Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-09-09

Naujausia karta turės 50 kanalų vaikystę

Publikuota: Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, TV, Trendai (mados)

Bill Viola yra pasakęs: “aš turėjau septynių kanalų vaikystę”. Mano asmeniškai vaikystė buvo dviejų kanalų ir vieno televizoriaus, per kurį, atvirai pasakius, nelabai buvo į ką žiūrėti. Labiausiai nekęsdavau suvažiavimų, paradų ir valstybės lyderių laidotuvių transliacijų.

Šiandien 39 % šeimų Lietuvoje turi du televizorius. Tris ir daugiau televizorių turi 15 % šeimų. 45% šeimų turi vieną televizorių. Tik vienas procentas televizorių neturi išvis. Sąmoningai atsisakančių televizoriaus žmonių turbūt daugėja. Bet aišku - tai tas pats, kaip sąmoningai atsisakyti sekso, alkoholio, mėsos, gliutomato ir t.t.

Tai reiškia, kad vaikai penkiasdešimt keturiuose procentuose šeimų greičiausiai žiūri savo atskirą televizorių. Labai juokinga, kai draugų namuose, svetainėje stovinčiame televizoriuje, pirmas kanalas yra užprogramuotas Cartoon Network.

Iš Bill Viola instaliacijos

Iš Bill Viola instaliacijos

Net 55 % gyventojų gali matyti kabelinę (39%), satelitinę (7%), IPTV (4%), skaitmeninę antžeminę (3%). Greičiausiai giliausiame užkampyje, toliausiai nuo centrų gyvenantys žmonės mato minimum 3 kanalus lietuviškus ir dar kokius pora nekokybiškai iš kaimyninių valstybių.

Vinita (Init) retransliuoja virš 50 kanalų, Gala skaitmeniniame pakete siūlo 40 -30 kanalų, Viasat sidabriniame pakete siūlo virš 40 kanalų, Balticum antžeminė skaitmeninė -23 kanalus ir t.t. ir panašiai… Vyresnio amžiaus žmones ta gausa ir pasirinkimas net erzina, jie sako: - tu išjunk tuos kanalus, kad jų net nebūtų, aš jų nežiūrėsiu.

Ekspertai teigia, kad įvykus skaitmenizacijai pasiskirstymas tarp nuolat žiūrimų kanalų didės, o nacionalinių kanalų reikšmė mažės. Patys kanalai turėtų daugiau specializuotis turinio prasme ir darytis globalesni pasiekiamumo aspektu. Ypač tam turėtų pasitarnauti naujai sukurtos on-line vertimo į 150 kalbų sistemos, kurios gal dar ir ne taip greitai pasieks mus, bet vis dėl to. Televizorių kainos krenta pastebimai. Panašu, kad ateitis - kiek šeimos narių, tiek televizorių (gal kompiuterių, ar tiesiog monitorių, smartphon’ų ar iPod’ų). Viename bute keturių asmenų šeima: kas Discovery, kas Nickelodeon, kas TV3, о kas Охота и Рыбалка.

p.s. Nielsen’s “TV Audience 2008″ report (pdf and a MediaPost article):
Number of available channels per average household:
1990:  33.2
2008:  130.1

Patiko (0)


Atgal į: Naujausia karta turės 50 kanalų vaikystę