiek jas ir temaciau, nervai pasirode svarbesni…

  4. Ech, man irgi pasitaiko, tik nepamenu, su kuriomis kurjerių kompanijomis. Bet dažniausiai, su visomis… Jei parašysi laiką 16-20h, tai skambins 15h ir sakys, kodėl durų neatidarau. Tad jau geriau kartais paštas, kai pats paeini 100m ir atsiimi siuntinį. :)

  5. [...] patirtys su internetine prekyba ir kurjeriais tęsiasi. Ilgai svarsčiau, bet vis tik nusprendžiau parsisiųsti gražaus dizaino čiaupą iš [...]

  6. O aš maniau, kad kurjeris visada pristato patogiu laiku pirkėjui. Dar niekada neteko susidurti, kad atneštų tokiu laiku, kuris yra nurodytas kaip netinkamas.

  7. Pasitaikydavo ir man panašiai. Bet dabar džiaugiuosi, kad jau gan ilgą laiką kurjeriai siuntas pristato man patogiu laiku. Paslaugos tikrai tapo geresnės.

Leave a Reply