BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

1 milijardas už SPAM’ą

Spalis 8th, 2010 setis Posted in Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, Socialiniai tinklai, psichologija | 1 Comment »

Cnews praneša, kad didysis Facebook šiukšlintojas, Adomas Guerbuez’as, buvo nuteistas. Kanados teismas neseniai priėmė jam nepalankų sprendimą sumokėti FaceBook 100 $ už kiekvieną iš 4.366.386 ‘spam’ žinučių, kurias jis paskelbė “Facebook” profiliuose 2008 metų kovą ir balandį. Gaunasi, kad bendra suma viršija 1 milijardą  (JAV dolerių).

Taigi, jei jums įdomu, kodėl jūsų gera draugė staiga perša vyriškus didinimo produktus tavo “Facebook” sienoje, turėkite omenyje, kad ji greičiausiai to nedaro. Spam’eriai, kurie tikisi išnaudoti visą naują auditoriją jau suprato, kaip apgauti “Facebook” vartotojus ir iš jų išgauti vardus ir slaptažodžius (naudojant bendrus apgaulės metodus, pavyzdžiui, priviliojant vartotojus į netikrą, panašią jūsų lankomos svetainės kopiją). Spam’eriai vėliai skelbia abejotinus įrašus apgautų “Facebook” vartotojų vardu.

Monrealio gyventojas Guerbuez’as neprisipažino siuntinėjęs šlamštą, tačiau jis teigia, šlamštas yra nieko daugiau nei “erzinantis dalykas.” Tiesiog ištrink jį, jei nenori, jis pataria.
Consumer report pateikia septynis su saugumu susijusius dalykus, kurių nereiktų daryti “Facebook”:

Naudoti “silpną” slaptažodį

Venkite paprastų pavadinimų arba žodžių, kuriuos galima rasti žodyne, net su skaičiais gale. Vietoj to, įmaišykite didžiąsias ir mažąsias raides, skaičius ir simbolius. Slaptažodis turi būti mažiausiai iš aštuonių ženklų. Vienas geras būdas yra įterpti skaičius ar simbolius į žodį, pavyzdžiui, “namai” variantas: nA27mAi!

Skelbti savo pilną gimimo datą savo profilyje

Tai idealus tikslas tapatybės vagims, kurie galėtų tai naudoti išgaunant daugiau informacijos apie jus ir galbūt net išgaunant prieigą prie jūsų banko arba kreditinės kortelės sąskaitos. Jei jau įvedėte gimimo datą, eikite į savo profilio puslapį ir spustelėkite “info”, paskui redaguokite informaciją. Pasirinkti rodyti tik mėnesį ir dieną, arba išvis nerodyti gimtadienio.

Žiūrėti atsainiai į privatumo kontrolę

Jau beveik viskam kas yra jūsų Facebook profilyje galite riboti priėjimą suteikdami leidimus tik draugams, draugų draugams, ar sau. Ribokite prieigą prie nuotraukų, gimimo datos, religinius įsitikinimų, šeimos informacijos, be kitų dalykų. Jūs galite suteikti tik tam tikroms asmenų ar grupėms prieigą prie dalykų, tokių kaip nuotraukos, ar pavyzdžiui drausti pamatyti juos tam tikroms personoms. Gerai apsvarstykite palikdami kontaktinę informaciją, pavyzdžiui, telefono numerio ar adreso, nes tikriausiai nenorite suteikti bet kam šią informaciją.

Įrašuose ir antraštėse skelbti savo vaikų vardus

Nenaudokite vaikų vardų nuotraukų žymėse ar antraštėse. Jeigu pamatėte, ištrinkite jį spustelėdami pašalinti žymę.

Pabrėžti, kad jūs būsite išvykę

Tai lyg  ženklas ant durų “namuose nieko nėra”. Palaukite, kol grįšiте namo, kad pasakyti visiems kokios nuostabios buvo jūsų atostogos ir miglotai kalbėkite apie bet kurią nusimatančią išvyką.
Suteikti paieškos sistemoms rasti jus
Norėdami apsisaugoti nuo svetimų naršymo po jūsų puslapį, eikite į “Facebook” privatumo kontrolės Ieškoti skyrių  ir pasirinkite rodyti tik draugams “Facebook” paieškos rezultatuose. Įsitikinkite, kad viešosios paieškos rezultatų langelis nėra pažymėtas.

Leisti jaunikliams naudoti Facebook be priežiūros

“Facebook” riboja savo narių amžių nuo 13 ir į viršų, bet jaunesni vistiek naudojasi. Jei jūsų vaikų ar paauglys yra “Facebook”, geriausias būdas prižiūrėti - tapti draugu. Naudokite savo e-pašto adresą, kaip kontaktą susisiekimui, tuomet gausite pranešimus ir galėsite stebėti jų veiklą. Pavyzdžiui, vaiko komentaras “mama greitai bus namuose, man reikia padaryti valgyt”, kiekvieną dieną tuo pačiu metu - atskleidžia per daug apie tėvų reguliarią dienotvarkę.

Rodyk draugams