Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-08-12

Sunkmečio įtakoti pokyčiai - negrįžtami

Publikuota: Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, Pirkimo įpročiai

Augančio nedarbo, namų praradimo grėsmė ir pasaulinė kreditų krizė įtakojo, ko gero, negrįžtamus pakitimus kiekvieno iš mūsų elgesyje. Išverčiau aprašymą apie statistinės amerikietiškos šeimos pokyčius, galite paskaitę įsivertinti kiek tai panašu į jūsų elgesio pokyčius.
Sumažintos išlaidos kelionėms ir valgymams ne namuose daugelį privertė naujomis akimis pažvelgti į savo būstą. Jei anksčiau vyravo nuolat keliaujančios šeimos, šiuolaikinė šeima iš naujo atrado namų komfortą ir tai įtakojo siekį paversti gyvenamąją vietą labiau patrauklia giminės ir svečių vizitams. Mažiau valgymų kavinėse ir restoranuose reiškia -  daugiau maisto gaminimo, indų plovimo, daugiau nepageidaujamų kvapų. Kaip šių tendencijų įrodymas pastebėtas indų plovimų priemonių, namų kvepalų, purškiklių, aromatinių žvakučių pardavimo augimas. Lietuvoje, sakyčiau, akivaizdus receptų, naminio gaminimo bumas.
Kadangi pirkėjas yra akivaizdžiai orientuotas į vertę, smarkiai išaugo ir, galima sakyti, pavirto savotiškais prekiniais ženklais didžiųjų tinklų privatūs prekės ženklai (pas mus tai būtų Rimi, N, Sodžius, Piemenėlis, Maxima, Favorit, Optima linija, Anuga ir t.t. Tinklai deklaruoja dešimtis privačių prekės ženklų.) Dažniausiai prekės. priklausančios didiesiems prekybos tinklams, pakyla tik sunkmečio metu, o vėliau kainai jautrūs pirkėjai grįžta prie savo seniai pamėgtų ženklų. Tačiau analitikai teigia, kad šis kartas gali būti kitoks, nes ilgalaikė sąmoningą mažesnės kainos/ akcijos paieška, agresyvi tinklų reklama, iš tikrųjų prekės ženklų nuosaikus reklaminis palaikymas sukūrė idealias sąlygas privačių prekės ženklų suvešėjimui. Kaip įrodymas tam - nereceptinių vaistų, priklausančių tinklams, žymus (4 kartus didesnis nei rinkos) augimas Amerikoje.
Kita labai aiški tendencija - augantis vartotojų sąmoningumas, susijęs su natūraliais produktais ir ekologija. Daugeliui tenka pripažinti, kad net sunkmečio metu šis segmentas nuolat auga ir tikrai nėra laikinas susižavėjimas ar mada. Pirkėjų elgesys ir aktualijos verčia gamintojus keisti ne tik produktą ir iš jo sudėties išimti kenksmingus priedus, bet ir rūpintis aplinka, atliekų kiekiu, energijos taupymu.

Rašant remtasi:  Mellage, Carrie.  “Naujas vartotojas : Po-recesinis atsistatymas reikalauja naujo požiūrio iš prekinių ženklų”

Patiko (0)


Atgal į: Sunkmečio įtakoti pokyčiai - negrįžtami