Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-10-05

Mylimiausias ar labiausiai gerbiamas?

Publikuota: Buitis, Lietuvoje, Valstybinis sektorius, psichologija

Šiandien mokytojo diena ir žiniasklaidoje pilna pranešimų apie mylimiausių mokytojų rinkimus ir apdovanojimus. Džiaugiuosi už visus, kurie buvo išrinkti ir pagerbti, tačiau šiuo klausimu turiu savo nuomonę.

Mokytojas yra be galo nedėkinga profesija. Jo darbo rezultatas - mokomame asmenyje sukurti atsinaujinančią žinių sistemą, pasaulio suvokimą per mokomo dalyko prizmę.

Pats mokymosi procesas tikrai nėra malonus. Psichologine prasme žmogus tobulėja  tik patekdamas į “ne komforto zoną”.

Gal čia tik man taip atrodo, bet jei reikėtų išvardinti geriausius mokytojus, kurie man iš tikrųjų perteikė sistemines žinias - visi jie buvo bjauraus charakterio, užsispyrę, savo srities fanatikai. Bet būtent susidūrimas su jais ir vertė tobulėti, siekti aukštumų. Jei kas, tais laikais, būtų paskelbęs rinkimus - nė vienas iš jų net arti to “mylimiausių” sąrašo nebūtų.

Šiandien, praėjus daug laiko, aš suprantu, kad jie ir buvo tie geriausi mokytojai ir dėkoju kiekvieną kartą, kai susiduriu su tos srities uždaviniais.

Aišku, negalima visko absoliutinti. Gali būti, kad yra metodikų kaip išlikti gerbiamu, net ir tuomet, kai sukuri tam tikrą, verčiančią tobulėti, diskomforto aplinką. Bet pagarba, toli gražu nėra meilė. Mano supratimu abipusė pagarba yra kur kas svarbesnė.

Patiko (0)


Atgal į: Mylimiausias ar labiausiai gerbiamas?