Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-09-10

Yra pajamų suma, po kurios laimingesnis kasdien nebebūsi

Publikuota: Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, blogai, psichologija

E. Jankausko / Dienraščio „15 minučių“ nuotr.
E. Jankausko / Dienraščio „15 minučių“ nuotr.

Turbūt ne vienam yra tekę girdėti posakį - pinigais laimės nenusipirksi. Kaip ir kiekviena liaudies išmintis, ši frazė atrodo per daug neapibrėžta.
Ar labai dideli pinigai reiškia laimę, vidinę ramybę, ir nuo kokios sumos: 1 milijono, 100 milijonų, ar daugiau?
“Pinigai yra objektas, kurio dauguma žmonių trokšta ir siekia valandomis, kuomet nemiega”, tyrimų studijoje rašo Ed Diener iš Ilinojaus Universiteto ir “Gallup”. Kadangi dauguma žmonių nori pinigų, jie naudoja savo finansinę sėkmę kaip bendrą sėkmės apibūdinimą ar rodiklį įvertinimui “kiek geras” jų gyvenimas.
Tyrimas parodė, kad finansinis troškimas yra universalus visame pasaulyje. Žmonės Toge, Danijoje ar Amerikoje turi tą patį supratimą, kas yra geras gyvenimas ir tai labai susiję su pinigais ir materialine gerove. Daniel’is Kahneman, Prinstono Universiteto psichologijos profesorius, teigia, jog tai buvo netikėta.
2008 ir 2009 m ištyrus 450000 amerikiečių, teigiama, kad yra dviejų rūšių laimės: kasdieninis pasitenkinimas (emocinė gerovė) ir bendras “gyvenimo vertinimas”, kuris reiškia platesnį pasitenkinimą savo vieta pasaulyje. Nors didesnės pajamos neturėjo didelės įtakos kasdieniniam pasitenkinimui, jos veikia žmonių “gyvenimo vertinimą”.

Pasirodo, kad yra tam tikra apibrėžta pajamų suma, po kurios daugiau pinigų neturi išmatuojamo poveikio kasdieniniam pasitenkinimui. Stebuklingas skaičius yra 75,000 $ per metus (apie 17000 litų per mėnesį). Kai žmonės ima uždirbinėti daugiau pinigų, jų kasdieninis pasitenkinimas ima augti. Tačiau tik iki 75,000 $ sumos. Po to, yra tik viso to daugiau, bet be jokios įtakos laimei.

Tai nereiškia, kad turtingi ir ypač turtingi yra vienodai patenkinti. Daugiau pinigų padidina žmonių gyvenimo vertinimą. Žmonės, kurie uždirba 160,000 $ per metus pavyzdžiui, tyrime rodo didesnį bendrą pasitenkinimą, nei žmonės uždirbantys 120,000 $, ir t.t.
“Žmonėms 75 tūkstančių pajamų perlipimas nesuteiks  geresnės kasdieninės nuotaikos, bet jie jausis turį geresnį gyvenimą” - teigia tyrėjai.

Įdomu, kokia suma pas mus kasdieninį džiaugsmą paverčia geresnio gyvenimo pasitenkinimo pojūčiu? Ar gali tai būti 75 000 litų per metus (6000 Lt per mėnesį)?

Patiko (0)


Atgal į: Yra pajamų suma, po kurios laimingesnis kasdien nebebūsi