BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Turite hierarchų pokalbio įrašą?

Birželis 30th, 2010 setis Posted in Lietuvoje, Pasaulis, Trendai (mados) | No Comments »

Nuo Liepos pirmos dienos CNN atsisako Associated Press (toliau AP) naujienų agentūros paslaugų. Na ir kas? Iš pirmo žvilgsnio, mums nuo to nei šilta, nei šalta. Tai tiesiog naujo “trend’o” žurnalistikoje apraiška. Turbūt jau girdėjote, kad kiekvienas iš jūsų, nufilmavęs įvykius buitine kamera ar telefonu, kurie gali būti įdomūs pasauliui - gali tapti CNN korespondentu? Pavyzdžiui: jei kažkas turėtų slaptą bažnyčios hierarchų pokalbį apie tai, jog neįsileisime amžinatilsį prezidento Algirdo Mykolo Brazausko į katedrą, nes su Kristina jis nesusituokė bažnyčioje, jau galėtų didžiuotis prieš draugus ir gimines CNN reportažu. Analitikai šiame “trend’e” įžiūrėjo naujos eros pradžią. Dar sausį AP paslaugų atsisakė naujienų agregatorius Google News. Senieji modeliai, kuomet AP surinktos naujienos buvo per-parduodamos kanalams, nebeatlaiko konkurencijos. Pagrindinis CNN konkurentas Rupert’o Merdok’o Fox News, sukūręs savo tinklą ir besiremiantis nuosavu turiniu, spėkite kiek atėmė iš CNN 2009? Iki 513 mln. dolerių, kas sudaro 8% pajamų. Negalėjimas suspėti konkuruoti žiniomis internete privedė prie štai tokių liūdnų rezultatų. Ši situacija iš esmės atsirado dėl interneto, nes naujienų agentūros ėmė konkuruoti naujienų paskelbimo srityje su leidiniais, kurie tas žinias iš jų ir perperka. Dar du neigiami faktoriai, atsiradę kartu su internetu - kritęs spaudos vartojimas, susijęs su sunkmečiu, ir galimybė asmeninius skelbimus paviešinti elektroninėje erdvėje. Panašūs dalykai darosi ir su televizijomis - kuo toliau, tuo sunkiau joms konkuruoti su kabeliniais kanalais, todėl tenka taupyti kiekvieną kapeiką. Leidėjams reikia pratintis prie to, kad ankstesnių pajamų jau nebesusigrąžinti.

Šviežias papildymas apie tai, kaip internete kuriama konkurencija TV kanalams. http://www.15min.lt/tv/tv3
Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

CNN klaida - Albirdas

CNN klaida - Albirdas

Rodyk draugams


MBT

Birželis 29th, 2010 setis Posted in Apie elektroninę prekybą, Buitis, Lietuvoje, Trendai (mados) | 2 Comments »

Motorizuotas šarvuotas transporteris (rus. MBT). Liaudyje ši karinė technika vadinama tankete. Kai pirmąsyk aptikau naršydamas batus karinės technikos vardu - nustebau, o dar keisčiau atrodė patys batai. Paaiškėjo, jog batai nieko bendro neturi su tankete, bet yra sukurti Šveicarijoje pagal Masajų “Meškos pėdos” technologiją (Masai Barefoot Technology). Labiausiai suintrigavo, jog batai parduodami kartu su DVD instrukcija, kaip jais naudotis. Pamatęs specialų pasiūlymą, nusipirkau internetu, nors kaip supratau vėliau - labai rizikavau, nes dydis turi atitikti idealiai. Patys batai vadinami ortopediniais, turi aibes visokių sertifikatų, bet man jie tiesiog patogūs ir jeigu ne kosminė kaina, manau jie greitai paplistų. “Stuburinukų” ir su antsvoriu žmonių Lietuva nestokoja. Pačią pirmą dieną praėjau apie tris kilometrus pėsčiomis geru tempu ir jei šiaip kojas geldavo nuo tokio krūvio, su naujais batais to visiškai nesijautė. Trumpiau tariant prisirišau prie tų batų ir dėviu nuolatos. Teisybės dėlei reikia pasakyti, jog jie atlaikė metus (12 mėn) mano nuolatinio dėvėjimo. Tai jei būčiau mokėjęs 1000 lt, tiek kiek prašo mūsų parduotuvėse - būčiau piktas. Nustebau sutikęs kunigą provincijoje su MBT batais, reklamos ir marketingo darbuotojų tarpe mačiau ne vieną.Kol kas sutikti tanketes dėvintį žmogų retenybė, bet jei sutinki - supranti be žodžių - jis taip pat įvertino tuos neįprastus antibatus.
http://www.youtube.com/watch?v=wu6hfOO_DDw
Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

MBT bato sudėtis

MBT bato sudėtis

Rodyk draugams


Daugiasluoksnis (Multilevel)

Birželis 28th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pirkimo įpročiai | No Comments »

Tipinis rinkinėlis

Tipinis rinkinėlis

Paskutiniu metu dažnai pastebiu voniose ir tualetuose, kuriuose tenka lankytis pas draugus ir pažįstamus, Amway produkciją. Tai - daugiasluoksnio marketingo pasekmė. Įdomu, ar kas nors tiria, kiek giliai Amway produkcija yra įsiskverbusi į lietuvišką buitį? Atsimenu, jog kai pirmąkart išgirdau pasiūlymą išbandyti kažkokią bevardę pastą su beveik antgamtiškomis, anot pažįstamos, savybėmis - buvau labai skeptiškas. Nors ir antgamtinės savybės pasirodė pritemptos, pasta naudojuosi jau kokie penki metai ir jaučiu didelį diskomfortą, kai aplinkybės priverčia pavartoti kokį didžiai išreklamuotą prekės ženklą. Aišku per tuos penkis metus ėmiau vartoti ne tik jų skutimosi putas, dušo želę, burnos skalavimo skystį, bet ir visą eilę valymo priemonių. Ir jei anksčiau iš svečių išgirsdavau klausimą, ką tu čia per pastą naudoji? - paskutinius tris metus tokių klausimų neišgirstu. Kita vertus iš marketingo žmonių niekad nėra tekę girdėti, jog turime konkurentą Amway. Gal mano aplinka, kurioje sukuosi, yra įnikusi į šią produkciją, bet susidaro vaizdas, kad bent po vieną produktą rasi beveik pas kiekvieną. Kokios šio paplitimo priežastys - pirma ir turbūt svarbiausia - produktai tikrai kokybiški. Antra - kadangi platinimas vyksta rekomendacijos būdu, ne per masinę komunikaciją, didelis pasitikėjimo laipsnis. Trečia - finansinis kiekvieno skleidžiančio interesas - nuo mažų dovanėlių iki galimybės prisidurti prie algos. Nors apie tai mažai kas kalba, bet šiuo metu yra susiklosčiusi unikali situacija. Iki šiol visa piramidė pas mus driekėsi iš Lenkijos ir visai neseniai atsirado atšaka tiesiai iš Didžiosios Britanijos, sudariusi galimybę viską įsigyti pigiau. Žodžiu internetas ir sunkmetis griauna net dešimtmečiais nusistovėjusias piramides, o laimi aišku vartotojas.
Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Rodyk draugams


Laisvalaikis su Youtube

Birželis 27th, 2010 setis Posted in Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, Trendai (mados) | 2 Comments »

Ar pažįstama situacija - namuose svečiuojasi draugai. Suvalgytas pagrindinis patiekalas ir desertas, gurkšnojamas vynas ar alus ir diskusijos metu kažkas pamini, kad praėjusią savaitę kaip tik gavo labai juokingą nuorodą diskutuojama tema. Paaiškėja, kad niekas, išskyrus jus, šio video nematė. Staiga, kažkas užsispiria tai peržiūrėti. Visi sukiša galvas į kompiuterį. Mažiausiai pusvalandis Youtube, Vimeo, google video ar panašiai. Kadangi Lietuvoje tokie tyrimai nedaromi ar neskelbiami - skaitome, ką rašo amerikiečiai. Nuo 2007 metų peržiūrėtų internete video skaičius 2009 išaugo 3,32 karto (nuo 10 mln iki 33,2 mln). Vidutinė vieno video peržiūros trukmė taip pat išaugo nuo 2,8 min (2007) iki 4,1 min (2009). Tuo tarpu paaugliukai (8 - 12) susitikimo metu net ir nesistengia ieškoti pokalbio temų, o tiesiog lenda į Youtube ir ten per paieškos sistemą suveda viską, kas šauna į galvą ir jei jų “netrukdyti”, pakviečiant valgyti ar važiuoti, turbūt laiką galėtų leisti dienomis. Tie patys amerikiečiai teigia, kad internetiniai video turi nemažą įtaką jaunimo vartojimo įpročiams.
Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Rodyk draugams


Kaip gyvena pensininkai?

Birželis 26th, 2010 setis Posted in Apie elektroninę prekybą, Buitis, Lietuvoje, Pirkimo įpročiai | No Comments »

Ilgos šventės - gera proga aplankyti giminaičius. Vienas liudijimas tikrai nepretenduoja į kažkokį realybės atvaizdą, bet užčiuopti nuotaiką galima. Iš pirmo žvilgsnio labai išvaizdžiai atrodanti septyniasdešimties metų moterytė - pasitempusi, susitvarkiusi, stilinga. Kiek kainuoja taip atrodyti?

Našlė nuo 78 -ųjų. Užauginusi du sūnus, gyvena vidutiniame provincijos miestelyje. Našlės pašalpa plius pensija prieš pokyčius sudarė 1044 Lt į rankas. Dabar teigia, kad Kubilius iš jos atėmė 74 Lt per mėnesį. 30 procentų algos atiduoda mokėdama mokesčius žiemos mėnesiais už vieno kambario butą. Vasarą mokestinė dalis sumažėja iki penktadalio. Kadangi susitikimo proga pietaujame kavinėje, prasitaria, kad jai tai didelis ir retas įvykis, kad alus per brangus gėrimas, todėl labai dėkoja už pastatytą bokalą.

Maistą perka Norfoje arba IKI antradieniais su pensininko nuolaida. Sielojasi, kad N vaistinė nebetaiko penkiolikos procentų nuolaidos, o tik dešimt. Pas gydytojus stengiasi eiti tik tuomet kai visai suriečia, nes nuėjimas išsiverčia į neplanuotas 200 - 300 Lt išlaidas vaistams.

Praeityje žymi maisto technologė prasitaria, kad labai pamėgo šilkinę košę. Sako, kad iš miežinių dribsnių visai skanūs kotletukai išeina - neatskirsi nuo mėsiškų. Dalyvauja vietinio senjorų kolektyvo veikloje - dainuoja, šoka. Gydytojas nedraudžia, nes tai tik kojų kilnojimas. Rytais priversta daryti 20 minučių mankštą, nes kitaip - operacija.

Prie neseniai pasireiškusio diabeto jau priprato. Pati pritaiko ir persiūna naudotus rūbus. Vis dar artimiesiems pagamina ką nors gurmaniško, jei šie aprūpina produktais. Mėgsta lankyti aktyvių miestelyje liuteronų nemokamus bendruomenės kultūrinius renginius. Klausė šiuolaikinės poezijos posmų, bet paskutinį kartą, sakė, jau nebesuprantama…

Dažnai lanko drauges nes taip bendrauja, o dar ir sutaupo vieną - kitą valgymą. Šiaip viskas neblogai, tik baisu, kai kažkas sulūžta ar sudyla, nes finansinio rezervo jokio nėra. Pavyzdžiui pigiausia tachtą mieste už 300 Lt pirko pasiskolinusi iš sūnaus, kuris taip pat gyvena iš minimalios. Keliones sau gali leisti tik pas seserį į sodą arba į didesnį miestą ir tik dėl to, kad ši apmoka autobuso bilietus.

Džiaugiasi, kad turi kabelinę. Dar labiau džiaugiasi padovanotu švogerio senu mobiliu telefonu, kuris jos gyvenime pirmas!, o kortelė tik už 7 Lt. Viso pokalbio metu net keletą kartų Vyriausybės vadovą vadino švelniai tariant nepagarbiai su labai gilia nuoskauda. Turbūt nežino ir visiškai nesigilina į Dargio atlikto tyrimo rezultatus, kad 30 procentų aktyviai dirbančių išlaiko likusius 70 procentų.

Nesuvokia, kad kuo toliau, ko gero bus tik blogiau. Kas kaltas, kad vietoje visų šitų dalykų normalaus išaiškinimo ar fundamentalių sprendimų paieškos viešoje erdvėje eskaluojama pedo ir kedo- filų kova ar kitokie tautos išrinktųjų paklydimai. Kažkas valstybiniu mastu gerai valdo viešuosius ryšius.
Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Tas pats skaitovas po 20 min.

Tas pats skaitovas po 20 min.

Laikraščių skaitymas parduotuvėje - taip pat būdas taupyti

Laikraščių skaitymas parduotuvėje - taip pat būdas taupyti

Rodyk draugams


Žaislų mados

Birželis 25th, 2010 setis Posted in Trendai (mados) | 1 Comment »

Kiekvienas laikmetis turi savo žaislus. Dešimties - dvylikos metų berniukų tarpe yra be galo populiarios mažos riedlentės, valdomos ranka. Čia tarsi amžinos mašinyčių daužymo manijos tam tikras upgrade’as. Tai dar galima būtų suprasti, tačiau dabar į “trasą” išėjo įvairūs šio užsiėmimo priedai: rampos, pakylos, laiptai ir t.t. Jau nekalbu apie tai, kad gali pirkti naują riedlentę arba tokią pat tik specialiai pasendintą. Kiek suprantu TECHDECK yra Dievas, kuriam meldžiasi paaugliukai.

Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Rodyk draugams


Joninių miksai

Birželis 24th, 2010 setis Posted in Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pirkimo įpročiai | No Comments »

Vakar ne vienas patraukė į užmiestį su viltimi užkurti laužą. Pakeliui užsukome į Norfos Bazę. Perkančiųjų kiekis buvo apdairiai valdomas gausybe atidarytų kasų pagalba. Po parduotuvę energingai vaikščiojo grupelėmis “užpirkėjų” komandos. Stebėjau rinkinius. Štai vienas iš jų: vokišku stiliumi apsirengęs inteligentiškas didmiesčio žilaplaukis senjoras  (62-67) pirko marinuotų pusfabrikačių, rūkytų užkandžių (pagal kiekius - panašu dviems) ir gėrimų rinkinį Lithuanian didelę, didelį Selitos su aloe vera (mačiau pirmą kart) ir Vytauto butelį. Kitoje kasoje stovėjo 35 trumpais baltais marškiniais apsirengęs(lauke -11) vyriškis pasikrovęs penkis Švyturio sixpack’us ir šiek tiek už likusius grietinės, pieno, baltos duonos. Prie dviejų sekančių kasų matėsi tarsi klonuoti du darbininkai, gal iš to pačio objekto su penkiais - šešiais produktais ir litriniu sustumtu bambaliu kaip svarbiausia pirkinio ašimi, - brand’o neįžiūrėjau. Tolėliau iš moteriškės pirkinių rato styrojo trys Lithuanian, dar vienoje kasoje keturiasdešimtmetis saugojo atpiginto Granto puslitrį, raudonų trejų devynerių “merzavčiką” ir balto vyno butelį. Dar dviejų kasų pirkėjau susidomėjimo alkoholiu nedemonstravo, bet užtat už centrinio koridoriaus kampo styrojo dvidešimties žmonių eilė prie pilstomo alaus. Gal tarp jų ir tų moteriškių nepirkusių alkoholio vyrai.
Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Rodyk draugams


Nestandartas

Birželis 23rd, 2010 setis Posted in Lietuvoje | No Comments »

Apie nestandartinę reklamą. Prieš keletą dienų naršydamas stalčiuose radau degtukų dėžutę. Jos istorija paprasta - prieš kokius keturis - penkis metus važiavome aplankyti giminaičių kapų ir kadangi nerūkome, tai prisireikė apsirūpinti degtukais žvakėms uždegti. Užsukęs į Pilviškių dviejų aukštų “universalinę parduotuvę” paprašiau degtukų. Gavau štai šiuos su nuotrauka. Atsimenu labai nustebau, kad jie kainuoja,- galvojau, jei reklama - tai, ko gero, turėtų būti dalinama už dyką. Taip ir nepanaudojau jų pagal tiesioginę paskirtį, bet, nors ir asmeniškai nepažinojau jaunojo politiko pasilikau kolegoms kaip “freeky” eksponatą. Dabar, žiūrėdamas atgal iš šių dienų perspektyvos, suvokiu, jog tai buvo toli siekiančių planų pirmieji požymiai. Lieka du klausimai. Už Andrių balsavo - kaimo žmonės, kurie rūkydami nuolat buvo stebimi jo jauno ir skvarbaus žvilgsnio prisidegimo metu ar ta pardavėja, kuri politagitacinę medžiagą pardavinėjo per 200 kilometrų nuo rinkiminės apygardos ir turėjo 100 procentinę maržą?. Vienu ar kitu atveju Andrius seime. Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Rodyk draugams


twitter.com vs blake.lt vs vibe.lt

Birželis 22nd, 2010 setis Posted in Socialiniai tinklai | No Comments »

[poll id="3"]

Rodyk draugams


one.lt vs facebook.com

Birželis 22nd, 2010 setis Posted in Socialiniai tinklai | No Comments »

[poll id="2"]

Rodyk draugams