BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip vyksta sprendimo pirkti priėmimas?

Lapkritis 30th, 2010 setis Posted in Pasaulis, Pirkimo įpročiai, Trendai (mados), psichologija, reklama | No Comments »

Naujausi tyrimai ir studijos rodo, kad geresnis smegenų funkcionavimo supratimas gali pakeisti rinkodarą ir jos veiksmingumo vertinimą. Suformuoti naują suvokimą kaip vyksta sprendimo pirkti priėmimas.

Prieš keletą metų paskelbti žmogaus smegenų veiklos tyrimai, užduodant klausimus susijusius su prekės ženklais, sukėlė visą eilę interpretacijų. Garsusis teiginys skambėjo maždaug taip: žmogus pirmiausia priima emocinį sprendimą įsigyti vieną ar kitą prekės ženklą, o tik po to ieško pasiteisinimo ir argumentų šeimai, draugams ir artimiesiems, kodėl tai padarė.

Neurotechnologijos žada perversmą ir įrodinėja, kad daugelis visuotinai priimtų tiesų yra niekam tikusios. Gal garsi frazė “jei žinočiau, kurią dalį rinkodaros lėšų išmetu kaip į balą, būčiau milijonierius”, įgys pažodinę reikšmę.

Kita vertus, neurotechnologijos, lygiai kaip kažkada ir neurolingvistinis programavimas (NLP), sukelia daug diskusijų dėl etikos. Apie tai tikrai reikia kalbėti ir susitarti dėl ribų, kurių nevalia peržengti. Tai tas pats kaip susitarimas, jog peilis yra įrankis, naudojamas tiek duonai atriekti, tiek nužudyti.

Rodyk draugams


Ar pirkai šeštadienį ką nors?

Lapkritis 28th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, blogai | 1 Comment »

BND - yra tarptautiniu mastu pažymima diena (lapkričio 27) prieš neatsakingą vartojimą. Vartojimo blogas skatina visus jus vartoti atsakingai. Buynothingday.com

Rodyk draugams


Kaip ką nors išrasti?

Lapkritis 28th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, psichologija | No Comments »

Turbūt esate susidūrę su neišsprendžiama problema (bent taip jos kartais atrodo), ar aštriu poreikiu sugalvoti ką nors naujo. Greičiausiai ne vienas yra laužęs galvą: norėčiau ką nors išrasti ir tai patentuoti ar pradėti, pavyzdžiui, savo verslą. Bet kaip tai padaryti?

Mums įprasta naudoti visus stereotipinius būdus ir kai nepadeda - mesti tą bjaurų užsiėmimą. Manęs niekas nemokė išradinėti. Neteko susidurti su žmonėmis, kurie būtų sakę: mane spręsti problemas ar kurti mokė mokykloje ar aukštojoje.

Tačiau po truputį šios spragos pildosi. Visiems, kurie mėgsta pajungti smegenis darbui šis metodas tikrai patiks.

Vienas Rusijoje gyvenęs (liežuvis neapsiverčia pasakyti rusas) mokslininkas G.S. Altshuller’is sukūrė metodiką pavadinęs ją TRIZ (paspaudę ant pavadinimo pateksite į nemokamą vienos valandos anglišką podcast). Wikipedia: TRIZ yra rusiškas akronimas ТРИЗ, sudarytas iš rusiško pavadinimo Теория решения изобретательских задач pirmųjų raidžių. Kartais naudojama angliška santrumpa TIPS (iš Theory of Inventive Problems Solving). Skirtingai nuo „smegenų audros“ (kitaip „smegenų šturmo“; brainstorm) metodo, paremto vaizduotės atpalaidavimu ir atsitiktine idėjų generacija ar nuoseklaus visų variantų perrinkimo, TRIZ siūlo algoritmizuotą ėjimą link tikslo - patobulintos ar naujai sukurtos techninės sistemos.

Sukūręs šia teoriją ТРИЗ, jis neapdairiai pasigyrė sovietinei valdžiai, kad gali išspręsti bet kokią problemą, už ką buvo persekiojamas ir represuotas. Užtat šiandien G.S. Altshuller’is turi pasekėjų visame pasaulyje ir jo sukurto algoritmo pagalba žmonės kuria ir išradinėja. Rusijoje sukurta visa išradėjų ugdymo nuo mokyklos sistema.

Lietuvoje taip pat galima užtaikyti į vieną-kitą paskaitą, kuri remiasi TRIZ’u.

Rodyk draugams


Mėsainis už 777 baksus

Lapkritis 26th, 2010 setis Posted in Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, Trendai (mados) | No Comments »

Vieno prekybos tinklo darbuotojai teigia, kad brangiausius į Lietuvą atvežamus gėrimus nuperka… Panevėžyje. Matyt, kad jiems žemiau pristatomas burger’is taip pat nebūtų ypatinga prabanga.

Mėsainis vadinamas “Burger 777”  “Las Vegas” kazino Paryžiuje kainuoja tik 777,00 dolerius (apie 2007 litus).

Reikėtų pažymėti, kad be Kobe jautienos mėsainyje yra svogūnai, sūris brie, pancetta, 100 metų balzamiko actas ir, savaime aišku, Meino omaras. Taip pat į kainą įskaičiuotas “Dom Perignon” butelis.


Žmonės ragavę, juokauja:
“Bandelė šiame sumuštinyje - pakeista “Bentley”;
arba
“Omaras įdėtas tik dėl brangumo”;
Kitas pritaria, jog greičiausiai vėžiagyvį garina jacuzzi, todėl jis miršta prabangoje.
“Tai tikrai nebūtų labai brangu, jei daugiau nieko nevalgytum ištisus metus, tik po kąsnelį kasdien”.
Kitas rašo” “Galėtų dar atvesti mažą vyruką, kuris už tave viską sukramtytų, kad nesijaustum apiplėštas”.
“Galėtų duoti papildomai ir lipduką tokį kaip “Aš balsavau” (“Aš jį suvalgiau”)”
Arba:
“Taigi tai Kobė jautiena -  atskraidinama iš Japonijos”.
“Ne, tai tikrai Kobe Bryant’o mėsa. Štai kodėl burgeris toks brangus”.

Burger’io skonis tikrai prabangus. Omarai savo skoniu dominuoja, todėl tai daugiau omarų sumuštinis su jautiena, o ne atvirkščiai. Vis dėlto, labai skanu.


Užsisakius vyriausias virėjas atneša jį jums asmeniškai.

Rodyk draugams


Skanaus arba virtuvės sąmokslas

Lapkritis 24th, 2010 setis Posted in Pasaulis, Socialiniai tinklai, blogai, sveikata | 3 Comments »

Džiugu, kad kažkas rūpinasi vartotojais, šiuo konkrečiu atveju - maisto vartotojais. Sunku prognozuoti kaip susiklostytų panaši istorija Lietuvoje, nes esu ne kartą girdėjęs apie virtuvės sąmokslą.

Balandžio 12 2009, Kristina Hammonds ir Michael Setzer, tuometiniai Domino’s Pizza Conover’yje darbuotojai sukūrė video, kaip dviese gadina maistą virtuvėje. Vaizdo įraše  32 Setzer’is demonstruoja, jog prieš įdėdamas sūrį į sumuštinį, kurį laiką laiko jį nosyje,   paleidžia bezdalus ant saliamio gabalo ir čiaudėja ant sūrio lazdelių, tada slepia nosies gleives sumuštinyje, prieš supakuodamas užsakymą.

Tuo tarpu 31 metų Hammonds filmuoja, komentuoja ir visaip palaikydama jį skatina.

Video buvo įdėtas “YouTube” ir tapo visiems, juos stebėjusiems pasaulyje žmonėms sensacija per vieną naktį. Šis atsitikimas tapo nepakeliamas frančizės savininkui.  Nepaisant NY sveikatos departamento atliktos viso verslo sanitarinės inspekcijos, verslas nebeatsigavo  ir buvo uždarytas 2009 m. rugsėjo mėn.

Hammonds ir Setzer buvo apkaltinti nusikaltimu - maisto sugadinimu. Praėjusį penktadienį, Hammonds pripažinta kalta už tokio maisto išplatinimą.

Mano pažįstamas, pradėjęs karjerą nuo padavėjo, visada primena, kad tikrai neverta pyktis su užeigos ar restorano personalu, nes neaišku, ką po to suvartosi…

Rodyk draugams


Patikrintas GPS Kalėdoms

Lapkritis 22nd, 2010 setis Posted in Apie elektroninę prekybą, Buitis, Pasaulis, Trendai (mados) | No Comments »

Kalėdos - puikus metas trūkstamai įrangai įsigyti. Tie, kas bent kartą kelionėje išbandė GPS (Global Positioning System), vargu ar norės apsieiti be jos, vykdami į nepažįstamas vietas, tolimas išvykas, pasaulio didmiesčius.

Consumer Reports pateikia išsamią penktadienio išpardavimo kainų apžvalgą, bei pateikia prietaisų apžvalgą. Bazinių navigatorių reitinguose daugiausiai balų (77) gauna Nuvi 3790T, bet rekomendaciją gauna Nuvi 3760T surinkęs 76 balus iš 100 galimų.

Rodyk draugams


Sorry, mes ne tavo mama

Lapkritis 19th, 2010 setis Posted in Pasaulis, reklama | 1 Comment »

Šiomis dienomis visi savo noru eina žiūrėti reklamų į kino teatrus. Tie šeši gerai atrodantys vyrukai - pirmo Art Directors Club Awards renginio (UA) žiuri nariai. Gal keli ir sueitų už mamą (iš bėdos).

Rodyk draugams


AA Alternatyva antibiotikams

Lapkritis 19th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, psichologija, sveikata | 5 Comments »

Aš per savo gyvenimą esu tiek “prišertas” antibiotikų, kad jei jie keistų odos spalvą tai aš, ko gero, būčiau pusiau juodis.

Ne taip seniai teko dalyvauti vieno netradicinio mediko paskaitoje, kurioje jis demonstravo lentelę. Lentelės esmė - kas vyksta greit ir efektyviai stabdant lengvus ligos požymius tokius kaip peršalimas, sloga, kosulys, išbėrimas ir taip toliau. Ligos simptomai sustabdomi, o priežastis - ne. Liga tuomet keliauja į kitą, antrą lygmenį, o reiškia ir sudėtingesnę formą, tada vėl simptomai sustabdomi, o priežastis pasislenka į dar sunkesnę formą ir taip iki penkto lygmens, kur ligos, taip sakant, jau nebeišgydomos.

Medikas, kuris tą lentelę demonstravo, netradicinis, nes baigė mediciną Lietuvoje, po to baigė užsienyje kinų mediciną, studijavo įvairiausius metodus ir gilinosi į nestandartinius gydymo būdus. Jis sakė - niekam čia ta lentelė ne paslaptis, tiesiog apie tai garsiai niekas nekalba. Žmonės nori sveikti greit, medicinai nesinori gydyti priežasčių, nes iš ko biznį darys - ir taip toliau ir panašiai. Blogiausia, kad įsisenėjusias ligas reikia gydyti laiptais atbuline tvarka.

Visa tai - teorija, o ką daryti kai suserga tavo vaikas? Pavyzdžiui: pūline angina ir jo gydytoja rėkte rėkia, kad čia ne juokas. Išrašo stipriausius antibiotikus ir liepia ateiti po savaitės pasirodyti. Kraujo tyrimas blogas, rūgšties per daug, leukocitų smarkiai per daug.

Vaikui aukšta temperatūra, bloga savijauta ir ką daryt? Ačiū Dievui, susirandam alternatyvios gydytojos telefoną. Natūralios medicinos centre nuramina, sako, jog pūlinė angina tikrai išgydoma be antibiotikų ir ups - pasiūlo sveikai maitintis, gerti vitaminus, vartoti toliau pačių pasigamintus vaistus iš medaus ir pipirų, atstatomąjį vaistą: česnakas, imbieras, citrina, medus. Neviltis ir siaubas pramaišiui su pasiryžimu išgydyti be antibiotikų - bet ką darysi?

Geras požymis, jog jau antrąją dieną temperatūra nenumušinėjama (numušinėti negalima iki 40 jokiais būdais, tai tas pats stabdymas) ima svyruoti. Trečią dieną dingsta temperatūra, palengvėja rijimas, beveik dingsta skausmas; ketvirtą dieną vaiko energija jau liejasi per kraštus, nors gerklė dar nėra visiškai graži. Penktąją dieną vaikui pas tradicinę gydytoją. Nusprendžiame nesakyti nieko, bet vaikas pats pasisako: “Negėriau”… Gydytoja išrėžia piktą monologą - kaip drįstate, su komplikacijom pas mane neikite, aš nepriimsiu pretenzijų ir t.t.

Pradeda apžiūrinėti - gerklė tvarkoje, plaučiai taip pat, nenoriai konstatuoja, kad pagijo be komplikacijų. Tuomet sako: bet kraujas dar tikrai neatsistatė, kitą savaitę reiks padaryti tyrimą. Paprašome dabar iškart. Rezultatas po gero pusvalandžio - absoliuti norma, o po dienos paaiškėja, kad įskaitant ir rūgštį.

Po penkių dienų vaikas jau pramogauja ir jokio atstatymo po antibiotikų kurso, jokio silpnumo, nieko.

p.s. Gydytoja padaro “riktą” atsisveikindama: “Tai va išsigydėme, oi išsigydėte, tęskite tomis pačiomis priemonėmis dar kelias dienas”.

Rodyk draugams


Amerikietiškas pyragas nors ir kasdien

Lapkritis 16th, 2010 setis Posted in Apie elektroninę prekybą, Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, Trendai (mados) | 1 Comment »

Nenumaldomai artėjant Kalėdoms pirkėjai išvysta pačių netikėčiausių dalykų. Kad ir pavyzdžiui šis individualus pyrago gaminimo prietaisas.

Visiems, kurie kada nors norėjo pasigaminti garsųjį amerikietišką pyragą, bet nenorėjo dalintis su kitais (ar praleisti keletą dienų užbaiginėjant pyrago likučius), tai gali būti sprendimas - Breville pyrago gamintojas.

Tiesiog įdedi tešlą, o po to užpildą (net keturiems pyragams) ir, bent jau pasak gamintojo, lygiai po 8 minučių turi skanių pyragų.

Pyrago gaminimo prietaisas gali būti palaikytas rožinės vaikiškų keksiukų keptuvės artimu giminaičiu, renka visai padorius atsiliepimus  Williams-Sonoma puslapyje, tačiau sulaukė ne mažiau kaip dviejų nusiskundimų dėl plutelės kokybės.

Šio prietaiso kaina svyruoja apie 75 $.

Rodyk draugams


Akcija: Perkantiems sunkvežimį - Kalašnikovas dovanų

Lapkritis 15th, 2010 setis Posted in Buitis, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, psichologija | 1 Comment »

Kiekvienas sėkmingas verslininkas jums ilgai gali pasakoti apie tai, kaip svarbu pažinti savo klientą. Vienas šviežias pavyzdėlis iš interneto platumų.

Centrinės Floridos prekiautojai bando išjudinti verslą, siūlydami neįprastą akciją:
potencialiems naudotų sunkvežimių pirkėjams - dovanų AK-47 automatinis ginklas.

Vyriausiojo pardavimo vadybininko Nick’o Ginetta teigimu, nuo akcijos paskelbimo pradžios (Veteranų dieną) verslas išaugo daugiau nei dvigubai.

Klientai turės praeiti medicininį patikrinimą prieš gaudami 400 $ ginklų parduotuvės čekį. Jie taip pat gali panaudoti pinigus ir kitam šaunamajam ginklui įsigyti (nebūtinai AK-47) arba paprašyti šią sumą išgryninti vietoje.

Prekiautojai prisipažįsta sulaukę keleto skundų ir Ginetta sutinka, jog pasiūlymas prieštaringas. Tačiau jis priduria: “Mano pirkėjas yra absoliutus ginklo savininkas, jokių abejonių.”

Akcija vyksta iki lapkričio pabaigos.

Pažinti savo vartotoją apsimoka.

Rodyk draugams