Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-09-16

Pilietis ir amžinas laidotuvių verslas

Publikuota: Buitis, Lietuvoje, Pirkimo įpročiai

Per pažįstamus teko išgirsti istoriją apie tai, kaip netikėtai šeimai užkrito laidotuvių rūpestis. Ne gana to, kad artimo mirtis visuomet yra šokas, finansinė reikalo pusė tikrai neprideda taip trūkstamos ramybės ir užuojautos. Laidotuvės yra tam tikra prasme visuomenės tabu, apie kurį mažai kalbama. Tie, kas užsiima juo, naudojasi tuo, nutylėdami detales ir išlaidas, o mirusiojo artimieji nelaimės akivaizdoje tiesiog neturi pasirinkimo. Pabandysime šią spragą užpildyti bent vienu liudijimu:

“Pirmą kartą susidūriau su artimo žmogaus netektimi, tad palyginimų neturėsiu. Aišku, teko girdėti, kad “lupa” laidojimo paslaugas teikiančios bendrovės ir naudojasi artimųjų bejėgiškumu.

Mano patirtis su “Nutrūkusia styga” prasidėjo praėjus valandai nuo močiutės mirties (prieš tai buvo greitoji, policija). Kadangi buvo naktis, surinkome pirmą pasitaikiusį numerį. Vyriškas balsas atsakė, kad paslauga kainuos 250 Lt (nebuvo kada skaičiuoti ir galvoti, kad gal rastumėm pigiau). Sutarėm, kad valandos bėgyje atvažiuos. Neužilgo jie jau buvo mūsų namuose. Du sportiški vyrukai įkišo į maišą ir išsivežė (vyras norėjo padėti nunešti, bet jie atsisakė pagalbos).

Taigi, ryte prasidėjo dokumentų tvarkymai, lakstymai. Sutvarkius pačius svarbiausius reikalus, nuvykau į laidotuvių namus. Ten buvau apie 9:30. Mane pasitiko simpatiška mergina ir pradėjome kalbėtis. Iš pokalbio supratau, kad viską jie gali sutvarkyti ir paruošti. Deja, kiekviena paslauga yra mokama ir jos kainą reikėjo tiesiog “traukti” iš merginos lūpų. Sutarėm, kad daugeliu dalyku pasirūpinsiu aš pati, bet močiutės karstas su kūnu į salę bus atneštas tik 17:30 val. Man pasirodė vėlokai, bet darbuotoja toliau jau derino karsto išnešimo iš salės laiką (pasiūlė kitos dienos 10:30 val., o tai netgi nėra paros, už kurią sumoki). Kategoriškai su tuo nesutikau ir “išsiderėjau”, kad karstas pastovėtų iki 16 val. Kai viską supirkau, 17:30 buvo atidarytos šarvojimo salės durys. Lyg ir jokių priekaištų nebuvo, gražiai aprengė, nugrimavo.

Taigi, išaušo kitas rytas. Atėjo laikas ir atsiskaityti. Daugelio paslaugų pas juos nepirkome, nes kainos tai “užmušančios” (katafalkas 500 Lt, mikroautobusas 500 Lt ir t.t.). Teko patiems susiorganizuoti autobusiuką karstui, mikroautobusą žmonėms vežti (užtai nieko nekainavo, sutaupėm 1000 Lt.).

O dabar apie paslaugas ir kainas. Parašysiu kokias paslaugas pirkom ir kokių nepirkom, bet mokėti už tai reikėjo:
Šarvojimo patalpų nuoma - 290 Lt.
Laidojimo apeigų organizavimas - 140 Lt (šitos sumos nesupratau, nes pati viską dariau).
Muzikinis fonas - 79 Lt.
Duobės iškasimas, užkasimas, plius kapinių mokestis - 605 Lt + 65 Lt.
Transportavimo paslaugos 250 Lt (suma, kurią sakė telefonu).
Mirusiojo įkėlimas į katafalką 120 Lt (suprask, šita suma už tai, kad iš buto nunešė iki savo mašinos. Apie tai net nebuvo užsiminta).
Mirusiojo įkėlimas į šarvojimo salę - 120 Lt (irgi apie tai nebuvo minėta).
Karstas - 840 Lt.
Žvakės - 25 Lt.
Mirusiojo paruošimas, aprengimas, morgas, kosmetinis paruošimas - 599 Lt.
Visa kita (drabužiai, batai, gėlės salės papuošimui) pirkau kitur.
Taigi, viso suma iš laidotuvių namų yra 3133 Lt.
Beje, sąskaitą gavom tada, kai pareikalavom.

Ką daryčiau kitaip? Ogi nieko……. nes pasidomėjus kainomis Matulaičio bažnyčios laidotuvių namuose, kainos praktiškai „vienas prie vieno“. Lyg būtų susitarę… O kur žmogui dėtis?????????? juk reikia mirusį palaidoti ir moki tiek, kiek pasako.
Nežinau, gal ne į temą, bet labai gaila, kad močiutė neturėjo pasiruošusi sau mirties drabužių (ten siūlomi tokie klaikūs ir nežmoniška kaina: suknelė pvz. kainuoja 200 Lt.).
Tad, linkiu stiprybės ir daug pinigų netekusiems artimųjų.”

Patiko (0)


Atgal į: Pilietis ir amžinas laidotuvių verslas