BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Igorio svajonė

Rugpjūtis 6th, 2010 setis Posted in Be temos | 2 Comments »

Kaip turbūt pastebėjote, ilgą laiką, o tiksliau nuo pat blogo atidarymo, vartojimo.blogas.lt neveikė komentarai. Ėmiau rašyti į Wordpress, kol supratau, kad greičiau pats išspręsiu problemą nei sulauksiu pagalbos. Problema pasirodė paprasta - išsirinktame dizaino šablone buvo blakė, kuri ir neleisdavo komentuoti. Pakeičiau šabloną ir viskas susitvarkė. Tą pačią dieną pasipylė komentarai, iš kurių vienas aiškiai buvo ne į temą ir reklaminio pobūdžio.

Susiradau puslapio, į kurį komentaruose buvo kreipiamas srautas,  administratorių ir paprašiau nekišti reklamos komentaruose, mainais už tai pažadėjau parašyti apie internauto projektą. Igoris parašė, kad pradėjo kurti tinklalapį prieš du mėnesius. Prieš tai turėjo kelis nesėkmingus projektus, tačiau šį kartą bandys išbaigti iki galo, tik labai trūksta reklamos. Igorio idėja - padaryti online žiūrimą filmų tinklalapį, nes daugumas jau turi tinkamą greitį ir kokybę. Privalumas - filmų nereikia siųstis ir neužima vietos. Šiuo metu tinklalapis turi 1040 vartotojų.

“Svajonė tokia, kad noriu turėti geriausių filmų online tinklapį, kaip kad filmai.in, bet su licenzijom, bet kol kas tam reikia lėšų ir visko, kad įgyvendinti. Bandysiu iš reklamų darytis.” - svajoja Igoris. http://www.few.lt

Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Rodyk draugams


Kasdien po nuotrauką iki mirties

Rugpjūtis 6th, 2010 setis Posted in Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, Socialiniai tinklai, Trendai (mados) | 4 Comments »

Vakar socialiniuose tinkluose pasirodė nuoroda į straipsnį žurnale, labai keistu pavadinimu “Dantų krapštukas psichikai” (MENTAL FLOSS). Straipsnis ne naujas, matyt eilinis vasaros pakartojimas “rerun”. Tačiau pristatomas reiškinys tikrai vertas daugelio dėmesio. Chris’as Higgins rašo, jog belandžiodamas internete atrado puslapį, kuriame sudėtos vieno anoniminio autoriaus nuotraukos nuo 1979 kovo 31 iki 1997 spalio 25. 

Dar studijų laikais buvau nustebęs, kai išgirdau vieno profesoriaus pareiškimą, kad visa ta dokumentika, kurią mes fiksuojame foto aparatais, kino ir video kameromis po penkiolikos metų tampa antropologijos studijų objektu ir kuo didesnis laiko tarpas tuo vertė didesnė.

Tuo galima įsitikinti, žiūrint į tą  Polaroid fotoaparatu atliktą dienoraštį. Iš tų nuotraukų sekos gali ne tik atsekti žmogaus istoriją, bet ir pajusti laikmečio dvasią, palyginti su namų albumuose užsigulėjusiomis to pačio periodo nuotraukomis.

Kaip nebūtų keista, bet iš tų nuotraukų gali įžvelgti ką mėgo autorius, už kokį sporto klubą sirgo, koks buvo jo užsiėmimas, kuo sirgo, kada vedė, net įžvelgiami svarbūs šalies įvykiai ar politinės pažiūros. Higgins’as buvo tiek suintriguotas tuo 18 metų kasdieninių fotografijų ciklu, kad ėmė visais įmanomais būdais ieškoti informacijos apie autorių.

Paaiškėjo, jog tai Jamie Livingston projektas ir jis iš tikro darė nuotraukas iki mirties dienos. Šiandien, kai akivaizdžiai jaučiamas padidėjęs susidomėjimas fotografija ir ne tik skaitmenine, bet ir pinhole, soliarizacija, juostelėmis, momentinėmis nuotraukomis, tokie projektai, kaip aštuoniolikos metų foto dienoraštis įkvepia pasišventimui. Gero žiūrėjimo.
Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Rodyk draugams