BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Puiki tema Helovinui: Prietaisai - vaiduokliai

Spalis 31st, 2010 setis Posted in Buitis, Pasaulis | No Comments »

Nekartą bloge minėta nepriklausomų ekspertų Consumer Reports grupė nuolat sulaukia vaiduokliškų skundų. Pasirodo smulkios elektronikos prietaisai, tokie kaip skrudintuvai, mikrobangų krosnelės ir kavos aparatai yra linkę įsijungti patys. Ne ne - jūs neapsirikote: ne išsijungti, bet ĮSIJUNGTI. Tai daugeliu atvejų kelia rimtą gaisro ir nudegimų pavojų. Vartotojai pasakoja, kad vaiduokliai neleidžia prietaiso išjungti, net ir po to, kai paskrudinta duona “iššoka” arba laikmatis išsijungia. Kai kurie turėjo ištraukti prietaisą iš lizdo, kad sustabdytų veikimą.

Patikrinus, “vaiduokliai” pasirodo esą dažnai gendanti elektronika, ypač skrudintuvai. Problema buvo pastebėta ne mažiau kaip dešimtyje įrenginių, atšauktų iš pardavimų tarp 2005  ir 2009 metų. Praėjusią savaitę, 122.000 Frigidaire ir Electrolux kaitlenčių buvo autšauktos dėl netikėto savaiminio įsijungimo. Šiuo atveju gedimo priežastis - skystis, patekęs po valdymo rankenėle. Ekspertams yra tekę girdėti pranešimų apie Magic Chef asortimentą, kuris netyčia įsijungia ir išsijungia, reaguodamas į bevielio ryšio signalus iš netoliese veikiančio mobilaus telefono.

Nesvarbu, ar jūs tikite vaiduokliais, ekspertai rekomenduoja išjungti iš tinklo nenaudojamus smulkios elektronikos prietaisus.

Perskaičius šį pranešimą prašymas lėktuve išjungti elektroniką kilimo ir nusileidimo metu tampa labiau motyvuotu.

Rodyk draugams


Visų Šventųjų dienos išvakarės (Halloween)

Spalis 29th, 2010 setis Posted in Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, psichologija | No Comments »

Prisimenu, jog kažkada teko kalbinti filosofą, kuris aiškino, kad mes priklausome tautai, kuri žymiai daugiau vertina mirusius nei gyvuosius.

Jau vien ko vertos mūsų kapinės, paminklai, žvakučių ir gėlyčių dėliojimas. Senovėje didelį akmenį ant kapo užversdavo tik tiems, kurių tikrai nenorėjo matyti prisikėlusių. Visos mūsų šventės, anot jo, yra panašios į mirusio paminėjimo vakarą - sėdi visi niūrūs ir “lupa”.

Net Helovinas mūsuose (spalio 31) aiškinamas, kaip amerikoniškos Visų Šventųjų dienos išvakarės. Vikipedia: Vė̃linės arba Ilgės - visų mirusiųjų pagerbimo šventė, švenčiama lapkričio 2 d. Lietuvoje gyvieji aplanko mirusiųjų kapus, uždega žvakes.

Neretai šventė susilieja su lapkričio 1 d. minima Visų šventųjų diena, ir paprastai tarp šių švenčių nėra aiškios ribos, bei kapai aplankomi dažniau lapkričio 1 d., kuri Lietuvoje yra ne darbo diena.

Vėlines šventė dar pagonys. Jie dažydavo kiaušinius raudonai ir juodai, nešdavo juos ant kapų ir tikėdavosi, kad tai atneš jiems gerą derlių ar dar ką nors.

Per Vėlines buvo paplitęs paprotys susėdus už stalo pasakoti šiurpias istorijas apie vėles. Šis paprotys išliko ir dabar, laikosi daugiausia jaunimo. Po tokių istorijų išeiti į lauką būdavo dar baisiau. Anksčiau vėlinių naktį užklydęs į namus nepažįstamas kareivis būdavo gražiai sutinkamas, tikėta, kad tai vėlių pasiuntinys.

Per Vėlines būdavo pagerbiamos ir „klajojančios vėlės”,tai yra, nesava mirtimi mirusieji. Buvo tikima, kad tokios vėlės, pavyzdžiui, mirusių nekrikštytų kūdikių, per Vėlines klaidžiojančios po langais, prašydamos maldų. -citatos pabaiga.

Visiška tradicijų ir įtakų makalynė - keltiškos, pagoniškos, krikščioniškos. - citatos pabaiga.

Labai įdomu stebėti kaip prekės ženklai naudoja tai savo reklamoje.

Rodyk draugams


Blogiausių reklamų Top 10

Spalis 27th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, TV, Trendai (mados) | 4 Comments »

The Consumerist prieš mėnesį surengė absoliučiai blogiausių Amerikos reklamų rinkimus (AWAIA). Skaitytojų buvo prašoma atsiųsti, pasiūlyti, nominuoti jiems labiausiai įsipykusias, pabodusias, kitaip tariant, blogiausias reklamas.

Blogiausia visų laikų reklama internautų pripažinta Staples “VAU! Va čia tai žema kaina!”.

Daugiausiai erzinantis žmogaus pasirodymas - McDonald’s “NE, tik ne prieš mano kavą”

Labiausiai erzinantis animuotas kalbadaiktis.

Arba baisiausia reklama.

O ką jei pabandytumėme sudėlioti lietuvišką blogiausių reklamų top’ą? Siūlykite 2010 metų kandidatus vartojimo.blogas@gmail.com.

Rodyk draugams


Vyrai perka, moterys apsipirkinėja

Spalis 26th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, psichologija | 3 Comments »

Psichologai teigia, kad moterų ir vyrų elgesys pirkimo metu skiriasi.

Vyrai daugiau linkę eiti į parduotuvę su konkrečiu tikslu ir tiksliai žinodami, ko, kur ieškos ir už kokią kainą. Moterys, prieš surasdamos tai, ko atėjo, gali tris kartus pakeisti nuomonę ko joms reikia ir nusipirkti visko, išskyrus tai, ko atėjo.

Spalvos aišku sutirštintos, bet esmės tai nekeičia. Dar vienas pavyzdys - moteriško ir vyriško šampūno vartojimo instrukcijos:

Rodyk draugams


Kitokialietuvininkai “kelia pūką”

Spalis 24th, 2010 setis Posted in Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, TV, Trendai (mados) | No Comments »


Manau, kad daugelis, vienu ar kitu būdu, bent akimirkai, perjungdamas TV arba radiją, buvo “užsirovęs” ant Pūko. Aš turiu omenyje ne muziką, ne žinias, ne retransliacijas, bet originalų turinį, kurį kuria pats savininkas, pasikviesdamas svečius į laidą ir diskutuodamas valandomis apie tai, kaip reikia keisti situaciją Lietuvoje.

Neslėpsiu, jog pirmą sykį susidūriau su “keliamo pūko” fenomenu giminaičių kaime, paprašytas perprogramuoti televizorių. Prašymas skambėjo maždaug taip - Pūko televiziją perkelk kur nors arčiau, nes mes mėgstame pasiklausyti tai, kas ten kalbama.

Man, prisimenu, pakako penkių minučių tam, kad įvertinti pokalbio pobūdį ir turinį. Supratau viena - pokalbiai tikrai skirti ne man, laida aiškiai buvo orientuota į kaimo žmones ir krapštė jų kraujuojančias žaizdas, barstydami druska, kalbėdami apie tai, kokia bloga yra dabartinė valdžia, visiškai nebandydami paaiškinti kas iš tikrųjų vyksta.

Šį savaitgalį patekęs į daugeliui radijo stočių nedraugišką duobę aptikau pažįstamo nestandartinės Lietuvos istorijos paskaitų skaitovo balsą - Aivaras Citronas Lileika eteryje su ponu Pūku kalbėjo apie Kitokią Lietuvą.

Išklausiau beveik visą laidą, tiksliau jos kartojimą, nors bendrakeleiviai kelis kart primygtinai prašė perjungti. Iš transliacijos supratau, jog Aivaras, kaip ir laidos šeimininkas yra judėjimo “Kitokia Lietuva” prezidiumo narys. Supratau, jog šalia pokalbių apie praeitį laidoje skambėjo kvietimas būti “Pilies Ietimis” kovotojais už savo teises ir gerbūvį, pateikiama labai aptaki statistika, dalijami pažadai turėti minimalų 6000 litų atlyginimą, atvirai kviečiama nepaklusti, kelti konkrečius reikalavimus valdžiai, kovoti, pavyzdžiui, su elektros kainų kėlimu.

Aš ir pats nekartą savo įrašuose kviečiau žmones aktyviau kurti savo aplinką ir naudotis turimomis teisėmis, tačiau niekada negalvojau, kad galiu būti palaikytas kitokialietuvininku.  Siūlau patiems peržiūrėti laidos įrašą su visais ten nuskambančiais “juokeliais” ir patiems pasitikrinti savo tolerancijos lygį, nes jaučiu, kad su šitais žmonėmis dar teks susidurti ir ne kartą. Taip kaip Arbatėlės judėjimas, pradėjęs JAV nuo protestų organizavimo, dabar jau turi palaikančius atstovus Kongrese. Sunkmetis sudaro palankias sąlygas anarchijai.

Rodyk draugams


Šoko terapija - būdas rinkti pinigus

Spalis 22nd, 2010 setis Posted in Lietuvoje, Pasaulis, TV, psichologija, socialinė reklama | 1 Comment »

Jei kas nors priėjęs paklaustų: ar rastumėte, kur prasmingai išleisti geriau gyvenančiųjų paaukotus pinigus? Greičiausiai per daug nesusimąstęs atsakytumėte - aišku taip. Kai tuo tarpu, retas kuris pagalvoja, kad mes tikrai gyvename geriau už kai kurias, kelis kartus didesnes šalis (pvz. Baltarusiją) ar net žemynus (pvz. Afriką)

Netradicinį ir, sakyčiau, tikrai šokiruojantį būdą rinkti pinigus sugalvojo Airijos UNICEF komitetas. Jei kas nors įrašo tavo vardą ir pavardę į “draugų” sąrašą, įkelia tavo elektroninio pašto adresą, tave pasiekia Six News žinių reportažas, kuris abejonių autentiškumu nekelia. Reportaže kalba kino, sporto žvaigždės, tave keikia močiutė ir taip toliau - išbandykite patys.

Gaila, kad numeris nurodytas žinutės gale neveikia, bučiau tikrai išsiuntęs tą eurą. Esame įpratę aukoti pinigus tik verkdami į nosinę. Man asmeniškai toks būdas žymiai priimtinesnis. Jei vis dėl to užsimanysite po reportažo padaryti gerą darbą - Lietuvos Unicef komiteto puslapis yra čia.

Rodyk draugams


Google Demo Slam (be komentarų)

Spalis 21st, 2010 setis Posted in Laisvalaikio praleidimas, Pasaulis, Trendai (mados) | No Comments »

Rodyk draugams


Dar kartą apie e-verslą

Spalis 20th, 2010 setis Posted in Apie elektroninę prekybą, Buitis, Pasaulis, Socialiniai tinklai, Trendai (mados) | No Comments »

Galbūt teko girdėti apie išprotėjusią Amerikiečių maniją marškinėliams su vilkais?

AdAge pateikė statistikos apie Čikagoje įsikūrusią kompaniją Threadless. Ji įvardijama kaip socialinės žiniasklaidos eksperimentinė/tech kompanija, už kurios iš tikro slepiasi marškinėlių įmonė (arba gal atvirkščiai). Rugsėjo devintąją kompanija atšventė 10 metų. Verslo sėkmė daugiausia priklauso nuo klestinčios internetinės bendruomenės, kuri pateikia marškinėlių dizainą ir po to balsuoja, kurie iš jų turi būti atspausdinti ir parduoti. AdAge pateikia keletą statistinių duomenų:

Šiais metais pajamos iki spalio mėnesio iš email - marketingo išaugo 120%

Threadless siunčia e-laiškus su spec. pasiūlymais du kart per savaitę 1 milijonui prenumeratorių

Prenumeratorių kiekis šiais metais išaugo 30 -40%

Perskaitymo rodiklis svyruoja apie 20%

Kompanija gauna nuo dviejų iki trijų kartų didesnę grąžą iš laiškų nei iš socialinės žiniasklaidos kanalų

2009 09 09 bendrovė įvykdė pirmą sandorį ir registravo pardavimą atitinkantį 5% bendrovės 2008 m. pajamų - per vieną dieną

Iki šiol bendrovė turi išspausdinusi 2000 skirtingo dizaino marškinėlių, išrinktų iš 250000 pasiūlymų.

Rodyk draugams


Skrendi ir bendrauji… Skype

Spalis 19th, 2010 setis Posted in Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Pasaulis | No Comments »

Kažkada tai turėjo atsitikti. Panašu, kad ne už ilgo, skrisdami lėktuvais, laiką galėsime leisti internete. Pirmieji plačiajuosčiu bevieliu internetu džiaugsis JetBlue oro transportu keliaujantys asmenys.

Ši kompanija paskelbė apie savo planus įdiegti palydovinę WiFi interneto prieigą savo lėktuvuose, žadėdama pristatyti “geriausią komercinės aviacijos rinkoje plačiajuostį ryšį skrydžio metu”. Ne tokia gera žinia: tai dar šiek tiek užtruks.

JetBlue, diegdama technologiją savo lėktuvuose, bendradarbiauja su kompanija ViaSat. Kažin ar čia ta pati ViaSat, kuri mus aprūpina palydovine televizija?

Sistema pirmiausia reikia išbandyti ir gauti Federalinės aviacijos administracijos leidimą. JetBlue ir Viasat planuoja paleisti projektą daugiau nei 160 lėktuvų flotilėje nuo 2012 m. vidurio. Neaišku, kiek vartotojai turės mokėti už prieigą.

Pasak aviakompanijos, šis naujas WiFi turėtų suteikti pojūtį, panašų į tai, ką turite namuose.

Rodyk draugams


Padavėjau! Mano sriuboje jūsų skrepliai!

Spalis 18th, 2010 setis Posted in Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, Trendai (mados), sveikata | 1 Comment »

Neseniai iTunes U pagalba teko klausytis vieno psichologijos profesoriaus paskaitos, kurioje pateikiami skaičiavimai, iš kurių akivaizdžiai peršasi tokia išvada: valstybei žymiai labiau apsimoka finansuoti papildomą psichologų - specialistų darbą su vaikais, turinčiais elgesio sutrikimų mokykloje, negu po to, visai visuomenei kentėti nuo agresyvaus ir asocialaus paauglio, finansuoti jo veiklos pasekmes ar neefektyviai dirbančius jo tėvus.

Įdomu ar pas mus tokiais kampais skaičiavimus kažkas atlieka? Nebent verslas, kuris šiuo bjauriu metų laiku visiems savo darbuotojams nuperka vakciną ir pačią skiepijimo procedūrą, nes supranta, kad nedarbingumas ligos ar komplikacijų atveju kainuos kelis ar net keliolika kartų brangiau.

Padavėjau! Mano sriuboje jūsų skrepliai!
Jungtinis Restoranų galimybių centras (Restaurant Opportunities Centers United JAV) atliktoje virš 4300 darbuotojų apklausoje išsiaiškino, kad net 63% teigia ruošę, gaminę ir pateikę maistą sirgdami ir taip kėlę grėsmę vartotojų sveikatai. Pagrindinė priežastis, jog darbdavys atsisako apmokėti ligos dienas.

Po paskutinių pasikeitimų susijusių su biuleteniais pastebėjau, jog ir mano aplinkoje naujas trend’as: žmonės labai nenori eiti gydytis namo, nes tai “kerta per kišenę”. Ar tai nereiškia, kad viešoje maitinimo įstaigoje išaugo tikimybė apsikrėsti? Greičiausiai - tai priklauso nuo administracijos požiūrio į verslą, reputaciją ir nuo kiekvieno iš mūsų požiūrio į etiką.

Rodyk draugams