Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-07-30

Kalnai vs pliažas (vasaros atostogų alternatyva)

Publikuota: Laisvalaikio praleidimas, Pasaulis

Šiandien turime svečio įrašą apie vasaros atostogų alternatyvą. Psichologai teigia, jog geriausios poilsis yra rolės pakeitimas. Kažkas vietoje gulėjimo pliaže renkasi kalnus, rimtus kalnus. Svečio profilis: amžius 28,
aukštasis išsilavinimas, gyvena ir dirba Vilniuje, mėnesinės pajamos 1700 Lt. Gero skaitymo.

Flickr/ Uploaded on July 27, 2010 by Hombit

Flickr/ Uploaded on July 27, 2010 by Hombit

Jau senai svajojau apie tikrą kelionę į kalnus. Na ne tokią, kaip Aukštieji Tatrai, kur vakare po dienos pasivaikščiojimo grįžti į kempingą ar į išsinuomotą butą, bet rimtą kalnų turizmo kelionę į rimtus kalnus. Rimtumas čia sąlyginis dalykas, kiekvienam gali būti skirtingai suprantamas. Turizmas yra vienas pagrindinių mano laisvalaikio praleidimo būdų. Dažniausiai tai dviračių turizmas Lietuvoje, ar kur kitur: Latvija, Baltarusija, Ukraina ir pan. Rečiau baidarės, pėsčiųjų žygiai Lietuvos miškais. Žodžiu, laisvalaikį mėgstu intensyvų, nes darbas yra sėdimas, o fizinio krūvio balansui išlaikyti, jaučiu judėjimo poreikį. Darbas sėslus, fiziškai neaktyvus, o laisvalaikis priešingai – aktyvus, judrus, tam, kad išlaikyti kūno budrumą ir šiokią tokią fizinę formą. Man turizmas tai aktyvus poilsis, kai dirba kūnas, o protas ilsisi, galimybė pamatyti civilizacijos nepaliestus kampelius, masinio turizmo nepaliestas vietas.

Taigi kaip minėjau kelionė į kalnus buvo mano sena svajonė. Pirmuosius kalnus pamačiau dviračių kelionės į Krymą metu, labai patiko. Paskui sekė Aukštieji Tatrai. O praeitais metais kažkaip užvedžiau kalbą su buvusiu klasioku, kurio tėvas prisiekęs kalnų turistas, kad visai būtų smagu į kokį kalnų žygi vasaros atostogoms išsiruošti. Rinkomės iš kelių galimų variantų, kuriuos siūlė patyręs žygio vadovas. Bendru sutarimu pasirinkome prestižinę Elbruso viršūnę, esančia Šiaurės Kaukaze, Rusijoje. Tokios kalnų kelionės pasirinkimas neatsitiktinis, o atspindintis gyvenimo būdą ir pomėgius.

Žygio grupė buvo iš 10 asmenų: 9 vyrai ir 1 mergina. Ne visi žygio nariai man asmeniškai buvo žinomi, tačiau grupė surinkta iš vienaip ar kitaip tarpusavyje pažįstamų asmenų. 3 vyrai nuo 50 iki 70 metų sudarė grupės pagrindą, kaip daugiausia kalnų patirties turintys žmonės. Kiti asmenys nuo 23 iki 40 metų amžiaus kalnuose buvo mažiau patyrę.
Kadangi tokia kelionė man pirmoji, reikėjo įsigyti įvairaus reikalingo inventoriaus, aprangos. Visada buvo galimybė tam tikrą dalį įrangos nuomotis, skolintis. Nuomą atmečiau, nes sumokėjus pinigus, dažnu atveju gautųsi pusė nuomojamo daikto vertės, po kelionės daikto neturi, nors pinigai sumokėti. Skolinimąsi pradžiai svarsčiau, bet dėl kelionių piko vasaros metu, visko pasiskolinti neįmanoma, o kadangi pats nelabai mėgstu skolinti (bloga patirtis paskolinus įvairius daiktus), tai teko beveik viską, ko trūksta kelionei įsigyti.
Įsigytus daiktus galima skirstyti į dvi dalis: 1) kalnų turizmui reikalinga įranga ir 2) kalnų orams tinkama apranga. Pirmoji grupė apima alpinistinius apraišus, kates, reikalingas ėjimui per sniegą ar ledą, ėjimo lazdas, tinkama kuprinė (turėjau, bet teko paskubomis pirkti, nes 25 kg prastai laikėsi su turima kuprine). Antroji grupė, apranga, tai pagrinde šilti drabužiai: šilta pūkinė striukė, kelnės, kalnų batai, termo drabužiai, pirštinės, kojinės ir pan. Visa apranga pritaikyta kalnams ir šaltesniam orui. Užbėgsiu į priekį ir pasakysiu, kad visa įranga ir apranga buvo panaudota 100 proc. t.y. apranga šildė kai to reikėjo, įranga lengvino žygį ir taupė jėgas. Taigi teko įsigyti beveik visą kalnų žygiams reikalingą asmeninę įrangą. Bendra grupės įranga buvo skolinamasi, arba jau turima kitų žygio dalyvių, tad daug daiktų nereikėjo įsigyti: palapinė, lauko virtuvės reikmenys ir pan. Šie daiktai naudojami kaip bendras inventorius.

Žygio išlaidas skaidyčiau į tris dalis: kelionės kaina, pasirengimo žygiui investicijos, kitos išlaidos. Pati kelionė kainavo 1 300 Lt: traukinio bilietai, Rusijos, Baltarusijos vizos, draudimas, maistas. Pasirengimas žygiui (įranga, apranga) kainavo ~ 3500 Lt. Kitos išlaidos: telefono pokalbiai skambinant iš Rusijos į Lietuvą ~ 400 Lt - netikėta staigmena grįžus, suvenyrai iki 50 Lt. Taigi visos kelionės išlaidos 5250 Lt. Atrodo labai daug, ypač vienam žmogui. Tačiau visa įsigyta asmeninė kelionių įranga, apranga tarnaus ne vienerius metus. Ateinančių kelionių kaštai bus mažesni, nes nereikės investuoti į aprangą, inventorių. Noriu pabrėžti, kad pati kelionė kainavo 1 300 Lt, kai analogiškos kelionės į Elbrusą organizuojamos kelionių agentūrų kainuoja nuo 3 500 Lt iki 4 500 Lt be asmeninės įrangos, aprangos, maisto.

Rengiantis tokiai kelionei pirmiausia reikia sau atsakyti, ko sieki ir ko iš tokios kelionės nori. Ypač, kai tokia kalnų kelionė yra pirmoji. Ar kelionės tikslas viršūnė, ar noras pamatyti kalnų perėjas, slėnius? Esant tokiems skirtingiems tikslams, ir kelionės pobūdis gali stipriai skirtis. Daug kas priklauso nuo žygio vadovo ir grupės narių, todėl svarbiausias dalykas planuojant bet kokią kelionę yra tinkamas bendražygių pasirinkimas. Prasta kompanija gali sugadinti net ir kelionę į gražiausią pasaulio kampelį. O būnant net ir didžiausioje pasaulio „skylėje“ gera kompanija neleis to pastebėti. Tokį patarimą gavau dar prieš kelionę ir ketinu juo pasinaudoti ateityje.

Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Patiko (0)


Atgal į: Kalnai vs pliažas (vasaros atostogų alternatyva)