BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Futuristinis ekioskas - vėliausiai nuo naujųjų metų

Rugsėjis 30th, 2010 setis Posted in Apie elektroninę prekybą, Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, Trendai (mados), blogai | No Comments »

Tikrai pamenu, esu skaitęs, AppStore pranašystes iki jai pasirodant. Gaila tų straipsnių nebesuradau, bet atsimenu skambėjo neaiškiai ir iš nuogirdų - fantasmagoriškai.

Artimiausiu metu Apple ketina šalia AppStore ir iTunes išleisti skaitmeninę laikraščių ir žurnalų parduotuvę - kioską. Manoma, kad ši parduotuvė internete gali ateityje pakeisti žiniasklaidos rinką. Kaip nutiko su mobiliosios programinės įrangos rinka ir muzikos platinimu.

Steve Jobs sėkmės tikimybė tikrai nemaža, nes žiniasklaida šiandien patiria krizę ir planšetiniai kompiuteriai (iPad) įrodė savo vertę kaip naujienų turinio vartojimo platforma.

Kalbama, kad eilė, užsisakiusių pranešimą apie iPad pardavimo pradžią Lietuvoje, didesnė nei eilė, kuri buvo sudaryta iš norinčių įsigyti iPhone. O pastarojo pardavimai Lietuvoje laikomi sėkmingais.
Kažkada “Apple” visiškai pakeitė muzikos pristatymą vartotojui (iTunes) ir mobilių telefonų aprūpinimą programine įranga (AppStore). Be to, bendrovė Steve Jobs gali didžiuotis, kad jos sprendimai vis dar neturi jokios didesnės konkurencijos. “Android Market” yra keliais kartais mažesnė nei AppStore. Aišku, geros idėjos pagrindu išvystyta sistema tapo pagrindine fenomenalios Apple sėkmės priežastimi.

Nauja paslauga, preliminariai vadinama iNewspaper bus skirta iPad ir iPhone naudotojams. “Apple” aktyviai derasi dėl galimo bendradarbiavimo su pagrindinėmis leidyklomis. Pasak bendrovės vadovybės, numatomas dvejopas šios parduotuvės poveikis: viena vertus, jis atneš bendrovei papildomų pajamų, kita - jis turėtų padidinti iPad  patrauklumą ir pardavimus. Apple ketina imti iš leidėjų 30% komisinį mokestį už elektroninių laikraščių pardavimą.

Sklinda gandai, kad projektas jau yra gerokai pažengęs į priekį, o tai reiškia, kad jis bus prieinamas vartotojams per artimiausius mėnesius. Tikriausiai iki metų pabaigos.

iNewspaper sėkmė labai priklausys nuo to, ar “Apple” sutars su leidėjais, sako ekspertai. Kai kurie jau išleido savo žurnalus skirtus iPad ir įtraukė juos kaip priedą į AppStore.  Teigiam, jog Steve Jobs vilios leidėjus su didele pridėtine verte : programuotojai vysto universalią leidybos platformą, kuri leis žymiai supaprastinti ir atpiginti laikraščių ir žurnalų gamybą iPad.

Kitas internetinio Apple kiosko privalumas yra tas, kad pranešimus bus galima atnaujinti realiu laiku. Elektroninio leidinio įsigijimo aktualios naujienos, tyrimų duomenys, komentarai gali būti atnaujinti automatiškai.

Teigiama, jog Apple turi labai kietą poziciją dėl pajamų dalybų ir, be to, nenori atskleisti leidėjams prenumeratorių duomenų, o tai reiškia - mažėja reklamavimosi galimybės. Tai atveria galimybes Google ir jų naujam produktui su HTC “Google Tablet”, kuris, kaip kalbama, iki metų galo taip pat bus pardavinėjamas Lietuvoje.

Bet kokiu atveju, artimiausiu metu vartotojas vietoje krūvos laikraščių, žurnalų, knygų ar ,tarkim , vadovėlių, nešiosis iPad. Kalbama, kad su didžiausiais leidėjais derybos vyksta ne tik už jūrų marių, bet ir Lietuvoje. Įtariu naujoji platforma atvers papildomas galimybes ir blogosferai, ir turinio agregatoriams.

Rodyk draugams


Viskas, kas mėgstamiausia - pagal smegenis

Rugsėjis 29th, 2010 setis Posted in Buitis, Pasaulis, Trendai (mados), blogai, psichologija | No Comments »

Žmogaus smegenims žymiai patogiau įsisavinti medžiagą sudėliotą į minčių žemėlapį (mind map). Manoma, jog panašiu būdu yra organizuojama informacija žmogaus smegenyse. Aš asmeniškai pastebėjau, kad kai reikia į tam tikrą sistemą sudėti didelį kiekį informacijos, lengviausia tą padaryti, pasidarant minčių žemėlapį. Jau nekalbu apie paskaitos konspektą, kuris telpą į lapą, yra vizualus ir tikrai gali būti panaudotas įsimenant ir prisimenant info.


Internete aptikau puslapį, kuriame siūloma visas patikusias žymas paversti logotipiniais ženklais tam, kad lengviau būtų orientuotis dvimatėje plokštumoje tarp gausybės pamėgtų žymų. Puslapio pristatyme autoriai rašo:
Atsisveikinkite su nesibaigiančiais žymų sąrašais; pasisveikinkite su naujovišku vizualiu žymėjimo įrankiu. Susikurkite savo pačių asmeninį pagrindinį puslapį. Šiuo būdu jūs galite valdyti ir lengvai pasiekti visas mėgstamas žymes per vieną vaizdinį puslapį.

Be to, prie savo puslapio žymų galite prieiti iš bet kurio kompiuterio, “iPhone” arba įrenginio su liečiamu ekranu. Svarbu, kad būtų internetinis ryšys.

Rodyk draugams


Mirusios sielos

Rugsėjis 28th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Socialiniai tinklai, blogai | 1 Comment »

Šiame bloge esu jau kelis kartus kalbėjęs apie mirtį ir socialinius tinklus. Neseniai pasirodę straipsniai verčia vėl grįžti prie šios temos.
Paskutiniai duomenys apie vidutinį socialinių tinklų vartotojų amžių:
Facebook vartotojų vidutinis amžius 38. 61% vartotojų - vyresni nei 35,
Twitter vartotojų vidutinis amžius 39,
Vidutinis LinkedIn vartotojų amžius 44 metai.
Su kiekviena diena auga mirusių žmonių sąskaitų, kurios vis dar gyvena. Visiems primenami jų gimtadieniai, kviečiama “pažadinti” vartotoją, pasiųsti jam žinutę.  Be to Rusijos socialinių tinklų specialistai pastebi, kad šios negyvos sąskaitos yra išlaužiamos ir jų vardu siuntinėjamos įvairiausios virusinės žinutės. Kol kas, anot jų, vienintelis LiveJournal turi procedūrą kaip paskelbti sąskaitą uždaryta. Artimiesiems atsiuntus laišką su mirties įrodymais (nežinau kaip tai atrodo) sąskaita yra paverčiama uždara - kiekvienas gali skaityti, bet nebegali rašyti ar komentuoti. Specialistai prognozuoja, kad su laiku socialiniuose tinkluose mirusių sielų gali būti tiek pat, kiek ir gyvųjų, jei tinklų administratoriai nesiims spręsti šios problemos.

Rodyk draugams


Kaip britai išlieja savo pyktį bankams

Rugsėjis 27th, 2010 setis Posted in Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Pasaulis, Trendai (mados), Valstybinis sektorius, socialinė reklama | No Comments »

Liepos trisdešimtą dieną Londone startavo transporto dviračiais visuomeninė programa. Tai iš dalies galima vadinti “oranžinio dviračio” analogu, nes 30 minučių kelionė yra nemokama. Lietuvių, gyvenančių Londone, spauda teigia, kad kol kas projektas yra sėkmingas.

Tokį projektą londoniečiai galėjo sau leisti tik su Barclays banko 25 mln. svarų parama (Lietuvoje jie ketina investuoti iki 40 mln svarų), įsivaizduodami, kad žydras logo ant tūkstančių dviračių, važinėjančių po miestą, atneš jiems  marketinginių privalumų.

Tačiau praėjusią savaitę “Barclays” išskirtinė marketinginė galimybė tiesiogine prasme virto prakeiksmu.

Londoniečiai, prabudę penktadienio rytą, rado nešvankius lipdukus ant daugelio nuomojamų dviračių. Šalia banko logotipo, lipduke - pateikta vieno žodžio žinutė, trumpai išreiškianti daugumos britų pyktį bankų sektoriui: “F-Barclays”.

Matt Brown, Londono visuomeninio transporto atstovas, su jumoru pakomentavo taip: “Žmonės yra pakankamai sumanūs, net jei jų burnos panašios į naktipuodį”.


Tai ne vienintelis išpuolis prieš Barclays, kuris didelėmis investicijomis pradėjo veiklą Lietuvoje. Įdomu - kokią rėmimo politiką jis vykdys Lietuvoje ir ar vykdys išvis? Aišku tik viena, kad lietuviams jokių nuoskaudų, susijusių su šiuo banku, nėra.

Įdomu - ar pyktis bankams taip ir liks pasisakymais pavienėse laidose, straipsniuose ar išvirs į kokią taikią pilietinę akciją?

Rodyk draugams


6 neskausmingi būdai sumažinti pirkinių sąskaitą

Rugsėjis 26th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pirkimo įpročiai, psichologija | No Comments »

Buda dos Subúrbios

Nuotrauka: Buda dos Subúrbios

Maisto prekės atsiriekia nemažą mūsų biudžeto dalį (anot FPS apie 40% vidutiniškai) . Consumer reports pateikia penkis neskausmingus taupymo būdus. Teigiama, jog maisto sąskaitos dydį sumažinti lengviau nei mažinti kitas namų ūkio išlaidas.

• Sudarykite pirkinių sąrašą prieš išvykstant iš namų. Naudokitės parduotuvės laikraščiu iš pašto dėžutės ar parsisiųskite specialius pasiūlymus iš interneto. Atidžiai jį peržiūrėkite. Nemanykite, kad kiekvienam matomam produktui taikoma akcija. Gamintojai gali tiesiog sumokėti už vietą.

Nuolaidos gaunamos su lojalumo programa. Jūs paprastai turite turėti nuolaidų kortelę tam, kad gautumėte reklamuojamas kainas. Dažniausiai programos pradžioje būna  nemokamos, bet tokias korteles apsimoka net nusipirkti, jei ketinate tame prekybos tinkle lankytis nuolatos. Būkite dėmesingi visoms tinklo taikomoms nuolaidų sąlygoms (kiek laiko galioja sukaupta nuolaida, kaip ją galima atsiimti ir t.t.) Kartais lojalumo programos derinamos su akcijinėmis kainomis suteikia nuolaidą net iki 15 procentų nuo visos jų sąskaitos. Be to dar galima rinkti taškus, lipdukus, kamuoliukus ir gauti specialius kainos pasiūlymus ir laimėti prizus.

• Išsiskaičiuokite pirkinių kiekį. Jūs retai turite sumokėti visą kabančią prie produkto kainą. Produktų pardavimo skatinimai vyksta nuspėjamais intervalais. Juos galima išskaičiuoti kiekvieną savaitę, skaitant savo parduotuvės skrajutę. Be to, jei lankotės ne viename prekybos tinkle, dažniausiai akcijos tiems patiems produktams nesutampa. Taigi pirkdami didesniais kiekiais akcijų metu, galite  visuomet turėti gerą kainą.

• Pirkite parduotuvės prekės ženklais pažymėtus produktus. Dauguma prekybos centrų siūlo savo privačius prekės ženklus, kurie dažniausiai būna pagaminti ten pat, kur ir garsūs prekės ženklai (etiketėse rašomas mažomis raidelėmis gamintojas), bet kainuoja iki 25 procentų mažiau. Sunkmečio metu šių prekių asortimentas smarkiai išaugo. Be to tinklas norėdamas išlaikyti savo, kaip prekės ženklo įvaizdį, prižiūri savo vardo prekių kokybę ir gamintojus. Be to, prekybos tinklai dažnai užveža Lietuvoje nežinomų (todėl pigesnių), bet tikrai kokybiškų kaimyninių šalių produktų, apie kuriuos verta surinkti informaciją ir paragauti.

• Nepatingėkite išsikirpti ir panaudoti kuponus. Tai turbūt labiau sietina su valgymu dienos metu ne namuose. Rekomendacijų kūrėjai siūlo susikurti atskirą elektroninį adresą, kuriuo registruotis ir užsisakyti specialius pasiūlymus ir kuponus prekybos vietų, maitinimo įstaigų, kuriose lankotės dažniausiai.

• Prekinkitės sumaniai. Parduotuvės naudoja visą eilę gudrybių, kad jūs išleistumėte daugiau. Pavyzdžiui, akių lygyje esančiose lentynose dažnai sudedami brangiausi produktai. Taigi, patikrinkite aukščiau ir žemiau esančius pasiūlymus. Atkreipkite dėmesį, kad ne visi produktai, esantys lentynų gale parduodami už specialią kainą. Patikrinkite vieneto kainą - kainą už kilogramą, ir įsitikinkite, ar perkate pigiausią kiekį. Didesni kiekiai ne visada pigiau.

Ir jokiu būdu nesusiviliokite pasiūlymu pirkti daugiau, nei jums reikia: “trys už vieno kainą”.

Rodyk draugams


Pakelkime taurę už tuos, kurie… negali parskristi

Rugsėjis 25th, 2010 setis Posted in Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, Trendai (mados), blogai, pareigūnai | No Comments »

Nesu technologijų apžvalgininkas ir daugeliui, ko gero, nieko naujo čia nepasakysiu. Įsisiūbavus Star1 krizei, prisiminiau, jog 2010 viena iš dešimties įeinančių inovatyviausių technologijų buvo pristatyta “Real Time Search”, kuri, anot kūrėjų, rūpima tema meta visus on-line pasirodančius susijusius pranešimus. Ir iš tikrųjų, google  atradau “naujiniai”, į kurį suvedus “Star 1” gavau sarašėlį susijusių pranešimų.

Šukės laimės neatnešė

Šukės laimės neatnešė (didzgalvis.lt)

Vakar visa žiniasklaida žvangėjo nuo laidų, straipsnių komentarų ir pasisakymų. Iš tų pranešimų, kurių vakar neužfiksavau - buvo 15 min straipsnio (Darius 5 tweet’as) apie tai, kad Ryanair siūlo skristi Star1 klientams, kuriame teigiama, jog konkurentų bėda yra išmaniai panaudojama saviems tikslams. Leisiu sau pateikti Pardavimų ir rinkodaros skyriaus atstovo Laszlo Tamaso citatą: „Kai išgirsta apie dar vienos aviakompanijos griūtį, keleiviams labai svarbu pagalvoti, ar jų pasirinkta skrydžių bendrovė dirbs ir skraidins keleivius atėjus jų kelionės dienai. Skriskite tiesiogiai iš Kauno oro uosto į Dubliną, būdami užtikrinti, kad „Ryanair“ siūlo bilietus mažiausiomis kainomis, netaiko jokių degalų mokesčių ir turėdama 2,5 milijardo eurų grynųjų atsargas yra viena finansiškai stabiliausių aviakompanijų Europoje“, – pranešime tikino „Ryanair“ atstovas.”

Paskaitęs prisiminiau vieno ekonomikos konsultanto pristatymą užpraeitą savaitę, kurios metu, jis pasakė, jog Kaunas, lyginant su visa šalimi, klesti ir, kad jo įtarimu - pagrindinė priežastis Ryanair. Netruko pasirodyti ir įrodymai žiniasklaidoje.

Džiaugiuosi už Kauną ir viliuosi, kad dabartinė vyriausybė labiau supranta, kaip svarbu turėti normaliai funkcionuojančias avialinijas ir užtikrinti nuolatinį ryšį su visa Europa ir pagrindiniais Pasaulio susisiekimo centrais nei ta, kuri neįsileido Ryanair į Vilnių.

Rodyk draugams


Sėkmės formulė

Rugsėjis 24th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Socialiniai tinklai, psichologija | 2 Comments »

Ar egzistuoja sėkmės formulė? Šitiek knygų prirašyta, tiek daug lektorių ir paskaitų, bet kažkodėl sutarimo, kad tokia formulė egzistuoja nėra.


Tiek, kiek man pavyko įsigilinti į šį klausimą - formulė tikrai egzistuoja ir ji be galo paprasta. Problema yra susijusi su jos taikymu, nes kiekvienas žmogus turi visų pirmiausia būti atviras su savimi pačiu, atsiriboti nuo visų įmanomų įtakų (tėvų, šeimos, draugų, kolegų, aplinkos) ir fanatiškai siekti užsibrėžto tikslo.

Nežinau ar pavyks ją perteikti teisingai, bet pateiksiu šalia Mark’o Zuckerberg (Facebook įkūrėjo ir vadovo) interviu. Tą formulę galite išskaityti ir Richard’o Branson biografinėje knygoje, pripažintų mokytojų ir šiaip daugelis gyvenimo būdo trenerių pasisakymuose.


Reikia susirasti tą veiklą, kuri tave “veža”, kame tu užsimiršti visiškai ir absoliučiai. Tai tikrai nėra lengva, bet įmanoma. Teko skaityti straipsnį apie jaunuolį, kuris užsibrėžęs tikslą išbandyti kuo daugiau pasaulio profesijų tam, kad surastų tą vienintelę. Blogiausia tai, kad jei nedėsi ypatingų pastangų - tai, kaip Žemaitė sužinosi, kad tavo pašaukimas rašyti knygas tik antroje gyvenimo pusėje.

Bet suradus, reikia tuo užsiimti su vieninteliu tikslu, galvojant kaip tavo uždeganti veikla gali atnešti naudą kitiems žmonėms. Kuo didesniam jų kiekiui - tuo geriau. Tai taip pat nėra lengva, bet įmanoma.

Rezultatas - užsiimi tuo kas tave “veža” ir kame tu užsimiršti visiškai, o kadangi tas užsiėmimas naudingas žmonėms - jie už tai dar ir moka pinigus.

Galite pasakyti jog taip nebūna arba tai tik išimtys. Na tokie verslai kaip Facebook ar Virgin tikrai išimtys, bet aš turiu šeimos narį, kurį nuo jo mylimo darbo gali atplėšti tik pykčių ir ultimatumų būdu. Manau, jis tikrai atrado savo sėkmės formulę ir tai įkvepia.

Rodyk draugams


Aukojimas

Rugsėjis 23rd, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, psichologija | No Comments »

Temą pasiūlė siužetas apie pensininkę Rusijoje, kuri iš savo kuklių pajamų sugeba ne tik pati prasimaitinti, bet dar ir pamaitinti visą rajono bedalių grupelę. Paklausta, kodėl tai daro atsakė - dėl to, kad man tai patinka, nes nėra nieko geriau už išgirstą padėką.

Tai kas per reiškinys tas aukojimas?

Žinau, kad tie, kurie dirba aukų rinkime, teigia, jog krizės metu paprastų žmonių aukojimas ne tik, kad nesumažėja, bet išauga. Sunkmečiu tik įmonės sumažina arba visai nutraukia paramų dalinimus.
Kas verčia žmones atimti dalį to, ko ir taip atrodo mažai (retas, kuris pasakys, kad pinigų pakanka) turi ir atiduodi kitam? Noras išgirsti padėką; galvojimas, kad jei aš duosiu, tai ir man kažkas duos kai reikės; užuojauta; noras pasijausti galingesniu; noras kompensuoti visą tai, ką padarei/darai blogo? Greičiausiai kiekvieno motyvai skirtingi.

Kaip sakydavo psichologijos profesorius: “Jei nori paaukoti nesavanaudiškai - paduok pinigėlį praeiviui ir paprašyk, kad jis be žodžių įmestų į vargetos kepurę ir neatsigrįžk”.

Pats nesavanaudiškiausias aukojimas, apie kurį yra tekę girdėti, tai anoniminis pavedimas į sąskaita su laišku: “Mums patinka tai, kuo jūs užsiimate, šie pinigai skirti jūsų veiklos vystymui, panaudokite juos prasmingai” ir jokių adresų ar nuorodų. Tsss. Kalbama, kad taip aukoja masonai.


Savo esme dar aukojimas Dievams buvo savanaudiškas veiksmas. Aukojant žmogų, gyvulį, maistą buvo prašoma užtarimo, sveikatos, pergalės, derliaus - kitaip tariant naudos.

Anot doingood.lt Lietuvoje registruota apie trys tūkstančiai fondų, kurie vienaip ar kitaip užsiima lėšų rinkimu ir surinktų pinigų paskirstymu tiems, kuriems labiausiai jų reikia. Aukojimas, kaip ir savanorystė, yra brandžios visuomenės požymis. Aš asmeniškai aukoju dažnai ir stengiuosi dalinti ne “žuvį, o padėdamas išmokti meškerioti”. Jausmas tikrai geras. Tris kart maloniau, kai ta auka yra anoniminė.
Kviečiu visus nebandžiusius išbandyti.

Rodyk draugams


Turėt pažįstamų - naudinga sveikatai

Rugsėjis 22nd, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, Trendai (mados), Valstybinis sektorius, blogai, pareigūnai, sveikata | 1 Comment »

Nežinau kaip jums, bet man labai trūksta informacijos, susijusios su naudojimusi produktais ir paslaugomis. Pradedant ekspertų tyrimais ir išvadomis, baigiant vartotojų pasitenkinimo indeksu, pavyzdžiui, naudojantis kompiuteriais.

Ketinant pirkti daiktą, galėtum pasižiūrėti ekspertų reitingus, pasilyginti kainos ir kokybės santykį, tuomet vartotojų pasitenkinimo indeksą ir galėtum padaryti daugiau mažiau teisingą sprendimą. Tai skatintų ir pačius gamintojus būti labiau orientuotais į pirkėjus.

Žinau, kad tam tikras, įstatymu apibrėžtas, tyrimo funkcijas atlieka valstybinės institucijos: tokios kaip -  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kuri savo tinklalapyje teigia, jog: “… vartotojas turi teisę įsigyti tinkamos kokybės, saugius produktus ar paslaugas, taip pat gauti teisingą informaciją apie produktus ar paslaugas bei savo teisių įgyvendinimo ar gynimo tvarką, turi teisę į pažeistų teisių gynimą ir į nuostolių atlyginimą.”

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba, kuri aiškina: ” Jeigu vartotojas mano, kad jam buvo suteiktos netinkamos kokybės kirpyklų, kosmetikos, tatuiruočių kabinetų, grožio salonų, soliariumų, baseinų, skalbyklų, pirčių, saunų, sporto klubų, apgyvendinimo paslaugos ir, kad paslaugų teikėjas pažeidė jo teises ar įstatymų saugomus interesus, vartotojas pirmiausia turi kreiptis į paslaugų teikėją (žodžiu) ir nurodyti savo reikalavimą.”

Tikėtina tą sąrašą būtų galima tęsti ir toliau, bet tokios info, kaip ekspertų reitingai arba pasitenkinimo indeksas - vis dėl to negausi.

Iš asmeninės patirties žinau, kad turėti pažįstamą tose tarnybose naudinga sveikatai, nes, žiūrėk, kokio vakarėlio metu ir sužinai, kad vienas smarkiai populiarus vanduo pasižymi nepastovia kokybe ir nuolat sulaukia skundų iš apsirgusių vartotojų. Ar, kad vienas didžiausių prekybos tinklų turi (turėjo) salotų plovėjo etatą (čia, kad nesusipainiotumėt salotas plauna ne nuo purvo, o nuo pagedusių padažų ir vėl su naujais padažais ir ingridientais gražina į prekybą). Ar, kad maisto papildai X buvo atvežti konteineriu po 1 euro centą, o išfasuoti į buteliukus bus parduodami po 15 litų - juose nieko nėra kenksmingo, bet nieko ir naudingo – šiaip, placebas.

Galėtų kas nors iš tų ekspertų „bloginti“ ir nutekinti svarbią vartotojams info dokumentų pavidale, kaip tas garsusis  Wikileaks J.Assange.

Rodyk draugams


Įsimylėjimo kaina - du artimi draugai

Rugsėjis 21st, 2010 setis Posted in Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, Socialiniai tinklai, psichologija | No Comments »

Aptikau straipsnį su įdomiomis įžvalgomis apie draugystę ir meilę.

Tyrimai teigia, kad įsimylėjimo kaina -  du artimi draugai.

Mes tikriausiai visi žinome, kad nauji aistringi santykiai nepalieka laiko kitiems, tačiau dabar mokslas išskaičiavo šiuos pastebėjimus.

Oksfordo universiteto mokslininkai apklausė žmones apie jų geriausius draugus ir kaip jų skaičius pasikeitė, kai įsiterpė romantinis ryšys.

Jie nustatė, kad draugų branduolys, sudarytas vidutiniškai iš penkių žmonių, sumažėjo dviem kasdieniame gyvenime atsiradus naujam mylimajam.

“Žmonės, turintys romantiškus santykius - vietoj to, kad turėtų penkis [asmenis], vidutiniškai turi tik keturis artimiausiųjų rate”,- paaiškino Robin Dunbar Oksfordo evoliucinės antropologijos profesorius.

“Ir reikia turėti omenyje, kad vienas iš jų yra naujas žmogus, atėjęs į jūsų gyvenimą. Tai reiškia, kad jis turėjo netekti kitų dviejų. ”

Profesoriaus Dunbar grupė studijuoja socialinius tinklus ir kaip mes valdome jų dydį ir sudėtį.

Jis jau anksčiau yra teigęs, kad maksimalus draugų skaičius, su kuriais realiai įmanoma bendrauti - apie 150. Pavyzdžiui, socialiniame tinkle “Facebook” žmonės paprastai turi 120-130 draugų.

Šis skaičius gali būti dalinamas į mažesnes grupeles - “klikas”, turinčias nuo keturių iki šešių draugų.

Tai žmonės, kuriuos matome bent kartą per savaitę; žmonės, pas kuriuos einame kritiniais atvejais. Kitas sluoksnis žmonių yra tie, kuriuos matome maždaug kartą per mėnesį - “simpatijų grupė”. Jie visi yra žmonės, kuriems mirus, mes liūdėtume ir jaustume didelę stoką.

Pastarajame tyrime komanda apklausė 18 metų ir vyresnius 540 dalyvių, apie jų santykius ir jų deformacijas atsiradus naujam, romantiniam ryšiui.

Rezultatai patvirtino paplitusią nuomonę, kad meilė veda į mažesnį palaikančiųjų skaičių, paprastai vienas šeimos narys ir vienas draugas yra išstumiamas, kad tilptų nauja meilė.

“Santykių intymumas - jūsų emocinis dalyvavimas juose - tiesiogiai koreliuoja su sąveikos dažniu tarp šių individų,” - pastebėjo profesorius Dunbar.

“Jeigu nematote žmonių, emocinis įsipareigojimas ima blėsti ir tai vyksta greitai. Ką įtariu atsitinkant - tai, kad jūsų dėmesys būna visiškai sutelktas į savo romantišką partnerį, kad jums tiesiog neateina į galvą pamatyti kitus bičiulius, su kuriais tikrai turėtumėte ką veikti ir todėl, kai kurie iš šių santykių tiesiog pablogėja ir yra permetami į žemesnį lygį. “

Rodyk draugams