Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-09-07

Top 10 užkandžių tendencijų pagal Food Channel

Publikuota: Buitis, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, Trendai (mados)

Food Channel išleido savo 10 populiariausių užkandžių tendencijų ataskaitą.
Kay Logsdon, vyriausiasis redaktorius, teigia, kad: “žmonės šiandien gali gerti sulčių kokteilius ir valgyti energetinius batonėlius, kurie pakeičia patiekalus, ir taip, užsikąsdami visą dieną,  kartais ir išvis neprisėda pavalgyti normalaus maisto.”

Pasak Food Channel, užkandžių dešimtuko tendencijos yra:

Sausas užkandis su padažu 2.0. Vartotojams reikia naujovių, skirtingų ir įvairių skonių. Greičiausiai sekančiame pobūvyje tai būtų hummus ir falafel paplotėliai arba pretzel traškučiai, o ne tradiciniai čipsai su padažu. Populiarėja sveikesni, aštresni padažai ir dažnai patiekiami karšti.

Nedaug ir sensacinga. Vartotojai daugiau ir dažniau valgo esminių  baltyminių užkandžių, pakeičiančių maistą.  Atsitiktiniam užkandžiui žmonės gali pasiimti “Steak N Shake” suvožtinį ar “Big Mac” iš “McDonald’o”. Atėjus pietų metui, jie mielai dar ką nors suvalgytų dar, bet šiai dienai galima teigti, kad užkandžiai gali būti viskas, ko jiems reikia per visą dieną.

Poslinkis gėrimuose. Ši tendencija susijusi su sveikatingumo “halo efektu”  gėrimuose su vaisiais ar antioksidantais. Užkandžiaujant jaučiamas pokytis, pasirenkant gėrimus – vietoje  „col’ų“  ir energetinių gėrimų vis dažniau pasirenkama arbata, limonadas, organinių vaisių ir gazuoti vaisių gėrimai su įdomiais skonių deriniais. Plius aiškėja tendencija - kai kurie gėrimų gamintojai vietoje didelio kiekio fruktozės (kukurūzų sirupo) pradėjo naudoti cukrų.

„Išprotėjimas dėl riešutų“ (ž.ž. “Goin’ nuts”) . Užkandžiavimo įpročiai susiję su kalbomis apie tai, kad sveika valgyti riešutus, granola (batonėlis su dribsniais) su riešutais, riešutus su vaisiais, rūkytus riešutus (beje, šie sparčiai populiarėja). Unikalių skonių deriniai sudarys vartotojui įspūdį, kad jie valgo sveikai, pavyzdžiui: anakardžiai su granatomis ir vanile arba tamsus šokoladas su karamelizuotais juodaisiais graikiniais riešutais.

Vaisiai: Lengvai pasiekiamas užkandis. Tendencija - paversti masinėmis vis naujas vaisių rūšis ir pakeisti „auginamos vietoje” į “vietinės kilmės”. Švieži vaisiai yra № 1 užkandis tarp vaikų nuo 2 iki 17 metų.

Nuolat po ranka batonėliai. Batonėlis su dribsniais (granola) yra priimtinas maisto pakaitalas nenumatytais atvejais,  o dabar jie bus siūlomi be pieno produktų, be glitimo, be GMO, tik organiniai - be sojos,  be cholesterolio, be trans riebalų, be kazeino. Yra net batonėlių  „versijos“ specialiai skirtos moterims ir vaikams.

Saldūs ir sūrūs. Iki pastarųjų metų vienintelis būdas sumaišyti saldžius ir sūrius užkandžius buvo tada, kai žmonės užsisaldinę užsinorėdavo kažko sūraus arba atvirkščiai. Ši riba dabar pašalinta, o vartotojai sūrius pretzels mirko šokoladinėje „Nutell’oje“ ir valgo vaisius, užsikąsdami ‚popkornu“ . Šie skoniai užpildo ir naujo tipo prekybos automatus, kuriuose daugės informacijos apie mitybą

Jogurtas naujai. Naujas auksinio standarto jogurtas yra su padidinta sveikatingumo verte -  probiotikais. Pripažįstamos skonio globalėjimo tendencijos. Graikiškas jogurtas yra tarp sveikiausių užkandžių, kuriuos galima valgyti; islandiškas jogurtas veržiasi kaip dar vienas pasaulio žaidėjas ir gausiai dygsta naujos šaldyto jogurto savitarnos parduotuvės. Nors nėra nauja, bet jogurtas tęsia savo atsinaujinimą ir toliau populiarėja.

Nepakartojami ryškaus skonio užkandžiai. Ryškus skonis tampa įprastu, patenkinančiu ir reikalaujančiu kažko neįprasto. Vienas iš pavyzdžių yra Doritos pirmo, antro ir trečio laipsnio apskrudinimas.

Nostalgija vėl naujiena. Reikia atiduoti duoklę  tradiciniams užkandžių pyragams, tokiems kaip Hostess Twinkie, Ding Dong, TastyKake ir Little Debbie. Viską, kas taip ilgai išsilaikė, yra vertas paminėjimo šlovės galerijoje.


Patiko (0)


Atgal į: Top 10 užkandžių tendencijų pagal Food Channel