BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Deimantai tarp blusų

Spalis 3rd, 2010 setis Posted in Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, blogai |

Kai prieš gerą dešimtmetį, viešint Vokietijoje, draugas pasiūlė aplankyti blusų turgų, labiausiai nustebino ne tiek prekės ar jų pardavėjai, bet pirkėjos. Tai buvo daugiausia vyresnio amžiaus ir tikrai pasiturinčios ponios, tą nesunkiai galima buvo nustatyti iš jų aprangos ir aksesuarų.

Ponios ilgai stoviniuodavo prie įvairiausių niekučių ir nuožmiai derėdavosi norėdamos kažką įsigyti.To pirmo apsilankymo metu taip nieko ir nenusipirkau, bet įspūdis, jog tokio pobūdžio turguje gali surasti visiškai neįtikėtinų daiktų - tikrai išliko.

Aš mėgstu nuvykęs į miestelius aplankyti vietinę “baracholkę” ar skyrių turguje su perpardavinėtojų dėžėmis iš Vokietijos.

Ten gali įsigyti plačiakampį juostinį fotoaparatą Polaroid už 10 litų (Vilkaviškis), golfo lazdą už 20 litų (Šiauliai), azijietišką vazą už 15 litų ar kulinarinį albumą anglų kalba už 5 litus, ant kurio viršelio puikuojasi 50 svarų lipdukas (Tauragėje). Kiekvienas perpardavinėtojas aiškiai matosi turi savo specifinę “aistrą”. Pas vienus dominuoja indai, pas kitus technika, o treti, matosi, renka viską, kas iš žalvario ar vario.

Tos prekės iš esmės skiriasi nuo pavyzdžiui Kalvarijų turgaus analogiško asortimento, kuris man asmeniškai ne prie širdies, nes labai jau primena vogtų daiktų perpardavimą. Turbūt niekam ne paslaptis, jog operatyvininkai po butų vagysčių mėgsta ten apsilankyti.

Labiausiai į blusų panašus turgus mokytojų namų kiemelyje, kuris turėtų persikelti į Gedimino 9, Vilniuje.


Provincijos turgeliai vis tiek turi savo nepakartojamo žavesio, nes tikimybė ten atrasti kažkokį “deimantą” žymiai didesnė.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Leave a Reply