BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Atminties raktas - tobulas viruso “Trojos arklys”

Spalis 9th, 2010 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis |

Tęsiant vakarykščią saugumo temą.

Vienas pažįstamas kompiuterių specialistas po žymiausio Lietuvos įsilaužėlio (hakerio) paskaitos dalinosi savo įspūdžiais. (Hakeriai taip pat užsiima ir konsultaciniu bizniu, didelės kompanijos juos mielai samdo ir jiems už tai labai gerai moka.)

Pasirodo patekti į bet kurį kompiuterį - paprasčiau nei manote. Įsivaizduokite, jog jums reikia įsilaužti į labai saugomą, sunkiai prieinamą darbo stotį. Vienintelis dalykas, kuriuo turite pasirūpinti, jog kažkas tos darbo stoties savininko aplinkoje (įskaitant sekretorę, šeimos narius, vaikus) rastų nešiojamą raktą su byla, kuri užvadinta: kompiuterio_savininko_vardas_pavardė_netrinti. Kaip manote, koks tolesnis šios bylos likimas ir kiek laiko užtruks, kad jums rūpimas asmuo savo darbo stotyje atsidarytų virusą?

O ką jei jūsų vaikas šalia namų rastų “pamestą” atminties raktą su naujausio žaidimo užrašu ar lipduku?

Per pastaruosius kelis metus labiausiai pavojingi kompiuteriniai virusai paplito iš užkrėsto USB rakto. Vienas iš jų netgi pateko į Irano didžiausios atominės elektrinės kompiuterį, net jei jis nebuvo prijungtas prie išorinio tinklo - galėjo pridaryti begales rūpesčių. Atminties raktai iš ties yra tobulas Trojos arklys virusui, nes dauguma žmonių gerai nepagalvoja prieš įkišdami jį į savo kompiuterį.

Argi radęs atmintinę savo aplinkoje nepabandytum pasižiūrėti kam ji priklauso? Peržiūrėti vieną aplanką pakanka tam, kad  užkrėsti kenkėjišku virusu savo kompiuterį.

Apsaugos specialistai pataria, kad jums nereikėtų keistis atminties raktais su kitais žmonėmis, kišti į savo kompiuterį arba, pakėlus nuo žemės, tikrinti jo turinį.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Leave a Reply