Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-09-23

Aukojimas

Publikuota: Buitis, Lietuvoje, psichologija

Temą pasiūlė siužetas apie pensininkę Rusijoje, kuri iš savo kuklių pajamų sugeba ne tik pati prasimaitinti, bet dar ir pamaitinti visą rajono bedalių grupelę. Paklausta, kodėl tai daro atsakė - dėl to, kad man tai patinka, nes nėra nieko geriau už išgirstą padėką.

Tai kas per reiškinys tas aukojimas?

Žinau, kad tie, kurie dirba aukų rinkime, teigia, jog krizės metu paprastų žmonių aukojimas ne tik, kad nesumažėja, bet išauga. Sunkmečiu tik įmonės sumažina arba visai nutraukia paramų dalinimus.
Kas verčia žmones atimti dalį to, ko ir taip atrodo mažai (retas, kuris pasakys, kad pinigų pakanka) turi ir atiduodi kitam? Noras išgirsti padėką; galvojimas, kad jei aš duosiu, tai ir man kažkas duos kai reikės; užuojauta; noras pasijausti galingesniu; noras kompensuoti visą tai, ką padarei/darai blogo? Greičiausiai kiekvieno motyvai skirtingi.

Kaip sakydavo psichologijos profesorius: “Jei nori paaukoti nesavanaudiškai - paduok pinigėlį praeiviui ir paprašyk, kad jis be žodžių įmestų į vargetos kepurę ir neatsigrįžk”.

Pats nesavanaudiškiausias aukojimas, apie kurį yra tekę girdėti, tai anoniminis pavedimas į sąskaita su laišku: “Mums patinka tai, kuo jūs užsiimate, šie pinigai skirti jūsų veiklos vystymui, panaudokite juos prasmingai” ir jokių adresų ar nuorodų. Tsss. Kalbama, kad taip aukoja masonai.


Savo esme dar aukojimas Dievams buvo savanaudiškas veiksmas. Aukojant žmogų, gyvulį, maistą buvo prašoma užtarimo, sveikatos, pergalės, derliaus - kitaip tariant naudos.

Anot doingood.lt Lietuvoje registruota apie trys tūkstančiai fondų, kurie vienaip ar kitaip užsiima lėšų rinkimu ir surinktų pinigų paskirstymu tiems, kuriems labiausiai jų reikia. Aukojimas, kaip ir savanorystė, yra brandžios visuomenės požymis. Aš asmeniškai aukoju dažnai ir stengiuosi dalinti ne “žuvį, o padėdamas išmokti meškerioti”. Jausmas tikrai geras. Tris kart maloniau, kai ta auka yra anoniminė.
Kviečiu visus nebandžiusius išbandyti.

Patiko (0)


Atgal į: Aukojimas