Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-09-02

Serialas, kurį žiūrėjo beveik visi

Publikuota: Buitis, Lietuvoje, TV

22 metai atgal. Antakalnio troleibusų žiedas. Penktu numeriu pažymėtas stovi viešasis transportas atlapotomis durimis, bet dar nevažiuoja, nes ne laikas. Nusileidęs laiptais į stotelę, įšoku į troleibusą. Apsidairau laisvų sėdimų vietų. Nėra. Pro vidurines duris sunkiai įsiropščia garbaus amžiaus stambus vyriškis. Jis, sunkiai šnopuodamas, iš piniginės portfelyje išsitraukia talonėlį ir stovinčios moters gan garsiai paprašo: “Atžymėkit, prašom”. Staiga į šį vyriškį susminga atšiaurūs ir net agresyvūs žvilgsniai. Vyriškis pasimeta, suvokęs, kad kažką padarė ne taip ir tuo momentu tiek man, tiek garbiam išsišokėliui ateina suvokimas, kad keliasdešimt keleivių sėdi visiškoje tyloje ir kažkur girdisi šniurkščiojimas. Staiga iš visų troleibuse stotelių pranešimams skirtų garsiakalbių, pasigirsta vyriškas balsas: “Izaura, kodėl tu mane atstumi?” Po to sekanti muzikinė tema (galite paklausyti) pilnai išriša situaciją. Pasirodo - troleibuso vairuotojas, laukdamas savo grafiko, klausė serialo, o žmonės, greičiausiai, paprašė pagarsinti.

Tuo metu šį serialą (muilo operą), ko gero, išvis pirmą apie meilę, po kelių serialų apie kengūrą Skipi ar delfiną Fliperį, žiūrėjo visi arba beveik visi. Netgi tie, kurie teigė nežiūrį (aš vienas iš jų) vis tiek mintinai žinojau melodiją, buvau girdėjęs apie siužetinę liniją ir atsitiktinai buvau matęs bent dvi serijas. Tais laikais serialas stabdydavo viską. Puikiai prisimenu - užeini į parduotuvėlę - gastronomą Pilies gatvėje, o pardavėjų nėra - tik iš pravirų durų sklinda vergės Izauros kankinimo garsai, dūsavimai ar šniurkščiojimai. Vakar, peržiūrint kanalus, netyčia Zone Romantica išgirdau šio serialo muzikinę temą, kuri iškėlė iš atminties visą eilę prisiminimų. Manau, kad vergė Izaura padarė milžinišką įtaką visai kartai ir ta įtaka verta disertacijų. Pavyzdžiui - Vergės Izauros įtaka Lietuvos piliečių laisvės sampratai arba pirmosios muilo operos įtaka šeimos institucijai, o dar Vergės Izauros įtaka grožio sampratai ir estetiniam skoniui. Dar dabar galima sutikti moteriškių, nesiskiriančių su “Izauros” kryželiu. Kadangi Fliperį jau pakartojo, ko gero, reiktų laukti ir Izauros ekranuose.

Patiko (0)


Atgal į: Serialas, kurį žiūrėjo beveik visi