BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Optimizmas - ateities garantas

Spalis 14th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, Trendai (mados), Valstybinis sektorius, pareigūnai, psichologija | No Comments »

Šis įrašas yra dar vienas patvirtinimas to, kad sunkmetis pakeitė mūsų vartojimo įpročius. Didžiojoje Britanijoje atliktos apklausos rodo, jog formuojasi naujos normos.
Tyrimais įrodyta, kad daugumos vartotojų nuomone - ekonominis nuosmukis turės ilgalaikės įtakos populiariems įpročiams.

The Futures Company reguliariai apklausia šimtus pirkėjų šalyje.

Jie pranešė, kad net 57% dalyvių dabar sutinka su teiginiu “Aš pagaunu save du kart pagalvojant, prieš perkant net mažiausią dienos prekę”, - lyginant su 48% pasirinkusių šį atsakymą 2009 m. lapkričio mėn.

Analogiškai 53% suaugusiųjų mano, kad “nuosmukis pakeis vartotojų elgseną visiems laikams”, lyginant su 42% praėjusių metų lapkritį.

Tarp pagrindinių šio proceso pasekmių yra paplitęs  skepticizmas prekės ženklų atžvilgiu.
Be to, daugelis žmonių siekia pilnai kontroliuoti visus savo kasdienio gyvenimo aspektus ir  būti atidesniems priimant sprendimus.

Kitos tendencijos atspindi pilną susitaikymą su būtinybe veikti dabartinių apribojimų ribose. Žmonės keičia savo tikslus priderindami juos prie esamų aplinkybių.

Tyrėjai teigia, jog vartotojai išmoko pastarųjų dviejų metų pamoką ir veikia su visiškai nauja orientacija, ko jie nori ir ką perka.

Šitame kontekste įdomiai atrodo vieno ekonomisto teiginys, jog bankai deklaruoja vidutiniškai vienuolikos tūkstančių litų santaupų vienam Lietuvos gyventojui ir bankininkų dabartinės situacijos įvardijimas kaip “lūkesčių ekonomika”.

Dar viena dėlionės dalis yra vyriausybių visame pasaulyje bandymas pašalinti visas įmanomas rizikas, kurios yra sudėtinė laisvos rinkos dalis. Paskutinis Lietuvoje diskutuojamas įvykis - išpuolis prieš prekybos tinklus ir siūlymas reguliuoti produktų kainas.

Tam, kad normalizuoti padėtį - būtinas tikėjimas šviesia ateitimi.

Rodyk draugams