BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pirk padangas. Visi sako, kad nežino kokias, bet vistiek pirk.

Spalis 12th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, psichologija | 2 Comments »

Weather.com šeštadienį Vilniuje prognozuoja pirmą sniegą. Artėja laikas keisti padangas. Consumer Reports radau filmuką apie atliktus testus. Galite patys įsitikinti, kokie padangų skirtumai.

Ilgą laiką tarp specialistų vyravo nuomonė, kad visų padangų techniniai parametrai skiriasi labai nedaug. Pavyzdžiui: stabdymo kelias vos keliais centimetrais, priklausomai nuo gamintojų. Todėl buvo kalbama, kad galima pasitikrinti kiek žmogus pasiduoda reklaminei įtakai. Po kokio nors verslininko teiginio, jog jo reklama neveikia, užklausi kokios jo mašinos padangos ir jis išdidžiai atsako: Michelin arba Pirelli.

Atlikti specialistų tyrimai įrodė, kad padangų techninių parametrų vienodumas - mitas. Stabdymo kelias priklausomai nuo komplekto skiriasi iki mašinos korpuso. Kai kurie komplektai akivaizdžiai parodė, kad atlikti kliūties testą ir suvaldyti mašiną yra žymiai sunkiau. Jau nekalbant apie tai, kad su 4,5 litro benzino (1 galonas) nuvažiuotas atstumas skiriasi iki 4,8 kilometro (3 mylių). Ką jau kalbėti apie keliamą triukšmą ar specifines vairavimo sąlygas.

Įtarimų buvo ir anksčiau - vienais metais pažįstamas meistras įsiūlė nusipirkti padangas su protektoriumi, išstumiančiu vandenį iš po ratų. Kelis vasaros sezonus, niekaip nesuprasdavau, ko per lietų visi taip sulėtina. O pakeitus padangas per pirmą susidūrimą su balomis supratau, koks didelis buvo “tų”  padangų privalumas.

Gaila, kad neturime Lietuvoje parduodamos produkcijos “testuotojų”. Galėtų tuo užsiimti didieji padangų pardavėjai.

Padangas reikia rinktis ypač atsakingai, nes tai susiję su jūsų artimųjų  bei jūsų saugumu.

Rodyk draugams