BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Keletas praktinių patarimų slaptažodžiui

Spalis 11th, 2010 setis Posted in Apie elektroninę prekybą, Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, Trendai (mados) | No Comments »

Neseniai vykusioje Consumer Reports apklausoje paaiškėjo, kad pagrindinis interneto technologijos vartotojų nusiskundimų yra užmirštas slaptažodis. Tai visiškai nenuostabu, nes apklaustieji vidutiniškai turėjo 17 sąskaitų. Mane, asmeniškai, labiausiai erzina tie puslapiai, kurie reikalauja keisti slaptažodį kas mėnesį. O jei - tai elektroninė bankininkystė, tuomet garantuota, laikas nuo laiko, būsite priverstas išsiiminėti slaptažodžius banke. Įkyrus reikalavimas kaitalioti slaptažodį, nežiūrint to, kad jo nulaužimui reikėtų daugiau nei 450 metų - erzina. Lengviau pakeisti banką.

Jūs turbūt juokaujate. jei kaip slaptažodį naudojate savo mylimiausio augintinio, vaiko ar sutuoktinio vardą?

Net prijungiamas gale skaičius greičiausiai reiškia jo metus, bet toli gražu nereiškia, kad jis ypač saugus. Bet jei jūs būsite perdėm kūrybiškas, jūs niekada neprisiminsite savo slaptažodžio, tiesa? Vienas iš sprendimų - leisti kompiuteriui įsidėmėti jūsų slaptažodžius, bet tuomet gresia dvi bėdos: priėjęs prie to kompiuterio bet kas galės atidaryti jūsų sąskaitas, o kita bėda - laikas nuo laiko atsinaujina programinė įranga ar puslapis ir paprašo įvesti slaptažodį iš naujo.
Vienas iš sprendimų yra “master” slaptažodis, bet tuomet jis jus dažniausiai pririša prie vieno įrenginio.

Štai paprastas patarimas, kaip sukurti ir įsiminti geresnį slaptažodį: reikia turėti vieną pagrindinį slaptažodį, o tada pridėti skirtingus priešdėlius ar priesagas pagal kiekvieną sąskaitą - pavyzdžiui SebBirUtė12 arba GmailBirUtė12.

Norėdami gauti daugiau patarimų išbandykite savo susikurtąjį The Password Meter arba How Secure is My Password.

Rodyk draugams