BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Saikas

Gruodis 31st, 2010 setis Posted in Be temos, Lietuvoje, blogai | 1 Comment »

Mieli skaitytojai,

dėkoju jums visiems už buvimą kartu 2010. Noriu jums visiems palinkėti saiko vartojant 2011. Išmintingi žmonės sako, kad saikas (мера rus.)  yra viena iš esminių savokų, gal net pati svarbiausia. Saiko jausmo jums, ką bevartotumėte.

Liucijus

Rodyk draugams


Akustinė trauma už 186 litus

Gruodis 29th, 2010 setis Posted in Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, sveikata | No Comments »

Esu Emiro Kusturicos ir Gorano Bregovičiaus gerbėjas. Pamatęs, kad Goranas kartu su Wedding & Funeral Orchestra atvyksta į Vilnių, tvirtai nusprendžiau išgirsti šį koncertą, kad ir kiek tai bekainuotų.

Bilietus  priderinęs prie Kalėdinės dovanos nusipirkau pačius brangiausius už 180 litų plius šeši litai mokesčių - Pramogų arenos trečioje eilėje. Į pirmas dvi eiles bilietai nebuvo parduodami išvis. Atėjęs į koncerto areną supratau, kad sėdėsiu ne trečioje, o pirmoje eilėje. Pirmųjų eilių nebuvo išvis. Tik nuskambėjus pirmiems akordams paaiškėjo kodėl.

Garsas buvo toks stiprus, kad išsėdėti ausų neužsikišus buvo tikrai sudėtinga. Aišku, praėjus keliems kūriniams lyg ir apsipratau, nors mačiau iš šalia sėdinčių - buvo ne vienas dangstantis ausis šaliku, striukės apykakle, rankomis.

Gorano Bregovičiaus muzika tikrai nenuvylė, iš scenos sklido muzika, balkanų energija, o tuo pačiu ir decibelai, kurie išjudino visus.

Tik iš didelės pagarbos šiam kompozitoriui ir atlikėjui nereiškiu pretenzijų koncertų organizatoriui Makro Concert, kuris paėmęs didžiausius pinigus už geriausias vietas, neperspėja klausytojų apie galimą akustinę traumą. Jau para praėjo po koncerto, o klausa dar neatsistatė.

Būkite atsargūs pirkdami brangiausius bilietus pirmose eilėse.

Rodyk draugams


Vartotojų stebėtojo užrašai

Gruodis 26th, 2010 setis Posted in Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, psichologija | No Comments »

Noriu pasiūlyti visiems unikalią patirtį.

Laikas: sausio 2 diena ~ 20 -23 val.

Vieta: autobusas arba troleibusas, vykstantis iš Baltupių arba Gerosios Vilties galo į centrą (tam, kad kuo daugiau būtų tvirtų darbo žmonių, galinčių vartoti be pertraukos, kokią savaitę).

Ką maždaug turėtumėte pamatyti?

Visas autobusas ar troleibusas turi aiškiai identifikuojamą kvapą - alaus pramaišiui su stiprių spiritinių gėrimų paliekamu kvapu, šioks toks silkės pataluose aromatas pramaišiui su vėmalais ir visa tai sklinda iš kažkur giliai, iš pačių žmogaus žarnyno gelmių ir paviršiuje susimaišo su pigių cigarečių dvoku. Visi važiuojantys labai lankstūs ir visu kūnu reaguoja į kiekvieną grumstą sniego kelyje, kiekvieną duobutę ar akmenėlį. Visoje transporto priemonėje tvyro mieguistumo ir daugiadienio nuovargio atmosfera, atrodo, tarsi oras tirštas kaip kisielius. Visų balsai prikimę. Pusei iš keleivių atrodo viskas dzin, kitoji gi pusė piktu žvilgsniu tramdo pasimetusįjį laike ir visi draugiškai siūbuoja kelio ritmu. Bendra nuotaika turbūt apibūdinama taip, kaip vienas karininkas armijoje apibūdino būsenos “iki lemputės” apibrėžimą - požiūris į santykius, santykiams pasibaigus.
Ir išvis, tie, kurie dėl kažkokių priežasčių senai važiavo visuomeniniu transportu - rekomenduoju išbandyti visą atmosferinį miesto maršruto gyvenamieji rajonai - centras grožį.
Tie, kurie važiuos tokiu metu vienu iš kelių vedančiu iš regiono į sostinę arba didžiuosius miestus, siūlau įsižiūrėti į pralenkiamų mašinų vairuotojų veidus. Tokiomis dienomis moterys kelyje tiesiog valdo. Ypač daug palinkusių prie vairo, paklaikusiomis akimis žiūrinčių tik į priekį ir važiuojančių išdidžiu kreiseriniu 70 kilometrų per valandą greičiu autostrada pvz:. Klaipėda - Kaunas.

Jos aišku ne vienos, šalia kėdėje visiškai atsipūtusia poza sėdi smarkiai atsipalaidavęs vyras, kartkartėmis slapčia gurkšteldamas iš rankose laikomo butelio, gale vaikai, šuo, krūva daiktų. Vyras pokštauja ir net kartkartėmis kirkina šeimos gelbėtoją, pasinėrusią į kelio hipnotizavimą ar užsveikina lenkiančias mašinas. Važiuodamas šiek tiek mažesniu nei leistina greičiu gali prisižiūrėti tiek šeimyninių mini dramų.

Yra vienas BET. Jei jūs būsite vienas iš tų “iki lemputės” ar atsipūtusiojo vietoje, jums bus labai sunku įžvelgti skirtumus aplinkoje. Gerų patirčių.

Rodyk draugams


Dovana - teigiamas emocinis nuteikimas

Gruodis 24th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, psichologija, reklama | No Comments »

Kol buvau vaikas laukdavau Naujųjų, nes jie buvo susiję su tuo nepakartojamu jausmu, kai išpakuoji dovanas. Galite imti šaukti, kad dovanos yra vartotojiškos visuomenės blogis, kuris užgožia tikrąją švenčių prasmę, bet aš tai manau, kad visa kalba turėtų suktis apie saiką ir išmonę. Tas jausmas, kai gauni kažką tau asmeniškai nupirkto, parinkto ar padaryto, turbūt yra daug svarbesnis net už pačią dovaną. Gal tai susiję su meilės ir dėmesio trūkumu, kurių niekad nebūna per daug, bet tai tikrai man buvo labai svarbu.

Užaugęs, stengiuosi tą patį jausmą perduoti ir savo artimiesiems. Ir šiuo klausimu dažnai įsiveliu į diskusijas: o gal geriau tiesiog pinigai vokelyje, čekis ir žmogus nusipirks tai, ko iš tikrųjų nori ar seniai geidžia?

Wikipedia rašo: “Dovana – daikto, pinigų įteikimas kitam žmogui, negaunant už tai jokio atlygio. Dažniausiai dovanos teikiamos švenčių proga. Dovanos tikslas emociškai teigiamai nuteikti adresatą.”

Norėjau į šį įrašą įdėti vieną seną skandinavišką jubiliejinių monetų reklamą (neradau), kurioje rodomi du vyresnio amžiaus žmonės, besikeičiantys dovanomis po eglute: vyras žmonai įteikia vokelį, pabučiuoja. Moteris be jokių emocijų iš jo ištraukia kupiūrą ir pasideda prieš save ant stalo. Tuomet moteris iš užančio ištraukia identišką voką ir tuo pačiu gestu paduoda vyrui, pasibučiuoja. Vyras išsitraukia tos pačios vertės kupiūrą ir be jokių emocijų pasideda prieš save ant stalo. Reklamoje sakoma - nuobodu, padovanok bent jau jubiliejinę monetą.

Aš siekiu su dovana emociškai teigiamai nuteikti adresatą, o tu? Gero jums emocinio nusiteikimo, jau greit…

Rodyk draugams


Vartotojų “užmaršumas”

Gruodis 22nd, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, Trendai (mados), psichologija | No Comments »

Nauja kelių aukštų parduotuvė miesto centre - puiki vieta Kalėdinėms dovanėlėms. Perkame dviese, rankos pilnos prisirinktų ir apmokėtų prekių viršutiniuose aukšte, tada dar pakeliui pačiuptų smulkmenų, artėjant prie išėjimo kasos. Atsiskaitome - išdidžiai atsilabinę išeiname į pūgą ir tik tada suprantu, kad vienoje rankoje šalia apmokėtų viršutinio aukšto prekių rankose laikau kelis niekniekius už kokį dešimt litų iš pirmo aukšto ir akivaizdžiai neapmokėtus. Grįžtame apmokėti. Jokių klausimų nekyla niekam, įskaitant ir kasininką. Normalu.

Paklausite - o drama tai kur? Drama tame, kad išspausdinus straipsnį apie tai, kad moteriškė rado lagaminą su pinigais viešoje vietoje ir ieškojo kam gražinti sukelia dideles diskusijas darbo kolektyve. Vyraujanti nuomonė - “ot durnė”.

Greičiausiai tie, kurie neneštų rastų pinigų, nenuneštų ir užmirštų apmokėti prekių. O juk už tą amneziją sumoka sąžiningi vartotojai. Pavyzdžiui Norfa prekybos tinklas atskleidęs savo antkainį ir jo sudėtį įvardijo, kad net 9% sudaro pirkėjų užmaršumas.

“Vagysčių” statistika Baltijos šalyse pasikirsto maždaug taip: pirkėjai – 43 procentai, nesąžiningi darbuotojai – 34, tiekėjai – 9, o dar 14 proc. žalos tenka administracijos darbuotojams.

Pastaraisiais metais vagiamų prekių asortimentas keitėsi – imamos ne tik brangios, lengvai realizuojamos prekės, bet ir viskas, ką galima suvartoti ar panaudoti pačiam vagiui. Be to dabar išskirti vagį iš minios sunkiau, mat prekes bando nudžiauti ir iš pirmo žvilgsnio inteligentiški, neskurstantys žmonės.

“Prabangesnių parduotuvių apsaugos specialistai sako, kad sunkmečio pradžioje buvo juntamas vagysčių bumas, privertęs padidinti investicijas į apsaugos priemones”, - praneša LTV naujienų tarnyba.

Taigi, jeigu svetimo turto nusavinimas daugelio laikomas normalumo (ne durnumo) požymiu, tai gal ir įtariamos Jurgelevičiūtės poelgis gali būti toleruojamas. Gal Jurgelevičiūtė -  tai svieto lygintojas, juk įtariama atiminėjusi iš tų, kurie “pertekę”, net nepastebėjo kurį laiką, kad daiktai dingsta. Vat dar jei būtų padalinusi tiems, kam trūkumas, žiūrėk turėtumėm dar vieną judėjimą, protestus su maldomis, pasipriešinimą teismams ir t.t.  Kai pagalvoji, tai… Linksmų švenčių.

Rodyk draugams


Realybė ir TV realybė

Gruodis 19th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, TV, Trendai (mados), psichologija | No Comments »

Kai pirmą kartą išgirdau, kad žmonės žiūri televizorių, nes pasąmoniniam lygmenyje nori pamatyti save arba savo artimus - nustebau.

Garsus, chrestomatinis įvykis iš televizijos istorijos, kai žmonės stebėjo gaisrą kaimynystėje tiesioginės transliacijos metu ir buvo labai sunku juos priversti atsiplėšti nuo televizoriaus ir evakuotis. Bet jei pakalbėtumėte su kokiu nors ilgamečiu televizijos programų direktoriumi, jis tikrai patvirtintų psichologų teiginį.

Tikriausiai nustebtumėte sužinoję, kad vienas didžiausių kanalų Lietuvoje, prieš įsigydamas serialus, ištestuoja juos prieš tai parodydamas savo įmonėje dirbantiems vairuotojams.

Galų gale lietuviški serialai tikrai kuriami ne dėl to, kad tai pigiau - toli gražu,- nors ir brangesni, jie daug stipriau įtraukia. Juk tūlam vidurio Lietuvos gyventojui žymiai lengviau save identifikuoti su Kovaldu nei su Konsuela. Nors pagal registruojamų serialo herojų vardų naujagimių tarpe nemažai yra ir pastarųjų.

Televizija pretenduoja kopijuoti realybę, kita vertus ją šiek tiek keisdama (iškreipdama) savo naudai. Anksčiau vyravo neginčijama nuomonė - jei parodė per TV ar parašė laikraštis - absoliuti tiesa. Paskutiniu metu vykstantys kanalų kūrybinių komandų ir leidėjų kovos dėl tų pačių įvykių ir faktų traktavimo įvedė sveiką abejonę: ar tikrai viskas kas rodoma - tiesa? Ar už pozicijų ir teiginių nesislepia kažkieno interesai? Ar rodoma taip kaip yra, ar taip kaip reikia?

Stephen’ui J. Dubner’iui vienam iš  SuperFreakonomics autorių iškilo klausimas: Kodėl žmonės galvoja, kad tiek daug mirštančių ligoninės priimamajame? Galbūt todėl, kad toks įspūdis susidaro žiūrint televiziją. Izraelio komunikacijų mokslininkas Emyras Hetsroni atliko tyrimą, išanalizavęs visą sezoną JAV ligoninės priimamojo dramų, tokių kaip “Čikagos viltis” ar “Grey Anatomija”, kurį pavadino “Jei tu turi būti gydomas stacionare, tai bet kuriame, tik ne televiziniame”.

Paaiškėjo, kad televizijos pacientai daug dažniau miršta nei ligoninės pacientai realiame gyvenime. Be to jie dažniau būna jauni, sunkiai sužeisti baltieji vyrai (pageidautina gerai atrodantys). Peržiūrėkite šiuos duomenis paimtus iš knygos SuperFreakonomics.

Rodyk draugams


Kyšininkavimas suka pasaulį

Gruodis 16th, 2010 setis Posted in Lietuvoje, Pasaulis, Valstybinis sektorius, pareigūnai | No Comments »

Teko būti tokiame tarptautiniame susitikime, kuriame prie pietų stalo iškilo diskusija apie… kyšius. Kaip ir reikėjo tikėtis, tradiciškai, už stalo susėdę verslininkai kalbą pakreipė apie tai, kad kyšininkavimas ir korupcija kenkia šalies įvaizdžiui, investicijoms ir t.t.

Ir įsivaizduokite, kaip nustebau išgirdęs brito pasisakymą, kad toli gražu  - tai ne tiesa. Jo logika buvo paprasta - verslą svetimoje šalyje lengviau pradėti su kyšiais: tada viskas vyksta greičiau, išvengiant trukdžių ir draudimų, yra asmeninis įsitraukimas. Ot.

Po tokio pasisakymo kaimynai baltarusiai irgi teigė sprendžiantys konkursų klausimus kyšiais. Rusas verslininkas pareiškė, kad Maskvoje, net neoficialūs kainynai yra, įskaitant asmenis - kyšių surinkėjus.

Nors korupcijos mąstą tradiciškai sunku išmatuoti, BBC pranešė, kad korupcija visame pasaulyje gali augti. Straipsnyje analizuojami “Transparency International” Pasaulinio korupcijos barometro rezultatai, kurio metu apklausta 90.000 žmonių iš 86 šalių ir pačio BBC apklausta 13000 žmonių iš 26 šalių. Turbūt labiausiai stebina išvada, kad 1 iš 4 apklaustųjų “Transparency International” prisipažino mokėjęs kyšį per pastaruosius metus - kas policijai, kas davė pareigūnams,  kai kurie teisėjams. Pagrindinės kyšininkavimo priežastys gali būti padalintos  pagal regionus: siekiant išvengti problemų su valdžios institucijomis  į pietus nuo Afrikos  Sacharos, siekiant “pagreitinti reikalų sprendimą” arabų pasaulyje ir Lotynų Amerikoje, nors dauguma Šiaurės Amerikos bei ES atsakė, kad jie “negali prisiminti”. Tuo tarpu, “Transparency International” korupcijos suvokimo indeksas rodo, kad Danija, Naujoji Zelandija, Singapūras, Suomija ir Švedija yra suvokiama kaip mažiau korumpuotos šalys, o Somalis yra suvokiamas kaip labiausiai korumpuotas.

Sunku įvertinti, kas darosi Lietuvoje, ypač, kai esu iš tų neduodančių. Buvau kelis kartus prievartaujamas duoti kyšį, bet visą laiką pavykdavo kažkaip susitarti. Laikui bėgant,matyt,  įgauni reputaciją to, kuris “neduoda” ir niekas nebelenda. Sprendžiu iš kalbų, kad korupcija ir kyšiai dabar yra esminis reikalų tvarkymo metodas. Nors reikia pripažinti, kad vis daugiau jaučiasi noro tiek iš valstybinių institucijų, tiek iš akcininkų visa tai sutvarkyti ir skaidrinti.

Niekada nepatikėsiu, kad institucijos, kurios užsiima gaudymu, negali identifikuoti kyšininkų. Jei užgultų tuos, kurie didžiausius konkursus nuolat laimi, tikrai atrastų ne vieną įrodymą.

Visai neseniai teko kalbėtis su viena verslininke, kuri ilgą laiką išdirbo viešajame sektoriuje. Ji labai “gražiai” pristatė kyšininko logiką: “įsivaizduok per žmogaus rankas praeina milijonai ir atiduodami verslininkams, o sėdi toks pareigūnėlis ar valdininkėlis su 1500 litų alga ir galvoja - oho kokius pinigus aš čia stumdau ir tvarkau, tai ką  - jiems gaila su manim pasidalinti kokiu procentėlių dešimčia?” Apie tai, kad visas verslininko uždarbis dažniausiai telpa į tą dešimt procentų, niekam gi neįdomu: tada klastojamos sąmatos, daromi fiktyvūs pasiūlymai, ataskaitos. Ir užsimerkia tada valdininkėlis į efektyvų lėšų panaudojimą. O, kad ir jo viršininkas - politikas, užsimerktų ir jam “nutrupina”.  “Geras dalykas” tas kyšininkavimas, visiems uždirbti leidžia, tik valstybę skurdina, ko pasėkoje auga mokesčiai,  problemos nesisprendžia ir t.t. ir t.t.  Sukasi, žodžiu, pasaulis.

Rodyk draugams


Apgauk vartotoją savo

Gruodis 16th, 2010 setis Posted in Apie elektroninę prekybą, Buitis, Lietuvoje, Pirkimo įpročiai, Valstybinis sektorius, pareigūnai, reklama | 2 Comments »

Paskutiniu metu, matyt, spaudžiant sunkmečiui, padaugėjo bandymų apgauti vartotojus.

Pradedant tokia afera kaip Beribu.lt, kurie surinko pinigus iš vartotojų net neketindami kažką jiems parduoti.

Tęsiant - Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo, kad: “Laboratorinių tyrimų duomenimis nustatyta, kad AB „Krekenavos agrofirma“ aukščiausios rūšies karštai rūkytų dešrelių ženklinimo etiketėje rašoma „Be konservantų“, tačiau nustatyta 18,1±1,45 mg/kg nitritų. Taip pat, aukščiausios rūšies dešrelių ženklinimo etiketėje rašoma „Be konservantų“ rasta 12,4±1,0 mg/kg nitritų. UAB „Stragutės mėsa“ virtose dešrelėse be „E“ rasta 15,62±1,25 mg/kg nitrito. Šio produkto sudėtyje yra tropinių trešnių milteliai ir jų koncentruotas sulčių skonio stipriklis. Nors gamintojas deklaruoja, kad nitritų nedėta UAB „Mažeikių mėsinė“ aukščiausios rūšies virtoje dešroje rasta 21,9 mg/kg nitritų. UAB „Vilniaus duona“ „Tradicinis pjautinis batonas“ rasta 238,4±21 mg/kg kalio sorbato, nors gamintojas deklaruoja, kad jo nedėta. Taip pat UAB „Klaipėdos mėsinė“ aukščiausios rūšies virtose dešrelėse „Favorit“ „Be E“ rasta nitritų (15,09 mg/kg) ir aukščiausios rūšies virtoje dešroje vaikams „Be E“ „Žymenų“ rasta nitritų (17, 48 mg/kg).”

Visoms šioms įmonėms skirtos maksimalios baudos pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą. Įmonės įtrauktos į nesąžiningų įmonių sąrašą ir valstybinė kontrolė juose bus atliekama daug dažniau.

Ir dar Lietuvos reklamos biuras pranešė: “Trijose lietuviškose reklamose aptikti etikos kodekso pažeidimai. Šią savaitę Lietuvos reklamos biuro (LRB) arbitražo komisija, išnagrinėjusi penkis skundus dėl lietuviškų reklamų, tris iš jų pripažino pažeidus reklamos etikos kodeksą. Pažeidimai patvirtinti UAB „Karmada”, UAB „Reklamos leidiniai” prekės ženklo „Olialia” ir UAB „Bitė Lietuva” reklamose.”

Baigiant Konkurencijos taryba, kuri pripažino UAB „NTT Cable Lietuva“  2009 skelbtą reklamą, kurioje teigiama „NTT Cable Lietuva garantuoja, kad naudodamiesi mūsų paslaugomis sutaupysite 50 proc. sumos, mokamos pagal standartinius AB „TEO LT“ tarifus“, neleidžiama lyginamąja reklama.

Pasiskaičius visus šiuos pranešimus susidaro įspūdis, jog vyksta šaltasis karas. Negi negalima pardavinėti normaliai, be apgavysčių?

Rodyk draugams


Kalėdų stebuklas

Gruodis 14th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, blogai, socialinė reklama | 2 Comments »

Į vartojimo blogą su laišku kreipėsi Kaledustebuklas.lt

Linksmas „Kalėdų stebuklo” vaizdo siužetas
Sveiki,

sukūrėme trumpą ir linksmą vaizdo siužetą apie “Kalėdų stebuklą”. Norėtume jūsų paprašyti įsidėti šį siužetą savo tinklaraštyje.

Šiuo siužetu norime paskatinti jūsų tinklaraščio skaitytojus dar aktyviau spausti ant Kalėdų stebuklo skydelio ir dalyvauti akcijoje. Vaizdo siužetas nėra reklaminis, o labiau linksmas ir sukeliantis šypseną. Juk artėja Kalėdos - bene svarbiausia metų šventė ir papildoma šypsena tikrai pravers visiems mums :)

Kartu norime paprašyti, kad savo skaitytojams primintumėte, kad dalyvauti akcijoje galima ne tik spaudžiant skydelius, bet ir patiems nuperkant žaisliuką IKI parduotuvėje ir įmetant į parduotuvėje esančią dėžę. Taip surinkti žaisliukai irgi keliaus vaikams iš nepasiturinčių šeimų.

Esame dėkingi, kad dalyvaujate mūsų akcijoje ir labai lauktume jūsų reakcijos į šį laišką - ar patiko vaizdo siužetas, ar pralinksmino, ar padės šiai akcijai dar labiau išpopuliarėti. Juk akcijos pagrindinis variklis esate jūs - tinklaraščių autoriai ir kiti interneto platybių žmonės, kurie savo laiku ir savo tinklaraščiais sutiko prisidėti prie “Kalėdų stebuklo”.

Rodyk draugams


Ajurveža ar neveža?

Gruodis 12th, 2010 setis Posted in Apie elektroninę prekybą, Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, Trendai (mados), psichologija, sveikata | 1 Comment »

Šiomis dienomis Lietuvoje pirmąkart viešėjo Oleg’as Torsunov’as. Lietuvaičiai jau keletą metų važinėja į jo paskaitas Rygoje, platina tarpusavyje audio įrašus. Galima teigti, jog šis lektorius tikrai nebuvo naujiena besidomintiems Vedų kultūra. Tą patvirtina ir 400 žiūrovų apgultis visų penkių paskaitų ciklo metu. Jau vien ką reiškia po vilniečių rankas vaikščioję rusų radijo stoties įrašai, kurių metu gyvame eteryje telefoninio pokalbio metu Torsunov’as užsiimdavo pašnekovų diagnostika iš balso ir sveikos gyvensenos rekomendacijomis.
Ką bendro Vartojimo.blogas turi su Torsunovu, Ajurveda. Manau, kad šis Ajurvedos Akademijos renginys yra trend’o apraiška, kurio ignoruoti tiesiog nebeįmanoma, nes apie jį sukasi ne tik knygų leidyba, mokymai - paskaitos, vaistažolės, kosmetika, farmacija, mityba, masažai, natūralios medicinos centrai, tortai - saldumynai ir dar Dievai žino kas.


Rekomenduoju pasiskaityti ir pasigilinti kiekvienam dar nesusidūrusiam  su pirminiais medicinos šaltiniais. Pusę lūpų kalbama, kad net mūsų medicinos autoritetų tarpe Ajurveda tariama su didele pagarba ir teigiama, kad netrukus išvysime net ir universitetinių studijų programą.

Rodyk draugams