BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuvoje akivaizdi niša skerdikui

Rugpjūtis 8th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai | 2 Comments »

“Pagooglinus” žodį “skerdikas” gausi visą sąrašą filmų, straipsnių apie serijinius žudikus. Įvedus anglišką atitikmenį “butcher” - pirmoje vietoje Wikipedia įrašas apie vieną seniausių verslų, kur pirmieji susivienijimai - gildijos datuojamos 1272 metais.

Žiūrint filmus ar įvairaus plauko kulinarinius šou dažnai tenka matyti kaip virtuvės guru bėga asmeniškai pas savo skerdiką - mėsininką, nes tas jam specialiai atideda geriausius pjausnius. Atsimenu Milano centre visą eilę vardinių mėsinių, kur rytais galima būdavo pamatyti net eilutę stoviniuojančią už durų.

O kur Lietuvoje įsigyti gerą antrekotą? Anot nepriklausomo mitybos ir kulinarijos eksperto A. Vincento Sako: “Dėmesio! Neieškokite antrekoto didžiuosiuose maisto prekių parduotuvėse, nes ten jų niekada nebuvo ir vargu bau ar kada nors bus!”. Meniu.lt išspausdintame straipsnyje teigiama, kad “Lietuvoje niekas neaugina Šarolė veislės kastruotų buliukų”.

Aišku, galima būtų teigti, jog tai absoliutus išsidirbinėjimas mūsų įtemptos ekonominės situacijos metu, bet visgi? Kur gauti geros ir kokybiškai išpjaustytos mėsos pavyzdžiui draugams pavaišinti? Kaimo žmonės, auginantys savo gyvulius su tokiomis problemomis nesusiduria. Yra ne kartą iš jų tekę girdėti apie skerdiką, kuris atlieka savo darbą už šviežios skerdienos gabalą ir butelį. O ką daryti miestiečiams. Žinau, kad žmonės metasi kartu, perka paršiuką ar veršiuką - ūkininkai jį už mokestį užaugina ir skerdiena yra padalinama, tarp sandorio dalyvių. Sako, kad taip yra pigiau nei pirkti iš prekybos centrų. O kur dar pridėtinė vertė, jei žinai, kad gyvulėlis augo normaliomis sąlygomis, žinai kuo buvo šeriamas. Yra turgūs, yra mašinos, privažiuojančios prie prekybos centrų, bet niekur negali būti tikras, ką perki. Ne taip, kaip tavo vardo parduotuvė miesto centre, kur verslas vystomas iš kartos į kartą, iš kurios perka pavyzdžiui “steikų” restoranas. Manau, kad tokiai mėsinei, net šiuo sunkmečio laikotarpiu absoliučiai atvira niša. Ir jeigu skerdikų - mėsininkų parduotuvės turi reikšmingą vietą šalia prekybos centrų visoje Vakarų Europoje, tai manau atsirastų vietos tokiam verslui ir mūsuose. Mūsų šeima mėsos valgo mažai, perkame prekybos centre, bet retoms iškilmingoms progoms kelis kartus mėsą pirkau iš tikrasmaistas.lt.

Rodyk draugams