Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-07-23

Realybės šou - puiki vieta įžvalgoms

Publikuota: Buitis, Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pirkimo įpročiai, Trendai (mados)

Ar jums yra tekę matyti vaizdelį, kai mama žaislų parduotuvėje negali atsitraukti nuo lėlės ir įkalbinėja dukrą ją pirkti? Ar yra tekę matyti - kai tėvas rėžia vaikui ultimatumą - pirksiu šitą surenkamą lėktuvo modelį arba nieko. Kas tai - neišsipildžiusios vaikystės svajonės, nedingęs poreikis žaisti, leisti laiką fantazijų pasaulyje?
Paskutinis matytas realybės šou “Kambarių plėšikai” pasiūlė temą apie žaislus suaugusiems. Laidos metu buvo rodomi trijų 19 - 22 (spėju) metų merginų kambariai. Interjerai, dislokacijos, stilistika buvo iš esmės skirtinga, tačiau visuose kambariuose “plėšikas” atrado pliušinių žaislų kolekcijas. Matėsi, kad viena mergina saugo savo vaikystės žaislą, kiti visi atrodė šviežiai supirkti - padovanoti pliušinukai. Psichologas peržiūrėjęs šį siužetą greičiausiai padarytų išvadą: arba merginoms katastrofiškai trūksta artimųjų šilumos ir meilės, arba jos jau yra prisirpusios motinystei ir žaislas yra vaiko simbolis. Aišku tik viena, jei trijuose panašaus amžiaus skirtingų merginų butuose rasti žaislai - yra poreikis “žaislų suaugusiems”. Matyt, kad suaugusiųjų žaislai mobilieji, grotuvai, žaidimų konsolės, stalo žaidimai - to nekompensuoja. Kiek spėjau pamatyti pliušinukų kolekcijas - tarp jų matėsi ir Lietuvos Spauda akcijoje dalinti šunyčiai. Lipdukų rinkimas tapo tikra manija ne tik tarp vaikų, bet ir tarp suaugusių moterų. Superboba.blogas.lt įrašas: visiems - nuo kūdikio iki pensininko- tų šuniukų labai reikia. O labiausiai tai pačioms pardavėjoms. Ne vieną kartą teko matyti, kaip jos apsimetinėja, neva pamiršo paduoti lipdukus, nors juos laikė rankose ir pasidėjo kažkur už kasos aparato ir lengvai nurausta, o jei neprašai, tai išvis ir neduoda…. - citatos pabaiga.
Kai tik visuomenė vienaip ar kitaip “legalizuoja” žaislo įsigijimą ir laikymą - susiduriame su masiniu reiškiniu. Manau, kad iš dalies šį poreikį tenkina kolekcinės lėlės, meškiukai, tačiau - tai brangus malonumas, o masių poreikiai lieka nepatenkinti. Įtariu, čia yra daug erdvės ateities akcijoms.


Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

Patiko (0)


Atgal į: Realybės šou - puiki vieta įžvalgoms