Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-08-22

Pirmąkart per šešiasdešimt metų

Publikuota: Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai, Trendai (mados)

Kartais, iš pirmo žvilgsnio nesusijusių straipsnių ar kažkokių pasakojimų susidėlioja gan įdomi mozaika.
Vienas iš jų pasirodė anglų kalba ir esmė skamba maždaug taip: nutukusių vaikų skaičius nukrito pirmąkart per paskutinius 60 metų. Pirmąkart nuo 1947 metų nutukusių ir viršsvorio turinčių vaikų skaičius Kopenhagos mokyklose sumažėjo. 1000 vaikų tyrimas parodė, kad berniukų grupėje nuo penkių iki aštuonių metų apibūdinamų kaip “turinčių didelį viršsvorį” nukrito nuo 14% (2007) iki 11.6%. Mergaičių grupėje pokytis nuo 17.8 iki 15.9 per tą patį laikotarpį. Profesorius Kim’as Fleischer’is  Michaelsen teigia, kad greičiausiai prie šių rezultatų akivaizdžiai prisideda masyvus žiniasklaidos, institucijų fokusas į sveiką gyvenseną. Svarbu yra tai, jog būtent šiame amžiuje formuojasi maisto vartojimo įpročiai. Bloga žinia ta, kad  nutukimas tarp 14 - 16 metų paauglių vis dar auga.
Kita mozaikos dalis - pasakojimas apie tai, kad vienas mėgstamiausių apsaugininkų užsiėmimų - žiūrėti kaip prekybos centruose žmonės po keliolika minučių bando perskaityti ypač mažomis raidėmis surašytas produktų sudėtis ir lygina jas su iš namų atsineštais užrašais.
Trečias straipsnis išėjo Verslo žiniose: interviu su vienos mėsos gamybos įmonės generaliniu direktoriumi - pati antraštė labai iškalbinga ir pilnai atspindi straipsnio esmę. Išėmus druską bei padauginus reklamos apie sveikesnius produktus paaugo ir apyvarta. Nors straipsnyje ir antraštėje bandoma visaip paneigti tyrimus, įrodančius neigiamą E621 poveikį, tačiau gamintojas sako pastebėjęs poreikį.

Dar vienas straipsnis išėjo Lietuvos ryte - štai citata: „Pradėję maitinti žiurkes gliutamatiniu maistu, pamatėme, kad jos ima nesaikingai ėsti ir nutunka“, – rezultatas patvirtino mokslininko hipotezę. M.Hermanussenas mano, kad lygiai tas pats vyksta ir su žmonėmis.
Vis daugiau pasirodo straipsnių teigiančių, kad gamtos kataklizmos veikia žmonių sąmonę ir tokiu būdu nesąmoningai verčia elgtis atsakingiau, reikalauti iš savęs ir iš kitų atsakomybės prieš gamtą, aplinką, ateinančias kartas.
Nežiūrint to, kad pirmasis straipsnis yra daniškų tyrimų rezultatas, manau, kad turime akivaizdžių požymių, jog žmonėms ne vis vien, ką jie valgo. Tai reiškia, kad tik laiko klausimas, kaip greit ims keistis vaikų maisto vartojimo įpročiai, o tai reiškia didžiulias pertvarkas maisto pramonėje.

Patiko (0)


Atgal į: Pirmąkart per šešiasdešimt metų