BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Atskleista PASLAPTIS

Gruodis 3rd, 2010 setis Posted in Pasaulis, Trendai (mados), pareigūnai, psichologija |

Šiuo metu visą pasaulį krečia paslapčių atskleidimo pasekmės. Kas tai per reiškinys? Ką reiškia būti žmogumi, kuris, vedamas jam vienam suprantamų motyvų, atskleidžia paslaptis? Ką reiškia būti žmogumi, kurio paslaptį atskleidė? Turbūt, tiek su viena, tiek su kita būsena yra susidūręs kiekvienas.

Paslapties atskleidimo sąmokslo saldumas ir pažeminimo kartėlis. Psichologai teigia, jog yra  destruktyvios ir naudingos paslaptys. Destruktyvios paslaptys griauna santykius ir pasitikėjimą.  Naudingos paslaptys kuria intrigą, nesukeldamos žalos. Patariama pasidalinti paslaptimi tuomet, kai kitas žmogus turi neginčijamą teisę ją sužinoti arba tada, jei žinote, kad jūsų atvirumas išgelbės griūvančius santykius ir pasitikėjimą.

Aišku, paslaptis paslapčiai nelygu. Ar tai, jog penkiasdešimtmetė moteris nuo savo vyro slepia, jog jau du dešimtmečius dažosi plaukus ar depiliuoja kojas - paslaptis? Ar paslaptis tai, kad bendradarbė turi meilužį? Ar paslaptis, kad kompanija įsigijo ir po pusmečio ims diegti naujausią technologiją, leisiančią atsiplėšti nuo konkurentų (BK požiūriu tikrai taip). Ar fokusininkas su kauke, atskleidžiantis fokusus, kurie daugeliui užkerta galimybę užsidirbti pinigų - sukčius?  Ar WikiLeaks paviešinimai, galintys išprovokuoti karinius veiksmus, - tai žmonių teisė žinoti?

Turbūt vienareikšmiškai atsakyti sunku, o atsakymas greičiausiai priklauso nuo to ar ta paslaptis kaip nors jus liečia - destruktyviai ar naudingai.
Ar turi pasaulis neginčijamą teisę žinoti tai, kas paviešinta? Taip ir girdžiu choru TAIP. O jei -  tai jūsų paslaptys ir vidiniai susirašinėjimai su bičiuliu apie sutuoktinį arba kandžios - nešvankios replikos apie klientus? TYLU…

Aš žiūriu paprastai - jau ir taip to pasitikėjimo nėra daug visu tuo, kas vyksta pasaulyje. Paversti viską chaosu, prisidengiant “tauta juk turi žinoti”, užtenka akimirkos.
Klausimas ar tie, kurie “išduoda”, yra vedini šviesių tikslų ar noro į save atkreipti dėmesį, net destrukcijos būdu?

Jei nepastebėjot, atskleisti paslaptį - madinga.

Patiko (0)

Rodyk draugams


2 Responses to “Atskleista PASLAPTIS”

  1. Tai gal tiesiog nereikia susirašinėti su bičiuliu apie sutuoktinį ir nelaidyti kandžių replikų apie klientus? :)
    Nesu iš tų garsiai bešaukiančių, kad visi turi viską žinoti, tiesiog man keista, kad tiek daug nusiteikusių priešiškai prieš wikileaks weiklą. O pasitikėjimo tikrai nei padaugėjo nei sumažėjo. Gal tik visuomenei suteikta pramoga. Ir jau chaoso tai tikrai nesukels :)

  2. Praeivi, esi absoliučiai teisus, geriausia nedaryti to, kas bijai, kad bus paviešinta. Psichologai sako, jog kartais norėti nužudyti savo tėvus, sutuoktinius ar vaikus yra normalu, svarbu to nepadaryti iš tikrųjų silpnumo ar pykčio akimirką. Tai yra taip žmogiška. Abejoju ar į savo laiškų dėžutes įsileidi absoliučiai kiekvieną :) Beje mano aplinkoje WikiLeaks veiklą labiau palaiko, nei vertina kritiškai. Realias pasekmes bus galima vertinti artimiausių metų bėgyje.

Leave a Reply