BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip gyvena pensininkai?

Birželis 26th, 2010 setis Posted in Apie elektroninę prekybą, Buitis, Lietuvoje, Pirkimo įpročiai | No Comments »

Ilgos šventės - gera proga aplankyti giminaičius. Vienas liudijimas tikrai nepretenduoja į kažkokį realybės atvaizdą, bet užčiuopti nuotaiką galima. Iš pirmo žvilgsnio labai išvaizdžiai atrodanti septyniasdešimties metų moterytė - pasitempusi, susitvarkiusi, stilinga. Kiek kainuoja taip atrodyti?

Našlė nuo 78 -ųjų. Užauginusi du sūnus, gyvena vidutiniame provincijos miestelyje. Našlės pašalpa plius pensija prieš pokyčius sudarė 1044 Lt į rankas. Dabar teigia, kad Kubilius iš jos atėmė 74 Lt per mėnesį. 30 procentų algos atiduoda mokėdama mokesčius žiemos mėnesiais už vieno kambario butą. Vasarą mokestinė dalis sumažėja iki penktadalio. Kadangi susitikimo proga pietaujame kavinėje, prasitaria, kad jai tai didelis ir retas įvykis, kad alus per brangus gėrimas, todėl labai dėkoja už pastatytą bokalą.

Maistą perka Norfoje arba IKI antradieniais su pensininko nuolaida. Sielojasi, kad N vaistinė nebetaiko penkiolikos procentų nuolaidos, o tik dešimt. Pas gydytojus stengiasi eiti tik tuomet kai visai suriečia, nes nuėjimas išsiverčia į neplanuotas 200 - 300 Lt išlaidas vaistams.

Praeityje žymi maisto technologė prasitaria, kad labai pamėgo šilkinę košę. Sako, kad iš miežinių dribsnių visai skanūs kotletukai išeina - neatskirsi nuo mėsiškų. Dalyvauja vietinio senjorų kolektyvo veikloje - dainuoja, šoka. Gydytojas nedraudžia, nes tai tik kojų kilnojimas. Rytais priversta daryti 20 minučių mankštą, nes kitaip - operacija.

Prie neseniai pasireiškusio diabeto jau priprato. Pati pritaiko ir persiūna naudotus rūbus. Vis dar artimiesiems pagamina ką nors gurmaniško, jei šie aprūpina produktais. Mėgsta lankyti aktyvių miestelyje liuteronų nemokamus bendruomenės kultūrinius renginius. Klausė šiuolaikinės poezijos posmų, bet paskutinį kartą, sakė, jau nebesuprantama…

Dažnai lanko drauges nes taip bendrauja, o dar ir sutaupo vieną - kitą valgymą. Šiaip viskas neblogai, tik baisu, kai kažkas sulūžta ar sudyla, nes finansinio rezervo jokio nėra. Pavyzdžiui pigiausia tachtą mieste už 300 Lt pirko pasiskolinusi iš sūnaus, kuris taip pat gyvena iš minimalios. Keliones sau gali leisti tik pas seserį į sodą arba į didesnį miestą ir tik dėl to, kad ši apmoka autobuso bilietus.

Džiaugiasi, kad turi kabelinę. Dar labiau džiaugiasi padovanotu švogerio senu mobiliu telefonu, kuris jos gyvenime pirmas!, o kortelė tik už 7 Lt. Viso pokalbio metu net keletą kartų Vyriausybės vadovą vadino švelniai tariant nepagarbiai su labai gilia nuoskauda. Turbūt nežino ir visiškai nesigilina į Dargio atlikto tyrimo rezultatus, kad 30 procentų aktyviai dirbančių išlaiko likusius 70 procentų.

Nesuvokia, kad kuo toliau, ko gero bus tik blogiau. Kas kaltas, kad vietoje visų šitų dalykų normalaus išaiškinimo ar fundamentalių sprendimų paieškos viešoje erdvėje eskaluojama pedo ir kedo- filų kova ar kitokie tautos išrinktųjų paklydimai. Kažkas valstybiniu mastu gerai valdo viešuosius ryšius.
Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Tas pats skaitovas po 20 min.

Tas pats skaitovas po 20 min.

Laikraščių skaitymas parduotuvėje - taip pat būdas taupyti

Laikraščių skaitymas parduotuvėje - taip pat būdas taupyti

Rodyk draugams