Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-08-13

Pelenės istorija verčia pasaulį jaudintis

Publikuota: Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, TV

Pasaulį vėl apskriejo video, kuris sukėlė jausmų audrą tarp žiūrovų. Atrastas dar vienas talentas. Jauna mergaičiukė Jackie Evancho virkdo sales ir Youtube internautus. Kodėl?

Yra mokslininkų, teigiančių, jog pasaulyje egzistuoja tik septynios istorijos, o visa kita tik jų atmaina. Robert McKee teigia, jog bet kuriame pasakojime, filme, knygoje, scenarijuje galima identifikuoti vieną iš tų septynių pamatinių mitų. Pelenės istorija yra viena iš tų, nuo seno jaudinusių žmoniją. Kiekvienas iš mūsų pasąmoniniame lygmenyje siekia būti tos mergaičiukės vietoje, būti ta pelene, kurią staiga atranda, ištraukia iš kasdienybės “princas”, komisija ar dar kažkas ir visi, kurie skriaudė, nevertino, net stumdė - staiga supranta, ką jie padarė… Na kaip jums tokia istorijos eiga? Dar niekas nesusigraudino? Taip yra todėl, kad daugeliui iš mūsų trūksta pripažinimo, vertinimo, šilumos iš aplinkinių, draugų, šeimos.

Todėl tokios istorijos kaip Susan Boyle, kuri, kaip rašė spauda, negalėjo galo su galu sudurti iki talentų šou, užkabina mumyse kažkokią giliai slypinčią stygą. Ne veltui talentingi prodiuseriai šituose talentų šou užčiuopė auksinę gyslą. Gerai, kad tokie televiziniai projektai skatina siekti daugiau, bet kita vertus turime ir savęs pervertinimo pavyzdžių. Šiais metais vėl žiūrėsime ne tik į svetimus, bet ir į savus talentus. Pabaigti šį įrašą norėčiau šios penkiasdešimtmetės pelenės žodžiais: „Manau, kad mano istorija parodys, jog pasiekti svajonę nėra neįmanoma. Jei turi drąsos ir noro, nesvarbu, kokios aplinkybės“.

Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.comPatiko (0)


Atgal į: Pelenės istorija verčia pasaulį jaudintis