Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-08-02

Laidotuvės žaidime vs realybėje

Publikuota: Laisvalaikio praleidimas, Pasaulis, Socialiniai tinklai, Trendai (mados)

Po mano įrašo “R.I.P. facebook’e” viena iš kolegių papasakojo apie laidotuves žaidime. Įvykis ne naujas, bet sukėlęs dideles diskusijas. Mirus vienam iš žaidėjų realiame gyvenime, World of Warcraft serveryje buvo surengtos virtualios laidotuvės, į kurias susirinko visi kartu žaidę. Tuo tarpu kita grupuotė šį virtualų paminėjimą pavertė žudynėmis.

http://www.youtube.com/watch?v=0TSGUf1xbF8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=0TSGUf1xbF8&feature=related

Komentaruose vieni kitus vadina idiotais. Procesijos dalyviai vadina idiotais užpuolikus - “neturite nieko švento”, “tik idiotams tai gali atrodyti juokinga”. Tuo tarpu žudikai kaltina laidotuvių organizatorius idiotizmu, nes geriau būtų realybėje pagerbę mirusį, o virtuali erdvė skirta žaidimui. Pagooglinęs radau net keletą mokslinių darbų šia tema apie etiką RPG žaidimuose.Žaidimas serveryje remiasi tarpusavio bendradarbiavimu.  Išvada juose viena - virtualioje erdvėje, kaip ir realybėje egzistuoja bendruomenės ir bendradarbiavimas, todėl moralumui ir etikai yra keliami tie patys reikalavimai. Virtuali etika yra įdomus objektas diskusijoms, tuo labiau, kad vis daugiau klausimus keliančių reiškinių. Pavyzdžiui: e-laidotuvės: 1) Draugai ir šeima gali nupirkti ir padėti virtualias gėles ir padėti šalia karsto (kapo). 2) Nekrologas - internetinė užsklanda, ekranvaizdis, galima palikti įrašą atsiliepimą. 3) Draugai ir šeima užsako maldas išėjusiam (kasdien, kas savaitę, kas mėnesį). 4) Automatinis priminimas apie keturias savaites, septynias savaites, metus po išėjimo ir t.t. Galimybė įamžinti mirusius.

Memorialas

Memorialas

Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Patiko (0)


Atgal į: Laidotuvės žaidime vs realybėje