Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-07-19

Turinio karalius nuogas

Publikuota: Laisvalaikio praleidimas, Lietuvoje, Pasaulis, Socialiniai tinklai, Trendai (mados)

Visi buvo įtikėję, jog turinys valdo, jis karalius. Pasaulis keičiasi ir turinio vaidmuo blėsta. Kodėl? Mes buvome pripratę gauti informaciją tik iš tam tikrų siaurų prieigų - TV kanalų, laikraščių, kino teatrų, knygynų ir t.t. Daugelis kūrybingų asmenybių siūlydavo savo idėjas, bet tik “geriausios” iš jų buvo publikuojamos.
Atsiradus internetui viskas pasikeitė iš esmės. Dabar su kiekviena diena auga prieigų prie informacijos skaičius. Turinį kuria blogeriai. Fotografai kuria turinį. Įrašai socialiniuose tinkluose - taip pat turinys. Turinys jau nebe karalius, nes jo pilna visur ir tai nebe deficitas. Oponentas pasakytų, kad kokybė pasikeitė į kiekį. Taip, bet turinys laisvas, nebekontroliuojamas - o reiškia įvairialypis. Turinys tampa visuomenės interesu. Tai naujos bendruomenės, kurios anksčiau negalėjo egzistuoti dėl ribojamos informacinės erdvės. Jeigu kas nors mano, kad tai tik laikina mada - klysta. Žinių ir turinio srautą galima šiandien pasiųsti iš bet ko - telefono, nešiojamo kompiuterio, skaitmeninės kameros, Ipad, tinklo kameros, programų, susietų su vietos nustatymu (pvz:. Foursquare, Gowalla, Yelp). Stebint reiškinį “check in” Foursquare programoje matome kaip greitai kuriamas kūrinys iš to, ką mes veikiame kasdien. Žmonėms patinka dalintis informacija apie tai, ką jie veikia, kur ir su kuo randasi, ką perka. Pasaulyje, kuriame turinio cunamiai liejasi vienas paskui kitą, publicistas nebeturi teisės pareikšti, kad jis vienintelis gali pateikti kokybišką turinį. Ne veltui daugelis leidinių derina masių kuriamą turinį su savuoju. Kokybė priklauso nuo konteksto. Kartais iš siauros srities specialisto įrašo socialinėje žiniasklaidoje aš galiu gauti žymiai kokybiškesnę įžvalgą nei iš apžvalginės žurnalistinės studijos. Taigi žymiai svarbiau yra kategorizuoti, atrūšiuoti, išplatinti - tai yra naujo karaliaus pradžia. Nuomonė turinyje ir kontekste reikalauja masių bendradarbiavimo ir valdymo. Agregacijos ekonomika - kuria “Valdymo” karalių.
Rašykite: vartojimo.blogas@gmail.com

making-crowdsourcing-work-for-you

making-crowdsourcing-work-for-you

Patiko (0)


Atgal į: Turinio karalius nuogas