Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-07-27

101 Emigracija

Publikuota: Buitis, Lietuvoje, Pasaulis, Trendai (mados)

//www.airijaonline.lt/naujienos?article=emigrantu-is-lietuvos-skaicius-isaugo-karto

Vaizdelis iš http://www.airijaonline.lt/naujienos?article=emigrantu-is-lietuvos-skaicius-isaugo-karto

Kai 25 m jaunuolis, kilęs iš provincijos, turintis VU šviežia spauda kvepiantį magistro diplomą, pastovų darbą sostinėje, nuomojamą būstą ir draugę, praneša apie įsigytą bilietą į Londoną į vieną pusę, supranti, kad kažkas negerai.
vartojimo.blogas.lt (VB):
Šiuo metu ne vienas jaunuolis išvyksta iš Lietuvos. Su kuo susijęs tavo sprendimas?
Jaunuolis (J):
Išvykstu, nes dabar yra pats tinkamiausias metas. Manau, kiekvienas jaunas žmogus turi pakeliauti, pagyventi kitose šalyse, kultūrose. Šiuo metu manau, kad Londonas bus tik tarpinė stotelė. Kiek laiko ten liksiu, priklausys nuo sėkmės, galimybių. Beje, išvažiuoju ne vienas, su drauge, todėl sprendimą priėmiau ne visai vienas, bet niekas ir neverčia išvažiuoti.
VB:
Su kokiomis viltimis sieji gyvenimą užsienyje?
J:
Kaip minėjau, Londonas gali būti tik tarpinė stotelė, o gal ir ne. Kol kas svarstome keletą galimybių. Turime svajonę, kuriai reikia šiek tiek investicijų. Pirmiausiai norime užsidirbti šiek tiek pinigų ir ją įgyvendinti. Jei labai patiks Londonas, rasime mėgstamus darbus, galime likti ilgiau. Pesimistinis variantas – nieko ten nerasime, išleisime visas santaupas ir po mėnesio grįšime namo. Sako, kad čia esame visada laukiami.
VB:
Ar turi jau kažką (darbas, gyvenamoji vieta) susiradęs Anglijoje? Ar tai kaip nors susiję su tavo įgytu VU diplomu šį pavasarį?
J:
Londone turime kur gyventi. Manau kiekvienas lietuvis šiuo metu ten turi draugų ar pažįstamų. Todėl ir pasirinkome Londoną. Ten yra jau keletą metų gyvenančių draugų, kurie priims mus ir padės darbo paieškose. Darbų ieškosime, kai nuvyksime, nes per atstumą rasti labai sunku. Pradžioje planuojame dirbti, kad ir fizinį sunkų darbą, bet užsidirbti bent pragyvenimui, o kartu kiek pravėdinti ir smegenis. Manau visai sveika taip kurį laiką. Vėliau ieškosime darbo pagal profesijas arba kelsime sparnus ir vyksime biškį toliau.
Su VU diplomu, manau, tai visai nesusiję, tik tiek, kad jau jį turiu ir nesu „pririštas“ prie mokslų.
VB:
Ar būtum priėmęs sprendimą išvykti jei materialiai būtum pilnai apsirūpinęs? Kokios šiandien yra tavo pajamos ir išlaidos (grubiai)?
J:
Jei būčiau pilnai materialiai apsirūpinęs, nevykčiau į užsienį dirbti, būtų galima lengviau įgyvendinti planus. Turime tokių planų, kol kas jų neatskleisiu, nes po to dar neišsipildys. Arba vykčiau paieškoti kokio mėgiamo darbo, nes nebūtų labai svarbios pajamos. Na, materialus apsirūpinimas, manau, esmės nekeičia. Bent jau man,  tik gal suteikia daugiau laisvės. Kita vertus, būtų daug pinigų, gal neliktų ir svajonių, o tai nėra gerai.
Pajamos mano apie 1500 Lt/mėn. Išlaidos kartais būna didesnės, nors stengiuosi, kad taip nebūtų.
VB:
Ar šiandien ketini kada nors grįžti pastoviai gyventi į Lietuvą?
J:
Taip, žinoma. Pagal dabartinius mūsų planus, „valkatavimai“ turėtų užtrukti apie 2 metus. Kaip viskas gausis, nežinau. Nenorime sprausti savęs į kažkokius rėmus. Dabar tas metas, kai esame patys laisviausi žmonės, neturime jokių įsipareigojimų, paskolų, kas mus varžytų. Todėl ir norime išnaudoti šią galimybę.
VB:
Ką, tavo manymu, reikėtų keisti iš esmės, kad jaunų žmonių emigracija sustotų?
J:
Visų pirma reikėtų keisti aukštojo mokslo sistemą. Nes šiuo metu didžiausia dalis jaunų žmonių išvažiuoja į užsienį studijuoti. Neabejoju, kad dalis jų ten ir liks visam laikui. O studentai gi - protingiausi žmonės, jie yra jauni ir gali kalnus nuversti. Jiems tik reikia paskatinimo ir motyvacijos.
O tie, kurie važiuoja ir lenkia nugarą vien dėl pinigų, tegul važiuoja, jų bėdos. Jei mano, kad pinigai yra svarbiau už viską, yra kiek kuoktelėję ir niekas jų nesustabdys.
Aš savęs nelaikau statistiniu emigrantu. Mes norime tik pakeliauti, patirti nuotykių, žinoma, ir išbandymų, kad būtų, ką anūkams papasakoti. O tam pradžiai reikia šiek tiek pinigų. Norime būti bent kiek užtikrinti, kad turėsime bent kąsnį burnoje, todėl dykumose su kupranugariais negyvensime.
VB:
Ačiū ir sėkmės

Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Patiko (0)


Atgal į: 101 Emigracija