BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar norėtum būti palaikytas Islandijos piliečiu?

Kovas 16th, 2011 setis Posted in Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Trendai (mados), Valstybinis sektorius, psichologija |

Pastaruoju metu vis dažniau tenka sutikti žmonių, kurie nesididžiuoja savo darboviete, bendruomene, šalimi. Paanalizavus tuos atvejus atidžiau matosi, kad problema yra susijusi su aplinkos vertinimu arba, kitaip tariant, su to vertinimo nebuvimu.

Painu. Pateiksiu pavyzdį. Kažkur vidurio Lietuvoje veikia nedidelė įmonė, kuri gamina produkciją Ukrainai, Lietuvai, Latvijai, Estijai. Pagrindinė įmonės problema - jų tikrai kokybišku produktu, kuris dominuoja  visose keturiose rinkose, naudojasi garsūs  prekės ženklai, tačiau pati įmonė neturi nei prekės ženklų, nei žinomumo, nei įvaizdžio. Pinigų lyg ir užsidirba, bet darbas nemielas, nes pasigirti niekam ir negali - kontraktai draudžia girtis, kad gamini garsenybėms. Vartotojai perka tuos garsius prekės ženklus ir niekina vietinę produkciją. Aplinkiniai nevertina ir nežino apie tą įmonę nieko. Pelenės sindromas. Kažkas už tave pakiša savo koją princo kurpaitei. Tik pasakoje “princai” taip atkakliai ieško avalynės savininkės.

Mano giliu įsitikinimu tas pats sindromas kamuoja ne tik pavienes įmones, bet ir visą Lietuvą. Nors jokie kontraktai formuoti įvaizdžio nedraudžia, bet tuo rimtai niekas bent jau šalies viduje neužsiima. Pasigirsta daug svarstymų - nereikia tai Lietuvai įvaizdžio, bet stebimės, kodėl patys piliečiai nevertina? Emigruoja? Pamačiau Islandijos klipą … užsinorėjau būti jos piliečiu. Sąžinės balsas riktelėjo: - Fu! Išdavikas.

Inspired by Iceland Video from Inspired By Iceland on Vimeo.

Patiko (0)

Rodyk draugams


One Response to “Ar norėtum būti palaikytas Islandijos piliečiu?”

  1. aštuonios krevetės Says:

    Aha, teisingos idėjos ir gražus klipas.

    Iš dalies ne į temą: kai papoilsiavęs Islandijoje parskridau į Lietuvą, labai aiškiai pajutau kad nei už ką nenorėčiau gyventi Islandijoje. Dėl Lietuvos medžių, žolės, visos augalijos. Ir joks gražus klipukas neapvers svarstyklių aukštyn kojom - ten man visiškai netinkama vieta.

    Na o bet tačiau. Yra daug šalių kurios nesukelia tokios atmetimo reakcijos. Ir savęs pateikimas - reikšmingas dalykas, pritariu.

Leave a Reply