BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pirkimo kartu galia - išmatuojama litais

Rugpjūtis 10th, 2010 setis Posted in Apie elektroninę prekybą, Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, Trendai (mados) | 9 Comments »

Šiame tinklaraštyje jau esu rašęs apie daugumos jėgą. Neseniai gautas laiškas pasiūlė dar kartą ir daugiau iš praktinės pusės pažvelgti į šį reiškinį. Visiems turbūt yra tekę girdėti apie tai, kad perkant prekes dideliais kiekiais, jas galima nusipirkti žymiai pigiau.

Yra ne kartą tekę girdėti istorijas, kaip pirmais nepriklausomybės metais mesdavosi kaimynai, studentai, bendradarbiai ir siųsdavo vieną “pirklį” į užsienį prekių, kuriam grįžus, jau kiekvienas pagal įdėtą sumą parduodavo už tiek, kiek sugeba. Esu kartą Paryžiuje užklydęs į visą rajoną drabužių parduotuvių, kur vienos gražios suknelės niekas nepardavė, pasirodo visa gatvė skirta didmenininkams. Ši prekyba išaugo iki tokio mąsto, kad vėliau jau skrisdavo užsakyti lėktuvai, važiuodavo krovininiai autotraukiniai. Daugelis iš tuomet nuo Gariūnų pradėjusių prekeivių dabar žinomi verslininkai. (Vietoje dabar jų naudojamos pozicijos galima būtų šmaikščiai rašyti “Gariūnai - Lietuvos milijonierių inkubatorius”). Atsiradus internetui, galimybė apjungti pirkimus išaugo. Versle labai retas, kuris to neišnaudoja. Dar daugiau - pirkimą kartu atlieka bendruomenės: tiek realios, tiek virtualios. Prieš keletą metų teko girdėti, kad tai labai populiaru Kaune. Teko girdėti gandą apie tai kaip “supermamos” pirko vežimėlius. Taip buvo perkami baldai, buitinė technika, buitinė chemija, kitaip tariant, visa tai, ką nusipirkus kartu, atsivežus į Lietuvą, gal net sumokėjus mokesčius, gaudavosi pigiau nei pirkti vietoje. Aišku tokiam poreikiui turėjo atsirasti sprendimai. Mano rastomis žiniomis pirmieji buvo amerikiečiai. Radau aprašymą dar 2004 metais atidaryto internetinio projekto, kurio esmė buvo LGBT bendruomenės nariams suteikti galimybę įsigyti nekilnojamą turtą šalia vienas kito, įveikiant visuomenės daugumos nepakantumą jų vedamam gyvenimo būdui. Dabar galime pamatyti ir radikaliai skirtingų bendruomeninių poreikių projektų - pavyzdžiui solarshop.com.au, kur perkančius būstą vienija saulės energija. O yra tiesiog portalų, suteikiančių galimybę įsigyti prekę ar paslaugą pigiau: Group2deal.com, grabone.co.nz, krowdbuy.com. Visuose šiuose pirkimuose yra viena sąlyga - turi susidaryti tam tikras kiekis perkančiųjų.

www.kartu.lt

www.kartu.lt

Lietuvoje taip pat jau turime pirmąjį kolektyvinių nuolaidų portalą. Vienas iš sumanytojų Linas pasakoja: “Pradėjome su visišku 0; jokių investicijų niekas neturėjo nė cento. Triūsėm, dirbom ką patys, ką su pagalba taip po truputį išsirutuliojom.” Tokiame versle sėkmingiems sandoriams be galo svarbus poreikių sekimas. Tas labai jaučiasi iš užsienietiškų portalų pavyzdžių. Bilietas į bet kurį kino teatrą su nuolaida - pasiūlymas be galimybės pralošti. Linkiu kartu.lt komandai sėkmės, kad ateityje galima būtų pirkti automobilius, nekilnojamą turtą. O visiems mums - daugiau galimybių įsigyti tai, ko reikia pigiau.
Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Rodyk draugams