BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kitokialietuvininkai “kelia pūką”

Spalis 24th, 2010 setis Posted in Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, TV, Trendai (mados) | No Comments »


Manau, kad daugelis, vienu ar kitu būdu, bent akimirkai, perjungdamas TV arba radiją, buvo “užsirovęs” ant Pūko. Aš turiu omenyje ne muziką, ne žinias, ne retransliacijas, bet originalų turinį, kurį kuria pats savininkas, pasikviesdamas svečius į laidą ir diskutuodamas valandomis apie tai, kaip reikia keisti situaciją Lietuvoje.

Neslėpsiu, jog pirmą sykį susidūriau su “keliamo pūko” fenomenu giminaičių kaime, paprašytas perprogramuoti televizorių. Prašymas skambėjo maždaug taip - Pūko televiziją perkelk kur nors arčiau, nes mes mėgstame pasiklausyti tai, kas ten kalbama.

Man, prisimenu, pakako penkių minučių tam, kad įvertinti pokalbio pobūdį ir turinį. Supratau viena - pokalbiai tikrai skirti ne man, laida aiškiai buvo orientuota į kaimo žmones ir krapštė jų kraujuojančias žaizdas, barstydami druska, kalbėdami apie tai, kokia bloga yra dabartinė valdžia, visiškai nebandydami paaiškinti kas iš tikrųjų vyksta.

Šį savaitgalį patekęs į daugeliui radijo stočių nedraugišką duobę aptikau pažįstamo nestandartinės Lietuvos istorijos paskaitų skaitovo balsą - Aivaras Citronas Lileika eteryje su ponu Pūku kalbėjo apie Kitokią Lietuvą.

Išklausiau beveik visą laidą, tiksliau jos kartojimą, nors bendrakeleiviai kelis kart primygtinai prašė perjungti. Iš transliacijos supratau, jog Aivaras, kaip ir laidos šeimininkas yra judėjimo “Kitokia Lietuva” prezidiumo narys. Supratau, jog šalia pokalbių apie praeitį laidoje skambėjo kvietimas būti “Pilies Ietimis” kovotojais už savo teises ir gerbūvį, pateikiama labai aptaki statistika, dalijami pažadai turėti minimalų 6000 litų atlyginimą, atvirai kviečiama nepaklusti, kelti konkrečius reikalavimus valdžiai, kovoti, pavyzdžiui, su elektros kainų kėlimu.

Aš ir pats nekartą savo įrašuose kviečiau žmones aktyviau kurti savo aplinką ir naudotis turimomis teisėmis, tačiau niekada negalvojau, kad galiu būti palaikytas kitokialietuvininku.  Siūlau patiems peržiūrėti laidos įrašą su visais ten nuskambančiais “juokeliais” ir patiems pasitikrinti savo tolerancijos lygį, nes jaučiu, kad su šitais žmonėmis dar teks susidurti ir ne kartą. Taip kaip Arbatėlės judėjimas, pradėjęs JAV nuo protestų organizavimo, dabar jau turi palaikančius atstovus Kongrese. Sunkmetis sudaro palankias sąlygas anarchijai.

Rodyk draugams