BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dovana - teigiamas emocinis nuteikimas

Gruodis 24th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, psichologija, reklama | No Comments »

Kol buvau vaikas laukdavau Naujųjų, nes jie buvo susiję su tuo nepakartojamu jausmu, kai išpakuoji dovanas. Galite imti šaukti, kad dovanos yra vartotojiškos visuomenės blogis, kuris užgožia tikrąją švenčių prasmę, bet aš tai manau, kad visa kalba turėtų suktis apie saiką ir išmonę. Tas jausmas, kai gauni kažką tau asmeniškai nupirkto, parinkto ar padaryto, turbūt yra daug svarbesnis net už pačią dovaną. Gal tai susiję su meilės ir dėmesio trūkumu, kurių niekad nebūna per daug, bet tai tikrai man buvo labai svarbu.

Užaugęs, stengiuosi tą patį jausmą perduoti ir savo artimiesiems. Ir šiuo klausimu dažnai įsiveliu į diskusijas: o gal geriau tiesiog pinigai vokelyje, čekis ir žmogus nusipirks tai, ko iš tikrųjų nori ar seniai geidžia?

Wikipedia rašo: “Dovana – daikto, pinigų įteikimas kitam žmogui, negaunant už tai jokio atlygio. Dažniausiai dovanos teikiamos švenčių proga. Dovanos tikslas emociškai teigiamai nuteikti adresatą.”

Norėjau į šį įrašą įdėti vieną seną skandinavišką jubiliejinių monetų reklamą (neradau), kurioje rodomi du vyresnio amžiaus žmonės, besikeičiantys dovanomis po eglute: vyras žmonai įteikia vokelį, pabučiuoja. Moteris be jokių emocijų iš jo ištraukia kupiūrą ir pasideda prieš save ant stalo. Tuomet moteris iš užančio ištraukia identišką voką ir tuo pačiu gestu paduoda vyrui, pasibučiuoja. Vyras išsitraukia tos pačios vertės kupiūrą ir be jokių emocijų pasideda prieš save ant stalo. Reklamoje sakoma - nuobodu, padovanok bent jau jubiliejinę monetą.

Aš siekiu su dovana emociškai teigiamai nuteikti adresatą, o tu? Gero jums emocinio nusiteikimo, jau greit…

Rodyk draugams