Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-08-04

Žudyk drakoną FB, tegyvuoja drakonas Diaspora

Publikuota: Lietuvoje, Pasaulis, Socialiniai tinklai

Vakar Delfyje pasirodė ne juokais įpykusio Dominyko Cze (Pravda.lt) straipsnis, kuriame atvirai kviečiama uždaryti savo Facebook sąskaitą ir pereiti į Diasporą. Daugelis apžvalgininkų vertina Diasporą, kaip labai rimtą alternatyvą Facebook’ui. Kodėl? Pastaroji kuriama kaip atviro kodo programa ir, anot Dominyko, leis žymiai saugiau dalintis informacija. Viskas iš tikro gražu ir nuostabu, tik klausimas kas įsigys Diasporą po to, kai ji pataps visa apimančiu drakonu ir ką su ja padarys?

Delfi skaitytojų vertinimas

Delfi skaitytojų vertinimas

Ką naujo Facebook davė man asmeniškai. Aš turėjau galimybę susirasti ir apjungti draugus iš labai įvairių savo gyvenimo ir veiklos etapų, skirtingų geografinių platumų. Galiu jiems visiems vienu metu nusiųsti pranešimą, galiu apie kiekvieną iš jų pasiskaityti jų sienoje, sužinoti kuo jie gyvena, kas jiems rūpi, ką jie jaučia ir ką mąsto. Lygiai taip pat galiu nusiųsti jiems asmeninį laišką ar persimesti vienu kitu žodžiu on-line pokalbyje. Mano darbas susijęs su bendravimu, todėl FB atnešė vieną unikalų dalyką, kurio iki šiol nebuvo išvis. Prieš susitikdamas su žmogumi, tu „pagooglinęs“ gali rasti jo nuotrauką ir pažiūrėti jo pagrindinius draugus. Du kartus iš dešimties randi paveikslėlį ar kokią nuotrauką, kuri nelabai ką sako apie žmogų, bet - tai taip pat komunikacijos apie save forma. Man asmeniškai dar man patinka matyti, kur lankosi mano draugai ir pažįstami. Ir dar - man nepatinka, kai socialiniuose tinkluose ima veikti Napoleonas Bonapartas arba Vardenis Pavardenis.

Paklausite kodėl? O gi todėl - kad FB socialinis tinklas yra realių socialinių ryšių kopija ir tu, jei ir persimeti realiame gyvenime su nežinomuoju keliais žodžiais, tačiau giliai nepažįstamo į savo tarpą neįsileidi.  Aš būsiu nepopuliarus - bet esu už tai, kad anonimams arba apsimetėliams Facebook’e ne vieta. Jie neslepia, kad stengiasi nukopijuoti realią visuomenę su individais, turinčiais realius profilius, nuomones, santykius, susivienijimus. Manau, kad tai ir yra esminės Facebook pasaulinės sėkmės raktas. Kita vertus, Dominyko Cze išsakyti perspėjimai taip pat turi pagrindo ypač tiems, kurie elgiasi socialiniame tinkle neatsakingai.

Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Patiko (0)


Atgal į: Žudyk drakoną FB, tegyvuoja drakonas Diaspora