Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-09-26

6 neskausmingi būdai sumažinti pirkinių sąskaitą

Publikuota: Buitis, Lietuvoje, Pirkimo įpročiai, psichologija

Buda dos Subúrbios

Nuotrauka: Buda dos Subúrbios

Maisto prekės atsiriekia nemažą mūsų biudžeto dalį (anot FPS apie 40% vidutiniškai) . Consumer reports pateikia penkis neskausmingus taupymo būdus. Teigiama, jog maisto sąskaitos dydį sumažinti lengviau nei mažinti kitas namų ūkio išlaidas.

• Sudarykite pirkinių sąrašą prieš išvykstant iš namų. Naudokitės parduotuvės laikraščiu iš pašto dėžutės ar parsisiųskite specialius pasiūlymus iš interneto. Atidžiai jį peržiūrėkite. Nemanykite, kad kiekvienam matomam produktui taikoma akcija. Gamintojai gali tiesiog sumokėti už vietą.

Nuolaidos gaunamos su lojalumo programa. Jūs paprastai turite turėti nuolaidų kortelę tam, kad gautumėte reklamuojamas kainas. Dažniausiai programos pradžioje būna  nemokamos, bet tokias korteles apsimoka net nusipirkti, jei ketinate tame prekybos tinkle lankytis nuolatos. Būkite dėmesingi visoms tinklo taikomoms nuolaidų sąlygoms (kiek laiko galioja sukaupta nuolaida, kaip ją galima atsiimti ir t.t.) Kartais lojalumo programos derinamos su akcijinėmis kainomis suteikia nuolaidą net iki 15 procentų nuo visos jų sąskaitos. Be to dar galima rinkti taškus, lipdukus, kamuoliukus ir gauti specialius kainos pasiūlymus ir laimėti prizus.

• Išsiskaičiuokite pirkinių kiekį. Jūs retai turite sumokėti visą kabančią prie produkto kainą. Produktų pardavimo skatinimai vyksta nuspėjamais intervalais. Juos galima išskaičiuoti kiekvieną savaitę, skaitant savo parduotuvės skrajutę. Be to, jei lankotės ne viename prekybos tinkle, dažniausiai akcijos tiems patiems produktams nesutampa. Taigi pirkdami didesniais kiekiais akcijų metu, galite  visuomet turėti gerą kainą.

• Pirkite parduotuvės prekės ženklais pažymėtus produktus. Dauguma prekybos centrų siūlo savo privačius prekės ženklus, kurie dažniausiai būna pagaminti ten pat, kur ir garsūs prekės ženklai (etiketėse rašomas mažomis raidelėmis gamintojas), bet kainuoja iki 25 procentų mažiau. Sunkmečio metu šių prekių asortimentas smarkiai išaugo. Be to tinklas norėdamas išlaikyti savo, kaip prekės ženklo įvaizdį, prižiūri savo vardo prekių kokybę ir gamintojus. Be to, prekybos tinklai dažnai užveža Lietuvoje nežinomų (todėl pigesnių), bet tikrai kokybiškų kaimyninių šalių produktų, apie kuriuos verta surinkti informaciją ir paragauti.

• Nepatingėkite išsikirpti ir panaudoti kuponus. Tai turbūt labiau sietina su valgymu dienos metu ne namuose. Rekomendacijų kūrėjai siūlo susikurti atskirą elektroninį adresą, kuriuo registruotis ir užsisakyti specialius pasiūlymus ir kuponus prekybos vietų, maitinimo įstaigų, kuriose lankotės dažniausiai.

• Prekinkitės sumaniai. Parduotuvės naudoja visą eilę gudrybių, kad jūs išleistumėte daugiau. Pavyzdžiui, akių lygyje esančiose lentynose dažnai sudedami brangiausi produktai. Taigi, patikrinkite aukščiau ir žemiau esančius pasiūlymus. Atkreipkite dėmesį, kad ne visi produktai, esantys lentynų gale parduodami už specialią kainą. Patikrinkite vieneto kainą - kainą už kilogramą, ir įsitikinkite, ar perkate pigiausią kiekį. Didesni kiekiai ne visada pigiau.

Ir jokiu būdu nesusiviliokite pasiūlymu pirkti daugiau, nei jums reikia: “trys už vieno kainą”.

Patiko (0)


Atgal į: 6 neskausmingi būdai sumažinti pirkinių sąskaitą